Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w samochodzie


Sandol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niech i ja się dopowiem...

Dylemat zakładać lusterka czy nie, zawsze powiem że tak , bez względu na szerokości pojazdów. Załóżcie na próbę lusterko wychylone o swoją szerokość, a zobaczycie ile więcej w nich widać.

A więcej widać w tych lusterkach, które są bliżej oczu kierowcy, te mocowane ba błotniku, zbyt daleko od wzroku, po prostu trzeba mieć dobry focus i ew. zoom by w nich obserwować co dzieje się za pojazdami a ponadto przyzwyczajenie zerkania we właściwym kierunku sugeruje mocować je do luster zasadniczych.

Kamera... w tablicy... większej bzdury nie spotkałem. Po prostu wątpliwy bajer rodem z ryżowni, ale...

Kamera wysoko i po stronie pasażera to już jakieś pole widzenia.

Wiecie jak widzi kamera? Sprawdźcie sami w taki sposób:

Wykonaj z kartonu bryłę geometryczną o wymiarach 14/14/28cm . Wytnij w niej 2 ściany co są naprzeciw siebie 28cm i spróbujcie przez taką "rurę" obserwować świat własnymi oczami.

Tak widzi kamera, więc bajerom daję pstryka w nos bo to więcej przeszkadza niż pomaga.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę własne doświadczenia

 

zakupiłem na próbę takie najtańsze, nakładane, bez regulacjijy54046~2.jpg?from=products_gallery

 

i powiem, że czerwona.gif

 

Mondek ma szerokości 195cm, przyczepa 215, więc lusterka powinny wystawać po 10cm na stronę. Niby wystają, ale brak regulacji całkowicie przekreśla ich walory użytkowe. Znacznie więcej widzę w lusterkach podstawowych i w lusterku wewnętrznym (na wylot przez samochód i przyczepę grinser006.gif)

Muszę pomyśleć o jakiejś regulacji (lusterek albo oczu cool.gif )

 

pozdr

 

PS: zdjęcie go-market.pl

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinx - w tych lusterkach jest regulacja. Musisz je zamontować na lusterko, poluzować wkręt mocujący lusterko do ramienia i wyregulować.

Jakość lusterek spowodowała, że z radością oddałem je wraz z poprzednią przyczepką ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zakupiłem na próbę takie najtańsze, nakładane, bez regulacji"

 

JINX Sanok,

 

Mam podobne. Nie mówię, że takie same. Na pewno podczas jazdy drżą. Niemniej regulacja w nich jest i coś w nich widać :skromny:

Regulacja jest w obudowie samego lustra poprzez zastosowanie połączenia "kulistego".

Na przedstawionym zdjęciu tego nie widać.

 

Lusterka dawały radę na Mondku, później na Galaxym a teraz na Zafirze i myślę, że dadzą również radę na .... Ale to już inna bajka.

 

Oczywiście, że w sprzedaży są lepsze lusterka. Widać to na zdjęciach forumowiczów. Nie ma takich, które są bez wad.

Najważniejsze jednak, żeby spełniały oczekiwania bezpośredniego użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość lusterek spowodowała, że z radością oddałem je wraz z poprzednią przyczepką ... ;-)

 

Dzięki Grzesiek! Ja czekałem aż mi je ktoś jadący z przeciwka zdejmie hehe(1).gif, a tak to jest powód budkę zmienić waytogo.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinx - w tych lusterkach jest regulacja. Musisz je zamontować na lusterko, poluzować wkręt mocujący lusterko do ramienia i wyregulować.

Jakość lusterek spowodowała, że z radością oddałem je wraz z poprzednią przyczepką ... ;-)

 

hmmmm

dzięki za podpowiedź, idę sprawdzić,

będę za pięć minut

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.