Skocz do zawartości

W poszukiwaniu ideału a może kompromisu - czy Filipert znajdzie przyczepę dla osoby niepełnosprawnej?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, filipert napisał:

Niestety już na zdjęciu widzę niepokojąca rzecz - łączenie blach na lewym boku od przodu do kratek lodówki nie wygląda oryginalnie.

Witam.

Jeśli można coś dodać, to jestem przekonany że masz całkowitą słuszność twierdząć, że coś było robione.

Wg mnie lewy róg był naprawiany: brak naklejek firmowych na bakiście, widoczne ślady poprawiania obłości przodu przyczepy (dolny lewy róg).

29hhobb1edit.jpg.9dc2102c174b2b19f9dfff782c866344.jpg

29hhobb4edit.jpg.06fd045dd19d50d09d4df4cbfb6be447.jpg

Dodatkowo mam wrażenie, że wymieniono poszycie z lewej strony od przodu aż do kratek (widoczne łączenie?). Brak napisu z oznaczeniem modelu. Tak jakby nowa listwa wykańczająca dół.

29hhobb3edit.jpg.b233146a96fa1c414371533669d96ef8.jpg

No i to o czym wspomniałeś - nieoryginalne (bardzo widoczne) łączenie blachy górnej z dolną poszycia lewego boku.

W tym przypadku, skoro wady już tak są widoczne, można przypuszczać, że na miejscu będzie to wyglądało jeszcze gorzej.

Z zaciekawieniem obserwuję Twój wątek i niektóre wzmiankowane wcześniej przykłady przyczep wg mnie były w lepszym stanie, bo ta już na starcie nieco studzi zapał do kupna.

Udanych poszukiwań.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, Tofel napisał:

Witam.

Jeśli można coś dodać, to jestem przekonany że masz całkowitą słuszność twierdząć, że coś było robione.

Wg mnie lewy róg był naprawiany: brak naklejek firmowych na bakiście, widoczne ślady poprawiania obłości przodu przyczepy (dolny lewy róg).

29hhobb1edit.jpg.9dc2102c174b2b19f9dfff782c866344.jpg

29hhobb4edit.jpg.06fd045dd19d50d09d4df4cbfb6be447.jpg

Dodatkowo mam wrażenie, że wymieniono poszycie z lewej strony od przodu aż do kratek (widoczne łączenie?). Brak napisu z oznaczeniem modelu. Tak jakby nowa listwa wykańczająca dół.

29hhobb3edit.jpg.b233146a96fa1c414371533669d96ef8.jpg

No i to o czym wspomniałeś - nieoryginalne (bardzo widoczne) łączenie blachy górnej z dolną poszycia lewego boku.

W tym przypadku, skoro wady już tak są widoczne, można przypuszczać, że na miejscu będzie to wyglądało jeszcze gorzej.

Z zaciekawieniem obserwuję Twój wątek i niektóre wzmiankowane wcześniej przykłady przyczep wg mnie były w lepszym stanie, bo ta już na starcie nieco studzi zapał do kupna.

Udanych poszukiwań.

Pozdrawiam

 

Dzięki, uwagi bardzo trafne.

Tej przyczepy raczej nie kupię ale ponieważ podoba nam się układ na papierze/monitorze a mam 20km, to chcę obejrzeć na miejscu zanim pojadę 300km.

Jednak nie wykluczam opcji zakupu przyczepy po uszkodzeniu lub uszkodzonej w ogóle. Wszystko zależy od zakresu i rodzaju takiego uszkodzenia. Zupełnie niestraszne są mi np. rozdarcia poszycia ale już wolałbym uniknąć przyczepy po poważniejszej kolizji. 

Sam sprzedawałem przyczepę po remoncie (wyraźnie to zaznaczając) i było to na + moim i chyba kupującego zdaniem też.

W tym konkretnym przypadku (Mańczak) mam też taki komfort, że mogę pożyczyć przyczepkę która mnie interesuje, pomieszkać trochę, przetestować w boju układ, urządzenia itd. i wtedy oddać albo zatrzymać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tofel napisał:

Witam.

Jeśli można coś dodać, to jestem przekonany że masz całkowitą słuszność twierdząć, że coś było robione.

