Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w samochodzie


Sandol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

 

Mam pytanie. Jakie konkretnie lusterka kupiłeś do swojej Kii. Pytam bo do tej pory ciągnąłem ją vitkiem ale teraz kupiłem Hyundaia i 30( z tego co się orientuję to ma identyczne lusterka jak Twoja Kijanka) i właśnie nim planuję wyjazdy z przyczepą. Noi jakiej firmy zamontowałeś hak holowniczy. Zgóry wielkie dzięki.

 

 

 

Nic nowego nie dopowiem, bo co do przepisów się nie wypowiadam - nie chce mi się szukać. Jeżdżę z przyczepą od 2 lat, czyli bardzo krótko, ale pierwszy zakup - sprzedawca podpowiedział, że są obwiązkowe i kupilem najtańsze - takie na zaciągane tasiemki. Przed wyjazdem w następnym roku kupiłem nowe - poprzednie też się słabo trzymały. Ale są niezastąpione. Owszem, jak ktoś jest z 300 - 400 m za mną na prostej drodze to go zobaczę, ale jak jest blisko za mną - guzik widzę. Jak wyprzedzasz, kiedy nie masz przyczepy? Bardzo często spotykam się z tym, że koleś siedzi w pewnym oddaleniu i zagląda do przodu. Kiedy ma wolne, zaczyna przyspieszać za Tobą, daje kierunkowskaz i jak jest blisko wyprzedza. Teraz wyobraź sobie, że Ty jesteś przed nim. Nie masz sazansy go zobaczyć i też widzisz luźno przed Tobą i dajesz lewy i wyp... przepraszam, chciałeś wyprzedzać - teraz miejmy nadzieję, że jeszcze jesteś w stanie zjechać na pobocze, bo to może też być nierealne. Zakładaj i nie pytaj o przepisy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Nie czytałem wątku, więc dopiero teraz odpowiem. Zresztą w ogóle dość dawno nie byłem na forum :-) Miałem kiedyś lusterka najtańsze. Niestety nie pamiętam nazw, więc będę posugiwał się opisami. Były to lusterka mocowane 2-ma gumkami na lusterku. Pojeździłem jeden sezon i strasznie narzekałem - drgały, nic nie było widać, spadały. Potem kupiłem te, które w tym wątku były opisywane - 3 paski przeciwlegle - obejma zostaje na stałe, lusterka mogę zdejmować. (Znalazłem - Excellent View) Na VW Passacie sprawdziły się idealnie. Byłem zachwycony. Stare poszły do lamusa. Dokładniej na półkę w garażu. Zastanawiałem sę co z nimi zrobić, w międzyczasie zmieniłem samochód na Kię. I tu zonk - na te lusterka tamte nie wchodzą! Wyciągnąłem z półki te stare, najtańsze. Założyłem - pasują jak ulał. W zeszłym roku objechałem z nimi Luksemburg, Francję do Loary, wróciłem przez Niemcy - miesiąc ponad w trasie. Nie drgały, nie spadały - były po prostu rewelacyjne. Jak widać, w zależności od samochodu różne lusterka się różnie zachowują. Aż się zdziwiłem, że te najtańsze, które tak strasznie drgały na innym samochodzie, tutaj są bardzo stabilne.

 

Co do lusterek, bo niektórzy jeszcze zastanawiają się, czy na pewno są potrzebne, jeśli mam z tyłu kamerkę (to znaczy ja jeszcze nie mam, ale gdybym miał). Pomijając fakt związany z przepisami, to kwestia widoczności. Nasz zestaw ma ładnych parę metrów. Kiedy chcę zmienić kierunek ruchu muszę widzieć DOSKONALE zarówno za sobą jak i z boku. Niech każdy zajrzy przy swoim zestawie do lusterka i odpowie sobie (nie mnie, bo mnie ta wiedza nie potrzebna), czy jeżeli ktoś mnie będzie wyprzedzał i zniknie już z pola widzenia kamerki z tyłu, czy w każdej fazie wyprzedzania będę go widział w lusterku? Nie chodzi tu tylko o wyprzedzanie, kiedy się do mnie "przytuli", ale również wtedy, kiedy to będzie odrębny pas. Na całej długości mojego samochodu muszę widzieć sąsiedni pas. Jeśli go widzę, to pewno obejdzie się bez lustere. Ja nie mam takiej pewności, bo martwy punkt trafia się i bez przyczepy. Specjalnie zaznaczyłem, że muszę widzieć DOSKONALE, bo martwy punkt, to nie miejsce, gdzie gościa nie widać, ale miejsce, gdzie go nawet widać, jednak w tak niewielkim stopniu, że odruchowo go ignorujemy. To tyle co do konieczności lusterek niezależnie od przepisów. Przepisy to odrębna rzecz, której też bym nie pomijał.

