Skocz do zawartości

W poszukiwaniu ideału a może kompromisu - czy Filipert znajdzie przyczepę dla osoby niepełnosprawnej?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Inkaa napisał:

Ale gas bank jest mega drogi ?

za komfort się płaci.

ja nie żałuję ani złotówki zapłaconej za gasbanka, w końcu jeżdżę całkowicie bez stresu, konieczności wymiany butli, sprawdzania "ile jeszcze jest gazu" itd.

po prostu co kilka dni przy okazji wizyty na stacji dotankowuje sobie gaz i po problemie.

oczywiście ma to sens jak ktoś jeździ w porze kiedy korzysta się ogrzewania , w pierwszej przyczepie jedna butla wystarczała mi na cały sezon :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Czy aż taki drogi? Kosztuje obecnie 699 zł + przesyłka. Za nano czy domlight zapłacisz pewnie z 200 zł kaucji. Czy to aż tak mega drogo? Zdecydowanie nie

zatrzymałam się na cenie 1500zł na targach Camper and Caravan Saloon w Poznaniu w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum wątku.

Koleżanka forumowa podesłała mi bardzo ciekawą przyczepkę

https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1628624129-biod-voyager-rolstoel-caravan-incl-airco-mover-en-luifel.html

 

1302103338__86(20).thumb.jpg.85219205cf8c775ab6e5a233a70abf0d.jpg

Pewnie pasowałaby również w wątku o nietypowych pojazdach ;)

Szkoda, że mocno poza budżetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, filipert napisał:

bardzo ciekawą przyczepkę

Wow, super sprawa. Szczególnie zawieszenie mi się podoba :) . Zawsze intryguje mnie dlaczego takie kolosy nie mają zaczepu ze stabilizatorem :hmm:

Ciekawe, mam identyczne klosze lamp mimo, że francuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@filipert dzisiaj na grupie facebookowej pojawiła się LMC. Może Cie zainteresuje. 
W razie co mogę podesłać większa ilość zdjęć. Nie zaglebialem się w jej stan techniczny  

A30C2F6D-7EBD-480D-AA70-AA45C3F34CF6.png

3D7C65BE-D174-4570-A907-601BFDDE3AD5.png

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

@filipert dzisiaj na grupie facebookowej pojawiła się LMC. Może Cie zainteresuje. 
W razie co mogę podesłać większa ilość zdjęć. Nie zaglebialem się w jej stan techniczny  

A30C2F6D-7EBD-480D-AA70-AA45C3F34CF6.png

3D7C65BE-D174-4570-A907-601BFDDE3AD5.png

Dzięki,

pojawiła się też na portalu sprzedażowym:

Używane LMC Exquisit 700 - 27 000 PLN, 2003 - otomoto.pl

Odrzuciłem ją bo wydaje mi się, że miała DMC  tylko 1800 a dziś widzę 1900. Jakby nie było to na takiego kolosa niewiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ciekawy egzemplarz w DE

Caravan Rossol GmbH - Detailansicht - DETHLEFFS 590 S (caravan-rossol.de)

Niby mniej roboty bo drzwi już są większe ale przód do zrobienia... nie wiem czy jest tak jak mi się wydaje, że zdejmujemy listwy, okno i wyciągamy przednią ścianę, kleimy i z powrotem montujemy, czy jest coś z niespodzianek?

Łazienka w miarę prosta do przeniesienia toalety przed natrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.11.2020 o 20:47, Inkaa napisał:

Gaz polecam w nanobutlach z amerigaz

 

W dniu 22.11.2020 o 23:06, jacek00 napisał:

Z Amergasu to już lepszy domlight. Butla też 6kg a masz 10 kg gazu.

 

W dniu 22.11.2020 o 23:10, Suzu4x4 napisał:

Z nano jest czasem słabo z dostępnością, kiedyś jak mi się skończył gaz na wyjeździe zrobiłem 40 km w jedną stronę w poszukiwaniu stacji z nano

Trochę OT się robi ale jutro mam zamiar jechać obejrzeć przyczepę i wiem, że musze zabrać swoją butlę a nie mam. Pomyślałem, że wjadę na stację i kupię a tu pierwsza - Orlen tylko stalowe, Statoil nie ma, Shell prawie mnie zadowolił, bo mieli Nano i Domlight ale... puste. Wróciłem do domu bez butli.

Kiedyś nastawiłem się na Nano ale po Waszych komentarzach chyba wybiorę Domlight jednak mam pytanie, czy konkretne sieci stacji obsługują tylko wybranych dystrybutorów gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdobyłem butlę z gazem Domlight.

Dokupiłem klik-on reduktor 37 mbar i okazuje się, że ma zakończenie na wężyk z opaską (choinka), czyli jak zajadę na miejsce to pozostaje odciąć kawałek węża i zacisnąć na nowym reduktorze. Jednak wtedy gaz popłynie przez dwa reduktory ale to chyba nie powinno zakłócać pracy chyba, ze na przyczepę jest przewidziane większe ciśnienie.

Docelowo oczywiście wymienię ten reduktor na kamperfit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek 4.00 wyjazd, cel ponad 500 km aby obejrzeć przyczepę. 

463345096_IMG_20201218_2125182.thumb.jpg.67733b5ef7b65e2f22dae67ce7d7991a.jpg

Po 21 godzinach przyczepa stanęła pod domem. 

Poszło by szybciej ale prawie 3 godziny przelew był zawieszony. 

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat i cenne wskazówki oraz podpowiedzi. 

Hymer 620 będzie świetną i solidną bazą do modyfikacji. Jest bogato wyposażony, jest oddzielny prysznic i dobre miejsce na poszerzenie drzwi. Docelowo będę musiał przesunąć piec o 10-15 cm albo pojawi się truma combi. Sporo roboty będzie z dopieszczeniem wnętrza, wymianą uszczelnień, trzeba też dołożyć mover więc prawdopodobnie przebudowę wnętrza zacznę w przyszłym roku. 

2021 będziemy smakować nowy nabytek tak jak jest (żona w środku będzie funkcjonować na wózku manualnym) aby mieć pewność, jak wnętrze dostosować. 

Hymerek dostanie nowy wątek jak się trochę ogarnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, filipert napisał:

Piątek 4.00 wyjazd, cel ponad 500 km aby obejrzeć przyczepę. 

463345096_IMG_20201218_2125182.thumb.jpg.67733b5ef7b65e2f22dae67ce7d7991a.jpg

Po 21 godzinach przyczepa stanęła pod domem. 

Poszło by szybciej ale prawie 3 godziny przelew był zawieszony. 

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat i cenne wskazówki oraz podpowiedzi. 

Hymer 620 będzie świetną i solidną bazą do modyfikacji. Jest bogato wyposażony, jest oddzielny prysznic i dobre miejsce na poszerzenie drzwi. Docelowo będę musiał przesunąć piec o 10-15 cm albo pojawi się truma combi. Sporo roboty będzie z dopieszczeniem wnętrza, wymianą uszczelnień, trzeba też dołożyć mover więc prawdopodobnie przebudowę wnętrza zacznę w przyszłym roku. 

2021 będziemy smakować nowy nabytek tak jak jest (żona w środku będzie funkcjonować na wózku manualnym) aby mieć pewność, jak wnętrze dostosować. 

Hymerek dostanie nowy wątek jak się trochę ogarnę. 

Gratulacje ! Czekałem na Twoje posty w tym temacie jak na następny odcinek Gry o Tron! :) Nagle happy end. Takie zakończenia lubię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.