Wg mnie lewy róg był naprawiany: brak naklejek firmowych na bakiście, widoczne ślady poprawiania obłości przodu przyczepy (dolny lewy róg).

29hhobb1edit.jpg.9dc2102c174b2b19f9dfff782c866344.jpg

29hhobb4edit.jpg.06fd045dd19d50d09d4df4cbfb6be447.jpg

Dodatkowo mam wrażenie, że wymieniono poszycie z lewej strony od przodu aż do kratek (widoczne łączenie?). Brak napisu z oznaczeniem modelu. Tak jakby nowa listwa wykańczająca dół.

29hhobb3edit.jpg.b233146a96fa1c414371533669d96ef8.jpg

No i to o czym wspomniałeś - nieoryginalne (bardzo widoczne) łączenie blachy górnej z dolną poszycia lewego boku.

W tym przypadku, skoro wady już tak są widoczne, można przypuszczać, że na miejscu będzie to wyglądało jeszcze gorzej.

Z zaciekawieniem obserwuję Twój wątek i niektóre wzmiankowane wcześniej przykłady przyczep wg mnie były w lepszym stanie, bo ta już na starcie nieco studzi zapał do kupna.

Udanych poszukiwań.

Pozdrawiam

 

Wszystkie przypuszczenia trafne :)

Zdjęcia nie uwzględniają dodatkowego zużycia co najmniej jednym sezonem.

Przyczepa skrajnie zużyta ale bez zniszczeń i bez przykrych zapachów, po prostu wszystko powycierane, poocierane a szafki ledwo się otwierają ale meble dość solidnie trzymają się kupy i tylko w jednym miejscu widziałem, że puściły mocowania w ścianie..

Z zewnątrz tragicznie wizualnie. Lewy bok i przód w bakiście połatany, prawy tył robiony, bakista popękana w wielu miejscach, podłoga robiona chyba we wszystkich narożnikach + próchnica...

Szef nie ukrywał, że stan nie powala i spokojnie tłumaczył co było robione. Jeśli mu wierzyć a zakładam, że tak jest, to przed sezonem każda przyczepa przechodzi szczegółowy przegląd, tak aby była sprawna i nie trzeba serwisować u klienta.

Dowiedziałem się ciekawej rzeczy, większość starszych przyczep, jak to nazwał właściciel,  "wyprzedają do skutku", w taki sposób, że systematycznie będą obniżać cenę, aż ktoś stwierdzi, że jest odpowiednia.

Niestety, gdybym ją kupił nawet za 20.000, to zbyt dużo dłubania aby zadowalał mnie stan.

Oglądałem tam jeszcze Hobby 650 KMF i tak jak myślałem - bardziej ciasna, ta była w zdecydowanie lepszej kondycji ale ponoć nie była wynajmowana. I znów narożniki po remoncie...

Wszystkie Hobby jakie oglądałem z rocznika 2000+ mają pognite narożniki. Czy to będzie zawsze w pakiecie???

Ogólnie cel wyprawy zrealizowany, czyli układ obmierzony i "przyswojony". Przyznam, że wyobrażałem sobie, że będzie większa przestrzeń. Na + w Hobby jest przestrzeń w kuchni i miejsce w szafach kuchennych. Na wyjazdach to ja jestem szefem kuchni i pewnie będzie to miało wpływ na wybór i tu szkoda, że LMC traktuje tą kwestię po macoszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, peja76 napisał:

Też mi się wydaje że coś tam mogło być robione, ale jechać trzeba bo blisko może akurat.

Ewidentnie wymieniony ten kawałek blachy. Ale to wcale nie eliminuje jej z zakupu.

blacha.jpg.5c3fd10e7ac0743afcbf6cfd7cc6b93b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BUMERANG napisał:

Ewidentnie wymieniony ten kawałek blachy. Ale to wcale nie eliminuje jej z zakupu.

blacha.jpg.5c3fd10e7ac0743afcbf6cfd7cc6b93b.jpg

Byłeś oglądać????

Pisałeś że nie przeszkadzają ci duże okna, a może właśnie taką przyczepę kupić i z jednego z tych okien zrobić duże drzwi, nie znam się na budowie takiej przyczepy czy tak można, ale może to jakiś pomysł, bo ogólnie wystarczyło by tylko dół wyciąć, ale czy tak się da to ja już nie wiem, tylko rzucam taki pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Byłeś oglądać????

