Skocz do zawartości

W poszukiwaniu ideału a może kompromisu - czy Filipert znajdzie przyczepę dla osoby niepełnosprawnej?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, golob napisał:

Może ktoś kto ją importował z UK "dopasował" sobie DMC?

No właśnie to podejrzewam. Nie mam pojęcia, czy można odkręcić ten manewr jeśli fabryka mówi "nie mamy takiego numeru".

2 godziny temu, golob napisał:

A oglądałeś już ją fizycznie? Jeśli tak to czy masz jakies wątpliowsci co do tabliczki i numeru na ramie?

nie oglądałem

nie chcę jeździć z DMC na granicy albo poniżej MR, więc zanim pojadę 300km to chcę ustalić co i jak.

 

 

3 godziny temu, cosik3 napisał:

Może warto sprawdzić jaką ma rzeczywistą masę

zdecydowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria Axcess zniknęła z ogłoszeń. Może to i dobrze, bo nie mam już dylematu. Może ktoś kupił, zacznie szukać informacji i trafi na ten wątek wtedy chętnie podzielę się informacjami ze "śledztwa".

Tymczasem na nowo odkryłem stare ogłoszenie

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-beduin-580db-z-klimatyzacja-CID5-IDGuYq2.html

na nowo, bo wcześniej tylko zerknąłem i zasugerowany zdjęciami, przy skąpym opisie, uznałem, że to trochę za mała przyczepa. Dzisiaj poszperałem i dotarłem do informacji, że ma 1600DMC i 2,5m szerokości. Telefon potwierdził wszystkie dane ale okazuje się, że przyczepa trochę po demolce. Ukradziono koło zapasowe, zaczep i zrobiono dziurę w drzwiach. Koło i zaczep nowe już są ale zaczep bez stabilizatora ?. Największym minusem wydawała się jednak markiza a w zasadzie jej ulokowanie centralnie krawędziami na oknach :mlot:

Dethleffs_Beduin_580_DB.jpg.e2c8d3fda143397ca5473de7467a4e9b.jpg

Do wymiany z pewnością blat stołu bo wygląda jakby jeden sezon spędził pod chmurką.

Niestety po rozmowie wyszedł chyba największy mankament a mianowicie cos dziwnego z listwą nad szafkami pod sufitem w miejscu pod markizą. Dostałem zdjęcie

Dethleffs_Beduin_580_DB_g_szafki.thumb.jpg.5e42dbcb10088e6057cae0f4e3481dec.jpg

wygląda jakby napiła wody z sufitu jednak sufit ponoć nigdzie nie ma śladów zacieku...

Może macie inny pomysł dlaczego płyta jest czarna a okleina się łuszczy?

Jak starczy czasu, to może jutro tam podjadę, zwłaszcza, że jest to niedaleko Obornik, a tam chcę obejrzeć:

https://www.olx.pl/oferta/lmc-563-mover-alde-prysznic-alko-atc-control-zimowa-markiza-kamper-CID5-IDGMUEX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 15:49, filipert napisał:

Jak starczy czasu, to może jutro tam podjadę, zwłaszcza, że jest to niedaleko Obornik, a tam chcę obejrzeć:

https://www.olx.pl/oferta/lmc-563-mover-alde-prysznic-alko-atc-control-zimowa-markiza-kamper-CID5-IDGMUEX.html

Do Dethleffsa nie dojechałem ale obejrzałem to LMC. W zasadzie to jechałem tam z myślą o dobiciu targu ale na szczęście wcześniej zrobiłem wycieczkę do Pleszewa, bo tam było 5 przyczep które mnie interesowały. LMC z ogłoszenia w pozornie idealnym układzie HTD okazała się dość ciasna, Niestety ale łazienka z oddzielnym prysznicem na tyle, to po prostu o około metr krótsza przestrzeń mieszkalna. Nie było tego problemu jak oglądałem ADRIA CLASSICA 613 UT bo po prostu dłuższa buda. Poniżej 6 metrów robi się dla nas ciasno mimo, że 2,5m szeroko. Dodatkowo jest to rocznik 2009 i już nie ma drewnianych mebli tylko laminaty. Przyczepa fajna i wyśmienicie wyposażona, poza markizą, moverem, Alde ma nawet ATC i duocontrol, ma też zbiornik na szarą wodę pod łóżkiem - idealna na zimowe wypady.

Gdyby była trochę tańsza, to może bym się skusił i przebolał taki kompromis ale jak wspomniałem, wcześniej oglądałem miedzy innymi

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-ventana-560-ts-avantgarde-z-przedsionkiem-isabella-przyczepa-jak-nowa-roczna-gwarancja-ID6Dkf3l.html#gallery-open

i tutaj, pomimo, że węższa, to czuć przestrzeń i więcej miejsca na manewry wózkiem, nie mówiąc o miejscu na poszerzenie drzwi. Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem, to brak pomysłu na prysznic... bo w tej łazience, to można nogi umyć co najwyżej :)

Swoją drogą nie mogę znaleźć żadnej specyfikacji na temat tej przyczepy i nigdzie nie znalazłem nawet w ogłoszeniach modelu 560, największe to 530.

