Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w samochodzie


Sandol

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja problem lusterek rozwiązałem w taki sposó, że na allegro zakupiłem kamerę cofania, która została zamontowana na przyczepie i podpiąłem ją do fabrycznego wyświetlacza w samochodzie. Natomiast w ojca samochodzie z racji braku fabrycznego wyświetlacza zamontowałem zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala. jak jedzie z przyczepą podpina zasilania do gniazda zapaliniczki i widać wszystko. Pomysł się sprawdza wg mnie lepiej niż lusterka ponieważ: widzisz cały czas co się dzieje za przyczepą (na parkingu, campingu nikt nie musi wyskakiwać z samochodu i patrzeć czy ni ma jakiegoś słupka), lusterka nie składają się podczas wymijania się z ciężarówką, w nocy nie jestem oślepiany światłami samochodów jadących za mną. Podczas jazdy na wyświatlaczu widzą co się dzieje za budką, nawet w sytuacji gdy nie widzę jeszcze pojazdu jadącego za mną w lusterkach, jak samochód pojawia się już w lusterkach to jeszcze go widać na ekranie (kamera szerokokątna). także polecam

 

No tak ale jak dla początkującego karawaningowca to wolę zacząć z lusterkami :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego czy mógłbyś zamieścić zbliżenie Twojego wynalazku zwłaszcza zaczepu górnego bo chciałbym wykorzystać ten patent tylko nie mam koncepcji jak zrobić górne mocowanie do błotnika ( skoda octavia)

 

 

 

Po 17:00 będą zamiszczone fotki.. wymiary też chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmikunda - pamiętaj, że kamera nie zastąpi lusterek!

- po pierwsze - zgodnie z przepisami - lusterka muszą wystawać poza obrys zestawu (tu przyczepki).

- po drugie - jadąc z przyczepą masz szersze tzw "martwe pole", które dzięki posiadaniu lusterek dodatkowych możesz całkowicie wyeliminować.

 

Ja mam ustawione lusterka (samochodowe) w taki sposób, że widzę m.in koła przyczepy - przydaje się przy manewrowaniu.

 

Z drugiej strony - zgadzam się, że kamerka to fajny wynalazek. Planuję montaż ustrojstwa. Ponieważ nie mam ekranu w grę wchodzą dwie alternatywy:

- wymiana radia na nowsze z wyświetlaczem,

lub

- zakup wyświetlacza zakładanego na wsterczne lusterko.

 

Kamerka - podoba mi się rozwiązanie kamerki w ramce na tablicę rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17:00 będą zamiszczone fotki.. wymiary też chcesz?

 

Część ramienia razem z lusterkiem mam, kwestia dolnego ramienia i mocowania górnego ramienia do błotnika. A wymiary też się przydadzą.Z góry dziękuję:bukiet:

Edytowane przez RobiBogna (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część ramienia razem z lusterkiem mam, kwestia dolnego ramienia i mocowania górnego ramienia do błotnika. A wymiary też się przydadzą.Z góry dziękuję:bukiet:

 

 

obiecane zdjęcia mojego wynalazku z wymiarami. w płaskownikach musiałem wywiercić dziurki ponieważ mam miejsce wzmocnieniach pod maską do których przykręcam je kluczem 10mm i jest luxus. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ nie mam ekranu w grę wchodzą dwie alternatywy:

- wymiana radia na nowsze z wyświetlaczem,

lub

- zakup wyświetlacza zakładanego na wsterczne lusterko.

 

Kamerka - podoba mi się rozwiązanie kamerki w ramce na tablicę rejestracyjną.

 

Jest jeszcze trzecia mozliwość :

- nawigacja samochodowa która ma wyjście AV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane zdjęcia mojego wynalazku z wymiarami. w płaskownikach musiałem wywiercić dziurki ponieważ mam miejsce wzmocnieniach pod maską do których przykręcam je kluczem 10mm i jest luxus. :bukiet:

 

Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zakupiłem kamerę cofania, która została zamontowana na przyczepie ...

 

a mógłbyś rozwinąć ten miniwątek ?

chodzi mi dokładnie gdzie ? bo opcji jest kilka a do każdej inna kamerka i nie wiem którą kupić

  • na zewnątrz u góry
  • na zewnątrz pośrodku
  • wewnątrz (za szybą)
  • ramka tablicy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że u Gmikundy kamera jest nad tylnym oknem (fotka w profilu).

 

Osobiście podoba mi się rozwiązanie poniżej. Jest wtedy możliwość regulacji. Nie przeszkadza też bagażnik rowerowy.

 

Maras - nawigacja ma taka wadę, że podczas jazdy jest używana. Oddzielny monitor umożliwia patrzenie wstecz również podczas jazdy, nie tylko podczas manewrowania.

Zresztą mam nawigację, która nie posiada AV.

post-2768-0-08849100-1298058417_thumb.jpeg

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że u Gmikundy kamera jest nad tylnym oknem (fotka w profilu).

 

Osobiście podoba mi się rozwiązanie poniżej. Jest wtedy możliwość regulacji. Nie przeszkadza też bagażnik rowerowy.

 

 

no racja, może tak być; tutaj trochę mnie martwi dziurawienie przyczepy na uchwyt i kable (chyba ?),

a ramka tablicy jest na wysokości świateł innych samochodów, może trochę oślepiać ?, wie ktoś?

a za ekran planuję: http://allegro.pl/telewizor-lcd-vordon-8-2-tuner-tv-supercena-i1460069214.html

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk, a po co Ci widok z kamery na jadący za Tobą pojazd ?

 

Lusterka nie wystarczą ? Przy wyprzedzaniu i omijaniu kamera nic nie pomoże,

 

musiała by być ruchoma, ale wtedy zamiast patrzyć na drogę trzeba by regulować ustawienie kamery.

 

Dodaj do tego nawigację i żonę, której czasem trzeba odpowiedzieć na zadane pytanie.

 

Kolizja zapewniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Gajowy, lusterko wsteczne-wewnętrzne nie jest niezbędne. Używa się go sporadycznie jadąc bez budki. Ale czasami się przydaje.

 

W mojej ocenie - jest jednak przydatne. Informacja, czy jakiś pojazd nie jedzie za mną, podczas gdy chcę wyprzedzić inne auto - może się przydać. Może się okazać, że w lusterkach nie będziesz o widział. Szczególnie, jeżeli przyczepka nie jest krótka (moja z dyszlem ma ponad 6 metrów).

 

Powtórzę co już raz napisałem - ideałem jest zapewne lusterka dodatkowe i kamerka. Ale oczywiście - jak mam wybierać jedno z tych dwóch - to lusterka. Obecnie mam właśnie lustereczka :).

Jinx - sam się zastanawiam, czy kamera w tablicy czy na górze. Podoba mi się rozwiązanie przy tablicy. Większość aut osobowych ma tam zamontowane. ale jak to się sprawdza w nocy - nie wiem...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w Excellent View.

Jestem bardzo zadowolony. Jak jeżdżę bez przyczepki to tylko demontuję same lustra. Mocowanie zostaje. W tamtym roku zdemontowałem po wakacjach ;-)

 

http://allegro.pl/lusterka-do-holowania-przyczep-terenowe-busy-inne-i1457029718.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.