Skocz do zawartości

Łatwy wjazd na posesję


misha81

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, chris_66 napisał:

jak widać można :thank:

 :ee:  od urodzenia byłes taki kozak w manewrach     :niewiem:

Tu nie jest potrzeba szeroka droga , brama 6m tylko kurs. Sam pisze że nie ma doświadczenia, to co na drodze ma je znależć. Najlepiej rozbić parę przyczep, samochodów pozabijać siebie i innych i będzie git, super podejście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak czytam o tym E do B  i nasuwa mi się na myśl że jednak samo E daje tylko i wyłącznie skromne podstawy i g... z niego jak się dużo nie cofa - wg mnie to właśnie  częste cofanie daje efekt w cofaniu z przyczepą a nie samo E do B

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

 super podejście.

kolega pyta się czy w takich warunkach da radą manewrować budą

nie bardzo rozumiem koniecznośc kursu na cokolwiek przy takim pytaniu

chyba, że kończyłes jakieś kursy magiczne gdzie uczą jak wjechać przyczepą tam gdzie nie da sie wjechać :niewiem:, bo chyba sa takie kursy dla wybranych kierowców TIRów i nie tylko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Tu nie jest potrzeba szeroka droga , brama 6m tylko kurs. 

 

Możesz to po ludzku napisać 

2 minuty temu, peja76 napisał:

 Sam pisze że nie ma doświadczenia, to co na drodze ma je znależć. 

 

Prawdę napisał i szacun dla niego .Człowiek całe życie się uczy.   

A gdzie ma doświadczenie znaleźć ?  Resorakiem z przyczepką ma w pokoju się turlać  a z klocków lego bramę sobie zrobić 

 

Mierzyłeś dzisiaj sobie temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

kurs uczy jak zdać egzamin i nic więcej

niestety potem widac to na drogach

ale to nie do Ciebie tylko do kolegi od kursów :lol:

no nie w 100%. Wszystko zależy od instruktora, czy on uczy na egzamin czy sam śmiga z ogonem i nauczy coś więcej. Ja przypadkiem na takiego trafiłem, owszem  nie pcham się z budą do cofania na ochotnika , jednak jak jest to do wykonania to dla doskonalenia umiejętności walczę :). Szczególnie od kiedy nie jest to szkodliwe dla marnego sprzęgła w aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Z przesunięciem bramy chodziło mi o to, że przy przesunięciu trasa wydaje mi się po jednostajnym łuku. A jak brama będzie na przeciwko to chyba trzeba się będzie na początku bardziej złamać? Może złudzenie.

Chodzi o to jak będzie łatwiej bo da się pewnie i tak i tak.

PS. Obiecuję, że zbliżamy się do końca rozkminek :D

1.JPG

2.JPG

Edytowane przez misha81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zależne jest to od instruktora - na B klałem na gościa jak mnie na drugiej lekcji w miasto pognał i wyciskał ze mnie ostatnie poty nie godząc się na skończenie na mojej pętli gdzie miałem autobus do chałupy  bo twierdził że za ten czas 3 razy Grunwaldzki albo Mateczny się przerobi - wtedy na niego klałem dziś bym mu kratę gorzały postawił. po prawko  pojechał ze mną do WK  kumpel - wracałem ja w godzinach szczytu przez Mateczny i sie nie bałem - dzięki tyraniu z instruktorem.

Powiedzmy - kurs uczy podstaw,
Jednak to trening i jeszcze raz trening daje sprawne cofanie a nie sama literka czy kurs bo na kursie tego treningu jest po prostu za mało

Mam droge  pod skosem do bramy  szerokość może 3-3,5m, brama dość wąska   Sharanem sie nie złamie w kat ostry na raz przodem jak z podwórka wyjeżdżam
Fakt kiosk warzywny to nie była duża buda ale musiałem kółko robić i wjeżdżać przodem z kąta rozwartego bo z ostrego nie było szans a o manewrach tyłem to całkiem zapomnieć bo ledwie Jumperem się złożę  - co dałoby mi w tym przypadku E ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maras napisał:

A gdzie ma doświadczenie znaleźć

 

Na kursie.

Wiem wie nie pasuje wam to że powyżej 750gk powinien być kurs, bo tu 90% nie ma kategorii E. Potem jest, czy tu wjadę, a doświadczenie najlepiej żeby na drodze znalazł. Nie poznaje tego forum, jak to jest, jak jest  przelicznik 1.33 to bezpieczeństwo najważniejsze, ale tu to co tam doświadczenie zdobędzie na drodze a jak coś po drodze powywija to uczył się , widzę punkt widzenie zależy od punktu siedzenia :brawo:

 

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maarec napisał:

 Wszystko zależy od instruktora, czy on uczy na egzamin czy sam śmiga z ogonem i nauczy coś więcej. Ja przypadkiem na takiego trafiłem,

na egzamin na ogon to poszedłem z marszu, po zdaniu dopiero poprosiłem znajomego żeby mi pokazał jak naprawdę sie tym jeździ :lol:warto było :skromny:

3 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Powiedzmy - kurs uczy podstaw, owszem zalezne jest to od instruktora - na B klałem na gościa jak mnie na drugiej lekcji w miasto gnał i wyciskał ze mnie ostatnie poty - dziś bym mu kratę gorzały postawił

B robiłem na "dwa kursy" - jeden jak zdać egzamin na konkretnej trasie ze wszystkimi haczykami i kretyńskimi wymaganiami placykowymi, i to poszło błyskawicznie, a część druga kursu to była jazda po mieście "na czas" - instruktor miał sporo spraw do załatwienia i lataliśmy je załatwiać , zamiast godziny jeżdziłem czasem trzy , ale wydaje mi się że warto było za kierowcę robić :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, peja76 napisał:

Na kursie.

absurd - ile to godzin ?   

12 minut temu, peja76 napisał:

Wiem wie nie pasuje wam to że powyżej 750gk powinien być kurs, bo tu 90% nie ma kategorii E.

co ma mi nie pasować ?  jak obliczyłeś te 90% ?  skąd wiesz ze  nie mam 1ki lub jak wolisz po nowemu  A   B+E  C+E   D+E   ? 

Pierniczysz  po prostu głupoty bez sensownego uzasadnienia

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smok_wawelski napisał:

 

Pierniczysz  po prostu głupoty bez sensownego uzasadnienia

Wynajmowałem busa z lawetą do nauki jazdy, wiesz mi że wiem co mówię.

Głupoty to wy pierniczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie czytasz aby sie merytorycznie odnieść - powtórzę

18 minut temu, peja76 napisał:

Wiem wie nie pasuje wam to że powyżej 750gk powinien być kurs, bo tu 90% nie ma kategorii E.

13 minut temu, smok_wawelski napisał:

co ma mi nie pasować ?  jak obliczyłeś te 90% ?  skąd wiesz ze  nie mam 1ki lub jak wolisz po nowemu  A   B+E  C+E   D+E   ? 

taka dyskusje to o kant d... rozbić

oj @peja76  pomyśl logicznie nim następne bzdury napiszesz -  co ta malizna w postaci busa z lawetą wnosi do sprawy ?  czy to daje supermoce ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.