Skocz do zawartości

W poszukiwaniu ideału a może kompromisu - czy Filipert znajdzie przyczepę dla osoby niepełnosprawnej?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje.

Fajnie było Ci towarzyszyć w poszukiwaniach, aż tu nagle:

Godzinę temu, filipert napisał:

Piątek 4.00 wyjazd, cel ponad 500 km aby obejrzeć przyczepę. 

463345096_IMG_20201218_2125182.thumb.jpg.67733b5ef7b65e2f22dae67ce7d7991a.jpg

Po 21 godzinach przyczepa stanęła pod domem.

To brzmi jak zapowiedź czegoś nowego?.

Wstęp do: "Hymera modyfikacje" by @filipert. Już kibicuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, filipert napisał:

Hymerek dostanie nowy wątek jak się trochę ogarnę. 

OOOOOOOO super gratulacje, teraz to się zacznie zabawa.

Nowy wątek z Hymerkiem, czekamy :)

Jak się jechało z dwuośką??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Piątek 4.00 wyjazd, cel ponad 500 km aby obejrzeć przyczepę. 

463345096_IMG_20201218_2125182.thumb.jpg.67733b5ef7b65e2f22dae67ce7d7991a.jpg

Po 21 godzinach przyczepa stanęła pod domem. 

Poszło by szybciej ale prawie 3 godziny przelew był zawieszony. 

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat i cenne wskazówki oraz podpowiedzi. 

Hymer 620 będzie świetną i solidną bazą do modyfikacji. Jest bogato wyposażony, jest oddzielny prysznic i dobre miejsce na poszerzenie drzwi. Docelowo będę musiał przesunąć piec o 10-15 cm albo pojawi się truma combi. Sporo roboty będzie z dopieszczeniem wnętrza, wymianą uszczelnień, trzeba też dołożyć mover więc prawdopodobnie przebudowę wnętrza zacznę w przyszłym roku. 

2021 będziemy smakować nowy nabytek tak jak jest (żona w środku będzie funkcjonować na wózku manualnym) aby mieć pewność, jak wnętrze dostosować. 

Hymerek dostanie nowy wątek jak się trochę ogarnę. 

Moje gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jerrylin napisał:

Gratulacje ! Czekałem na Twoje posty w tym temacie jak na następny odcinek Gry o Tron! :) Nagle happy end. Takie zakończenia lubię :) 

Dzięki. Na Grę o Tron miałem taki sposób, że czekałem aż cały sezon wyjdzie i wtedy od deski, do deski ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tofel napisał:

Gratulacje.

Fajnie było Ci towarzyszyć w poszukiwaniach, aż tu nagle:

To brzmi jak zapowiedź czegoś nowego?.

Wstęp do: "Hymera modyfikacje" by @filipert. Już kibicuję.

Pozdrawiam.

 

3 godziny temu, peja76 napisał:

OOOOOOOO super gratulacje, teraz to się zacznie zabawa.

Nowy wątek z Hymerkiem, czekamy :)

Dzięki, macie rację, że najciekawsze przede mną :)

Jak zapowiedziałem będzie nowy wątek i podejrzewam, że będzie dłuuugi ;)

3 godziny temu, peja76 napisał:

Jak się jechało z dwuośką??????

W trasą spod Rzeszowa na Sandomierz, Kielce, Piotrków wyruszyliśmy około 16.00 więc ciemno, droga nieznana a na dodatek naszła mgła jak mleko i z przerwami pojawiała sie jeszcze do samego domu. Tak wiec skupienie 200% na trasie i zbawiennych białych liniach na asfalcie.

Same wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Dwie ośki bardzo grzecznie podążają za autem podczas pokonywania skrzyżowań i ciasnych zakrętów, a na prostej idzie jak po sznurku. Warunek, że prosta jest też płaska, bo zestaw niefajnie przejmuje wszelkie poprzeczne dziury a w okolicach Piotrkowa, przy wjeździe chyba na jakąś obwodnicę trafiliśmy na takie muldy poprzeczne, iż byłem przekonany o kapciu, dopiero uspokoiło mnie jak zobaczyłem podskakujące kola mijającego TIRa. Czuć, że na haku  jest nie 900 a ponad 1500 kg a powierzchnia ściany bocznej robi swoje i ssanie podczas mijania z TIRami spore. Była nawet jedna sytuacja kryzysowa koło Kielc kiedy ja na ostrym zjeździe, na łuku a pod górkę jakiś bus bił rekord prędkości i minęliśmy się na centymetry, bujnęło ostro ale węża nie było. Najgorzej zestaw prowadził się w głębokich koleinach, bo przyczepa uparcie wymuszała swój tor jazdy. Dopiero na A2 odetchnąłem i pozwoliłem sobie na zrównanie prędkości z TIRami, choć kilka mnie mijało. Nie odważyłem się na przekraczanie 90 km/h bo nie wiem w jakim stanie są okładziny a jak ruszyliśmy to uświadomiłem sobie, że na kuli był smar...

Sorento zmiana balastu nie zrobiła większej różnicy a spalanie nie przekroczyło 12l więc jest dobrze. 

Generalnie byliśmy nastawieni na spanie w trasie ale przystanki co pół godziny na ostatniej prostej (200km A2) pozwoliły bezpiecznie dokulać się do domu w nocy.

2 godziny temu, KrzysztofCC napisał:

Moje gratulacje!

 

46 minut temu, Smolik napisał:

Gratuluje i niech Wam służy jak najlepiej ciekawe jak będą przebiegać przeróbki i daj znać gdzie w pierwszą podróż ruszycie jak to mówią niech się darzy :)

Dzięki, dzięki. Z pierwszą podróżą pewnie nie będziemy długo czekać, chyba, że nie wytrzymam i coś mocniej rozgrzebię w środku ;)

Jak będą sprzyjające warunki, to może gdzieś na sanki jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 10:55, filipert napisał:

 

 

Trochę OT się robi ale jutro mam zamiar jechać obejrzeć przyczepę i wiem, że musze zabrać swoją butlę a nie mam. Pomyślałem, że wjadę na stację i kupię a tu pierwsza - Orlen tylko stalowe, Statoil nie ma, Shell prawie mnie zadowolił, bo mieli Nano i Domlight ale... puste. Wróciłem do domu bez butli.

Kiedyś nastawiłem się na Nano ale po Waszych komentarzach chyba wybiorę Domlight jednak mam pytanie, czy konkretne sieci stacji obsługują tylko wybranych dystrybutorów gazu?

z tego co wiem to na pewno BP ma Amerigas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.