Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w samochodzie


Sandol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

lusterka dodatkowe mam ustawione na przyczepę, a lusterka holownika ustawiam tak żeby widzieć koła przyczepy, co pozwala mi kontrolować jazdę na zakrętach i cofanie.

Myślę, że kamera przydatna jest przy kontrolowaniu odległości tyłu przyczepy do przeszkody podczas cofania.

Nie wyobrażam sobie jazdy z przyczepą bez lusterek, nieważne czy są one obowiązkowe czy nie zawsze będę ich używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wyobrażam sobie jazdy z przyczepą bez lusterek, nieważne czy są one obowiązkowe czy nie zawsze będę ich używał.

 

tak tylko porównaj szerokość ciągnika i przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ułatwiają poruszanie się po drogach. widzę wszystko a przy przejeździe przez most w Puławach wiem czy się zmieszczę z Tirem czy nie. :rolleyes::) :) a że zrobiłem sam tym większa frajda z używania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda obecnym holownikiem jechałem raz i to kawałek z budka ale lusterek nie miałem i widoczność do tyłu była świetna :) tylko że auto jest szerokie a lusterka wystają poza budke :) ciekawe jakie będa moje wrażenia po dłuższych trasach :rolleyes: i czy nie będę zakładał dodatkowe lusterka :) ale to się okaże ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja, może tak być; tutaj trochę mnie martwi dziurawienie przyczepy na uchwyt i kable (chyba ?),

a ramka tablicy jest na wysokości świateł innych samochodów, może trochę oślepiać ?, wie ktoś?

a za ekran planuję: http://allegro.pl/te...1460069214.html

 

pozdr

 

Zanim zamontowałem kamerkę w przyczepie na stałe, zrobiłem próbę: przymocowałem ją magnesami do samochodu na różnych wysokościach. Z moich obserwacji wynika, że powinna być umieszczona jak najwyżej. W przeciwnym przypadku nie ma poczucia odległości, zwłaszcza przy kamerkach o trochę większym kącie widzenia. W czasie jazdy nocą nie ma oślepiania tak jak w lusterku. Światła na monitorze są powiększającymi się w miarę zbliżania białymi plamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamontowałem kamerkę w przyczepie na stałe, zrobiłem próbę: przymocowałem ją magnesami do samochodu na różnych wysokościach. Z moich obserwacji wynika, że powinna być umieszczona jak najwyżej. W przeciwnym przypadku nie ma poczucia odległości, zwłaszcza przy kamerkach o trochę większym kącie widzenia. W czasie jazdy nocą nie ma oślepiania tak jak w lusterku. Światła na monitorze są powiększającymi się w miarę zbliżania białymi plamami.

 

A co z lusterkami? Demontujesz je po założeniu (włączeniu) kamery ? Czy po prostu w nie nie patrzysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z lusterkami? Demontujesz je po założeniu (włączeniu) kamery ? Czy po prostu w nie nie patrzysz ?

 

Nie używam dodatkowych lusterek. Kamera + lusterka zewnętrzne zapewniają mi wystarczającą widoczność. Kiedyś używałem przedłużonych nakładek na lusterka; oprócz tego, że drżały dając słaby obraz, to w nocy światła jadących z tyłu oślepiały mnie podwójnie. Ale nie sugeruj się tym; nikogo nie chcę przekonywać, że kamera zastępuje porządne, dodatkowe lusterka. Po prostu, dla mnie jest to optymalne rozwiązanie, a dla innych być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk: jeśli chodzi o kamerę w ramce na tablice rejestracyją, to też myślałem o tym rozwiązaniu ale, po pierwsze jak już wspomnianio strasznie kułyby w oczy światła samochodów jadących za Tobą, po 2. zainstalowanie kamery nad oknem pozwala ustwaić kamerkę w ten sposób, że widzisz 'z góry' elementy takie jak kwietniki, krawężniki, słupki inne samochody na parkingu, dzieci i rowerki na kempingu... itp. itd. po testach doszedłem do wniosku, że im wyżej będzie kamera tym lepiej, uzyskuje się w ten sposób dobrą perspektywę. dodatkowo ja mam na tyle bagażnik na 3 rowery więc kamerka w ramce rej. nie załatwiałaby sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk: jeśli chodzi o kamerę w ramce na tablice rejestracyją, to też myślałem o tym rozwiązaniu ale, po pierwsze jak już wspomnianio strasznie kułyby w oczy światła samochodów jadących za Tobą, po 2. zainstalowanie kamery nad oknem pozwala ustwaić kamerkę w ten sposób, że widzisz 'z góry' elementy takie jak kwietniki, krawężniki, słupki inne samochody na parkingu, dzieci i rowerki na kempingu... itp. itd. po testach doszedłem do wniosku, że im wyżej będzie kamera tym lepiej, uzyskuje się w ten sposób dobrą perspektywę. dodatkowo ja mam na tyle bagażnik na 3 rowery więc kamerka w ramce rej. nie załatwiałaby sprawy.

 

a jak ją zamocowałeś ? zabezpieczyłeś przed niespodziewaną zmianą właściciela ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerka zstała zamocowałem na wkrętach, poza zamontowana tym jest dość wysoko, a prawdę mówiąc jak się komuś podoba jakiś gadżet to nie ma siły na zabezpieczenie. Jak narazie nie znalazł się amator cudzej własności także nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.