W układzie tego Burstnera jest wspominany wcześniej Dethleffs ale ma 2,5m i jest ciut dłuższy wiec chcę go cały czas obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 18:31, filipert napisał:

W temacie Tabberta, kolejna inspiracja

1149522430__3.jpg.08effb12963a98a96da24452fe3dbef1.jpg

997919766__3(1).jpg.96ddc9add44d3492f0245b7d360a2b47.jpg

877304582__3(2).thumb.jpg.55d9aa794913216acdfefb58a48ff0f9.jpg

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Tabbert-860/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:23700,frn:1995,prx:22500,vcg:caravan,sho:true/pg:vipmotorhome/305772167.html

Z powyższego wynikać by mogło, że cięcie ściany nie jakoś bardzo inwazyjne dla sztywności konstrukcji skoro taki moloch się trzyma kupy z dziurą 2x większą.

Nie wiem czy da się to jakoś policzyć, zaplanować? 

 

P.s.

widać skąd Adria czerpała inspirację ;)

I znów z serii egzotyki Tabbert z podwójnymi drzwiami

Tabbert_podwojne_drzwi.jpg.d7281cb7a4147aaa4bb016f11b553e2e.jpg

tym razem już w PL

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-xxl-transport-mozna-zarejestrowac-CID5-IDGQi1u.html#c9218c1fb7

Może taka seria była?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem temat

I po akcji "Boba" czy kto to tam u licha siedzi za klawiaturą, tak się zastanawiam ile osób zwątpiło w realność mojego świata w którym mam zamiar wycinać większe drzwi w przyczepie :mlot:?

No nic, robota idzie do przodu. 

Dziś wyeliminowałem kolejną przyczepę - Dethleffsa z trzech postów wcześniej. Fajna budka z zewnątrz, choć zderzaki popękane i trochę odpadają. Jechałem 100km ze świadomością, że mogę znaleźć zamoknięty sufit ale liczyłem, że to może być mocny argument aby ostro ściąć cenę a potem byłby ciekawy remont. Chciałem też zobaczyć ten układ na żywo.

Sufit miał stare zacieki na całej szerokości nad podkową i wszędzie ślady pleśni, przyczepa ponadprzeciętnie zużyta a najgorsze kryło się w bakiście - ściany były mokre i miękkie jak gąbka. Okazało się, że przednia ściana z tworzywa ma kilka pęknięć przy listwie narożnej. Cena wyjściowa 33.100 i w tym klima podławkowa Trumy oraz markiza kasetowa Omnistor. Powiedziałem Pani właścicielce, że gdyby zgodziła się dziś na 15.000, to ja i tak musiałbym to mocno przemyśleć. Żal mi kobiety, bo mocno podejrzewam, że ktoś jej bubla wcisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wcześniej chyba pisałem - na pewno będzie kompromisowe rozwiązanie.

Wiemy, że swobodę poruszania się wózkiem wewnątrz zapewni dopiero szerokość 2,5m i długość raczej powyżej 6m a to już zaczyna się DMC 2000, dwie osie i trochę inny styl planowania trasy przejazdu.

Na drugim biegunie są przyczepy do 6m na jednej osi gdzie trochę będzie ciasnawo ale to i tak luksus w porównaniu do dotychczasowych warunków.

Wiem, że tego dylematu nie pomożecie mi rozwiązać.

Może zatem ktoś chociaż rzuci okiem i pomoże w ocenie przyczepy:

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-ventana-560-ts-avantgarde-z-przedsionkiem-isabella-przyczepa-jak-nowa-roczna-gwarancja-ID6Dkf3l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Może zatem ktoś chociaż rzuci okiem i pomoże w ocenie przyczepy:

Patrzę i porównuję do mojej poprzedniej z 98, to ta wydaje się być bardzo zadbana. Blacik w kuchni i okleina na meblach bez zastrzeżeń. A w mojej ocenie jest jakby bardzo papierowa i podatna na uszkodzenia mechaniczne i potem bardzo brzydko wygląda. Z zewnątrz wg zdjęć nic niepokojącego nie ma ale te drobne pęknięcia laminowanych nakładek na przód i tył  można zobaczyć dopiero naocznie. Aczkolwiek ja bym się tego "mankamentu" za mocno nie obawiał. Jako mocną stronę tych przyczep stawiam na podłogę, do sprawdzenia naocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malinki napisał:

Jako mocną stronę tych przyczep stawiam na podłogę, do sprawdzenia naocznie.