 

Aaa... jeszcze pytałeś a hak... Niestety, nie pomogę. Kupowałem Kię w salonie - nówkę. Zażyczyłem sobie od razu instalację haka. W tych warunkach po prostu zamontowali, nie pytałem o producenta. Wierzę, że mają standardy, które są sprawdzone i nie zostanie przyczepa gdzieś po drodze ;-)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Michalc3

 

Dzięki za odpowiedź ,z tego co piszesz to wnioskuję, że chyba jednak w Twojej Kii są trochę inne lusterka niż u mnie w Hyundaiu.:przytul:

 

Gdzieś indziej na forum kolega Wictus posiadający takiego jak ja Hyundaia używa właśnie tych lusterek , które Tobie spadały, pewnie takie kupię.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. :palacz:

 

PS. A może chciałbyś je ( te Excellent View ) sprzedać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydają się dodatkowe lusterka, pomijając fakt, że przy wyprzedzaniu głównie ... to ja ustawiam je tak żeby widzieć co dzieje się z kołami przyczepy - żeby wiedzieć, że złapałem gumę. Raz wypatrzyłem, że jadę z otwartym schowkiem albo otwartym oknem przyczepy ... raz, że nie świeci mi żarówka w przyczepie ... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w Excellent View.

Jestem bardzo zadowolony. Jak jeżdżę bez przyczepki to tylko demontuję same lustra. Mocowanie zostaje. W tamtym roku zdemontowałem po wakacjach ;-)

 

http://allegro.pl/lu...1457029718.html

 

gfizyk - no to mnie pocieszyles...

mam takie, ale do nowego konia jeszcze nie mocowalem... i sie zastanawialem jak beda "lezaly" na lustrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

obecnie mam do sprzedania komplet luterek w stanie bardzo dobrym. Kompletne. Super mocowanie do lusterka. Nic nie drga itd. Sprzedaję, ponieważ kupiłem suv'a i ma większe lusterka, więc musiałem kupić lusterka pasujące do terenówek/busów. W razie zainteresowania prosze o kontakt PW.

 

 

 

Zdjęcie poglądowe. Stan bardzo dobry. Pasują do większości aut. Super regulacja i dobre trzymanie. Posłużyły mi kilka lat i nigdy nie narzekałem. Kupione w sklepie za kilka stówek :ok:. Oczywiście dla zainteresowanych cena do dogadania. Jak mają leżeć, to na pewno komuś się przydadzą. Czekam na oferty :piwo: Ja je używałem w VW Passacie B5 Godne polecenia. Lusterka są całe czarne.

 

EmUk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się przymierzam do lusterek takich na błotnik.

Pewnie trzeba będzie samemu coś wystrugać jak kolega ufolz bo nie spotkałem się jeszcze z takimi co by pasowały do scenica od kopa...

Widziałem na francuskich forach takie opierające się o drzwi ale też nie bardzo do mnie przemawiają...

Takie nakładane na lusterka mają 2wady w Scenicach II - podczas otwierania drzwi lusterko jest nieruchome i w efekcie uderzamy drzwiami o nie, drugi problem że podczas dużego uderzenia wiatru (np szybka mijanka z dużym tirem) potrafią się złożyć (na szczęście mam system składania i rozkładania lusterek i mogę po takim złożeniu z poziomu kabiny je otworzyć bez zatrzymania auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio ja kupiłem tu http://allegro.pl/lu...1470778758.html i są rewelacyjne, ale jeden warunek, na dole drzwi nie możesz mieć dodatkowej listwy, bo tam masz wąski zaczep plastikowy do naciągnięcia gumowego paska. Zaczepiasz go o blachę drzwi - dolną krawędź.

post-3272-0-60221700-1302710565_thumb.jpg

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.