Przecież widać na kilometr :niewiem: Przyglądnij się jak wygląda łączenie blach za kratką i przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

chciałem wiedzieć jak na żywo wygląda.

pisałem 3 posty wyżej :)

31 minut temu, peja76 napisał:

Pisałeś że nie przeszkadzają ci duże okna, a może właśnie taką przyczepę kupić i z jednego z tych okien zrobić duże drzwi, nie znam się na budowie takiej przyczepy czy tak można, ale może to jakiś pomysł, bo ogólnie wystarczyło by tylko dół wyciąć, ale czy tak się da to ja już nie wiem, tylko rzucam taki pomysł.

Tak, rozważałem to ale znaleźć przyczepę w dobrym stanie z dużymi oknami, to pewnie jak Hobby z suchymi narożnikami ?

39 minut temu, BUMERANG napisał:

to wcale nie eliminuje jej z zakupu.

zgadzam się, to nie ale całokształt dla mało wymagających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy Dethleffs się pojawił

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Dethleffs-Camper-560-SK-mit-Etagenbett,/vhc:motorhome,srt:date,sro:desc,prx:11000,vcg:caravan,lw:1501-3500/pg:vipmotorhome/311065092.html

Układ i przestrzeń łatwe do ogarnięcia, nie mam daleko i normalnie bym podjechał w sobotę obejrzeć ale...

koszty i czas na TEST skutecznie zniechęcają :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

Ciekawe dlaczego są dwie różne obrysówki

78AF0CB6-EBFB-4FB0-A7DB-942E81D0A851.png

Zwróciłem uwagę na brak klina po tej stronie ale obrysówek nie wyłapałem, dzięki. 

Budka ma prawie 20 lat więc różnych przygód można się spodziewać. Na razie i tak tylko teoretyzuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku PL powoli wyczerpują mi się przyczepy do których chcę podjechać.

Coraz częściej zaglądamy poza granice budżetu ale i tam niewiele słychać. Powoli wraca myśl aby kupić dobrą starą bazę i systematycznie doprowadzać ją do świetności oraz udoskonalać pod siebie. I tak znalazłem taką przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-630-sucha-i-czysta-polecam-ID6DpQzg.html

Hymer_630_95r3.jpg.10b6af8fecc4128b1bb372bdd130d4ee.jpg

Hymer_630_95r2.jpg.95e7fe5f9ed0b7bb7c0529ba3c2ccd11.jpg

Hymer_630_95r.jpg.9c9dffa27f251418e513fe736b6b6a9e.jpg

 

Sporo przestrzeni a naprzeciw toalety zmieściłby się nawet prysznic (między piecem a łóżkiem).

Rozmawiałem ze sprzedającym i twierdzi,  że wszystko full oryginał a narożniki całe i suche.

Dziwne pasy nad drzwiami to prawdopodobnie zamaskowane ślady po markizie.

Może się wybiorę w weekend.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, filipert napisał:

Coraz częściej zaglądamy poza granice budżetu ale i tam niewiele słychać. Powoli wraca myśl aby kupić dobrą starą bazę i systematycznie doprowadzać ją do świetności oraz udoskonalać pod siebie. I tak znalazłem taką przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-630-sucha-i-czysta-polecam-ID6DpQzg.html

Właśnie ją widziałem i myślałem żeby Ci podesłać ale sam znalazłeś.

To jest rocznik 94 (pewnie sprzedany/zarejestrowany w 95). Bo 95 weszły juz w barwach srebrno-niebieskich.

Kawał budy 800 (całkowita) x240. Można to nieźle zagospodarować.

Tutaj katalog: https://www.eriba.com/de/service-und-zubehoer/kataloge/archiv/download.html?file=130&utm_campaign=katalogdownload&utm_source=Caravan-Broschüre%3A+ERIBA+Caravans,1,1994

39 minut temu, KrzysztofCC napisał:

To mocowanie raczki manewrowej jest fabryczne? Chodzi mi o taką jakby podwójna blachę

To oryginał, tak ma być w tych rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.