Mocną czy słabą?

Oglądałem ją w deszczu więc się nie kładłem ale narożniki całe.

6 minut temu, Malinki napisał:

drobne pęknięcia laminowanych nakładek na przód i tył  można zobaczyć dopiero naocznie.

Jedno znalazłem na bakiście ale nie było w tym miejscu przecieku.

8 minut temu, Malinki napisał:

A w mojej ocenie jest jakby bardzo papierowa i podatna na uszkodzenia mechaniczne i potem bardzo brzydko wygląda

tez miałem takie odczucie, zwłaszcza, że na tym samym placu macałem LMC i Fendta :)

Faktycznie wygląda na niezużytą i robi dobre wrażenie. Jasne meble dają dodatkowe poczucie przestrzeni.

Wpadła nam w oko. Cena wydaje się nienajgorsza, choć trochę wymaga doposażenia (mover i markiza min.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki kibicują w kierunku Burstnera a i mnie się podoba ale jednak bardziej komfortowy układ byłby dla nas z piętrusami zamiast dużego łóżka. W tym Burstnerze oczywiście do zrobienia ale łóżka, drzwi + ewentualna przebudowa łazienki... sporo tego się robi.

Ostatnio szwagier podpuścił mnie bardziej w kierunku dwuosiowych i przejrzałem oferty, znajdując głównie z dużymi oknami lub po sezonie stacjonarnym na Helu, czyli obie wersje zużycia 200-1000% przeciętnie jeżdżącej budki rodzinnej.

Jednak znów z westchnieniem patrzyłem na łazienki. Jeszcze raz przejrzałem oferty LMC w układzie HTD z początku lat 2000

LMC_RHD_(HTDdania)_2006.jpg.89d6b8cac636edbb235e683b1c938474.jpg

i końca 2000

436847491_LMC563HTDoborniki.jpg.0b471774625332b8d91732ed2dc506ac.jpg

a potem porównałem z Hobby 650 WFU

1436207736_Hobby650lazienka.thumb.jpg.27692ed3e5c9656b56aae5c0adaf900a.jpg

i stwierdzam, że warto rozważyć dokładkę jednego metra i jednej osi (no i +200 do 300 kg DMC)

Jutro jadę obejrzeć ten układ na żywo:

http://manczak.pl/przyczepa/hobby-prestige-650/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek śledzę już z doskoku dość długo ale tu choć chciałbym niestety nie potrafie Ci pomóc. Ten przedział wielkościowy przyczep niestety jest mi praktycznie nie znany.

Natomiast nasunęło mi się jedno - właśnie otwierany tył wydaje mi się bardzo sensowny - zawsze przecież łatwiej wjechać na wprost niż kręcić w środku.

Gdyby to miałby być kamper odpowiedź byłaby prostsza default_smile.png powiedziałbym auto jak kontener z windą paletową ale w przyczepie to niestety nie ta droga default_sad.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert, przepraszam, że dopiero teraz ale myślałem, że Helmuty powrócą swoim Azurem na pole kempingowe ale niestety nie powrócili...

Fotkę cyknąłem podczas ich niefortunnego wjazdu na parcelę, kiedy utknęli w głównej alejce. Chciałem na drugi dzień po powrocie z roboty obfocić bardziej ale niestety już ich nie było. Pomyślałem sobie, że ten duży przedni schowek mógłby posłużyć jako drzwi wjazdowe dla Twojej małżonki. Wiem, że niski ale przecież dla wózka inwalidzkiego więcej chyba nie trzeba...

20201010_184741.thumb.jpg.eac80d08a0624a2f78eacbd7da008b88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mandrol napisał:

@filipert, przepraszam, że dopiero teraz ale myślałem, że Helmuty powrócą swoim Azurem na pole kempingowe ale niestety nie powrócili...

Fotkę cyknąłem podczas ich niefortunnego wjazdu na parcelę, kiedy utknęli w głównej alejce. Chciałem na drugi dzień po powrocie z roboty obfocić bardziej ale niestety już ich nie było. Pomyślałem sobie, że ten duży przedni schowek mógłby posłużyć jako drzwi wjazdowe dla Twojej małżonki. Wiem, że niski ale przecież dla wózka inwalidzkiego więcej chyba nie trzeba...

20201010_184741.thumb.jpg.eac80d08a0624a2f78eacbd7da008b88.jpg

Dzięki

Świetny przykład na moda :)

I mnie chodzi ten pomysł po głowie kiedy patrzę na przyczepy z dużymi oknami. Technologia widzę, taka jak chcę zastosować - oryginalna ościeżnica i drzwi na pół, w środek profile zwiększające szerokość i nowe wypełnienie.

Obstawiam model 720, bo chyba tylko tam był kibelek za kuchnią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.