Skocz do zawartości

Dobór regulatora do panelu


danielw

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był plan by wstawić taki tablet co będzie udostępniał internet sterował tym czy tamtym...

Jakoś nie zrealizowałem tego pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dla mnie bez sensu. Jedynie co mi się przydaje  do sterowania zdalnego to oświetlenie zewnętrzne pod markizą ale to realizuje przy pomocy pilota.

mój kamper nie musi być "smart" bo jest mi to zupełnie niepotrzebne.

mam ogrzewanie i klimę z możliwością sterowania przez aplikację

i co?  użyłem raz pod domem żeby sprawdzić czy działa aplikacja.

Ogrzewanie jak ustawię pod domem przed wyjazdem tak wyłączam po powrocie, z klimą podobnie jak podepnę się pod słupek ustawiam temperaturę i zapominam o temacie.

Potrzebuje znać tylko dwie rzeczy, napięcie akumulatora i jaki prąd płynie z solara.

Do Victrona był bym w stanie dopłacić gdybym miał pewność że daje np 20% więcej prądu w pochmurny dzień w stosunku do Tracera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak z logicznego punktu widzenia to wyświetlacz jest chyba bardziej funkcjonalny jedno spojrzenie i wszystko widać chociażby ile zostało aku. (tak wiem bo kupiłem MT50 :D) Dla mnie fajniejsze rozwiązanie niż łączenie się przez telefon po BT. 
To BT i tak działa w obrębie przyczepy więc nie daje nic więcej, pewnie super fajne na początku a potem i tak będziesz wolał mieć i tak jakiś wyświetlacz. 
Ale jak kto tam lubi, chyba że ktoś bardzo lubi patrzeć w statystki to wtedy rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w formie żartu - najczęściej "patrzę" na parametry solara - bo ktoś zapyta, ktoś chce wiedzieć - gdy siedzimy przed kamperem...

Ja ogólnie zamontowałem regulator i ma działać...i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bez sensu. Jedynie co mi się przydaje  do sterowania zdalnego to oświetlenie zewnętrzne pod markizą ale to realizuje przy pomocy pilota.
mój kamper nie musi być "smart" bo jest mi to zupełnie niepotrzebne.
mam ogrzewanie i klimę z możliwością sterowania przez aplikację
i co?  użyłem raz pod domem żeby sprawdzić czy działa aplikacja.
Ogrzewanie jak ustawię pod domem przed wyjazdem tak wyłączam po powrocie, z klimą podobnie jak podepnę się pod słupek ustawiam temperaturę i zapominam o temacie.
Potrzebuje znać tylko dwie rzeczy, napięcie akumulatora i jaki prąd płynie z solara.
Do Victrona był bym w stanie dopłacić gdybym miał pewność że daje np 20% więcej prądu w pochmurny dzień w stosunku do Tracera.
 


Dla mnie fajne są możliwości konfiguracyjne w aplikacji. W tracerze musiałem czary odprawiać, muszę ufać, że to zapamiętał i mimo lat pamięta. To jest zaleta, wymieniam akumulator i mogę szybko wyklikać. Ja mam lipę bo nie mam zewnetrznego wyświetlacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w formie żartu - najczęściej "patrzę" na parametry solara - bo ktoś zapyta, ktoś chce wiedzieć - gdy siedzimy przed kamperem...
Ja ogólnie zamontowałem regulator i ma działać...i działa


W zeszłym roku jak pojechaliśmy pracować do lasu bez prądu i jadąc na 3 komputerach brakowało mi trochę tych informacji (ile jeszcze możemy się nie ograniczać).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, witus napisał:

W zeszłym roku jak pojechaliśmy pracować do lasu bez prądu i jadąc na 3 komputerach brakowało mi trochę tych informacji (ile jeszcze możemy się nie ograniczać).

Otóż to, a 3 komputery + ruter + coś tam jeszcze + u mnie pompka ponad 4A, to już się robi spory prąd i warto by mieć oko czy Amperów nie przekroczymy jeśli np. regulator nas ogranicza.

Dodatkowo, przy Tracerze warto mieć oko, czy prawidłowo pracuje, czy mu reset trzeba zrobić jak na tych filmikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z natury nie podpinam się do słupków i po prostu zakładam że ma być dobrze...i jak wiem że zaczynam przeginać z poborem prądu - kontrolnie zerknę na telefon...ale to u mnie nigdy nie było problemem...w najgorszym przypadku jedynie okaże się że mi przetwornica nie ruszy (to mi się zdarzyło 3-5razy w ciągu 6lat, ale to potrzeba np zrobienia kawy, czy też uruchomienia suszarki mojej żony)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wole wyświetlacz. Teraz np jak przyczepa stoi na parkingu to wchodzę i spoglądam na wyświetlacz i widzę stan Aku. Nie muszę, włączać żadnej apki, łączyć się itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podjeżdżając na parking nie wysiadając z auta, i nie wsiadając do kampera mogę to sprawdzić ;) - oczywiście już to humorystyczny komentarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podjeżdżając na parking nie wysiadając z auta, i nie wsiadając do kampera mogę to sprawdzić - oczywiście już to humorystyczny komentarz...


Ja też obiecałem sobie nie zerkać tak często na telefon ... dlatego kupiłem tym razem zegarek z LTE ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.