Skocz do zawartości

Łatwy wjazd na posesję


misha81

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, misha81 napisał:

Do drogi asfaltowej jest tam raptem 25 metrów, dlatego myślałem o wyjechaniu z działki tą samą drogą (w lewo z bramy) i cofaniu.

W takim wypadku to nie widzę problemu. No chyba, że droga asfaltowa jest ruchliwa i dojeżdżając do niej tyłem z cepką nie będziesz miał widoczności (w lewo i prawo) na przejeżdżające samochody.

 

To może jeszcze podejdę z innej strony. A nie rozważałeś bramy na środku ogrodzenia, by mieć łatwy wjazd i wyjazd z cepką?

Wiem, że plany na działkę mogą być inne i lepiej, żeby cepka nie stała na środku, jak nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 16.04.2020 o 13:27, misha81 napisał:

Dojazd do działki jest od strony sąsiada (od dołu mapki). Do drogi asfaltowej jest tam raptem 25 metrów, dlatego myślałem o wyjechaniu z działki tą samą drogą (w lewo z bramy) i cofaniu.

Słuszne założenie i nie powinno być problemu wjazd jest niezły - jedno ale czy masz tam wybieg na przód auta jak złożysz zestaw ?  To właśnie nie puszczało mnie u mnie - oznaczyłem czerwonym kółkiem.
 

Screenshot_26.jpg

20200417_132922.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze na 2 razy ale chciałem Ci fotę pstryknąć i wrzucić - polowałem żeby jakie auto jechało i był punkt odniesienia o szer. drogi i  uciekł czas edycji
Wąska droga i słup też mam - u mnie droga  urosła po kanalizacji a jeszcze kargul z przeciwka szkarpke przy ogrodzeniu nasypał i trylinki w nia nawsadzał - jadąc busem mam max po 30-40cm luzu na boki. Kumpel cofał tu Crafterem 6,94m  i Ducato L4 maxi ale on to z kierą w beciku urodzony ja Jumperem L3 5,59m  też ciasno cofam ale z małą budą ok 5m z dyszlem i Sharanem  ani kumpel ani ja nie mieliśmy szans bo właśnie nie ma wybiegu na przód auta jak się zestaw złoży
Choc problem z budą mi niejako samoistnie się rozwiązał to jednak nieuchronne u mnie  jest w tym roku  wywalenie starej bramki i cofniecie jej  ze skosami ogrodzenia - pół biedy bo sie już rozlatuje i i tak była do wymiany i wjazd do roboty po tej kanalizie

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zestawu z przyczepa fakt aby dało cofniecie musiałoby być dość  duże a brama dość szeroka.  Ten temat mi odpadł - nie mam już przyczepy :)
Ale właśnie tak jak piszesz a ja zrobiłem bład nie pisząc o tym - nawet niewielkie przesuniecie wgłąb da duzo  nawet przy bramie 4m bo jednocześnie  przesunę również bramę w stronę przeciwną niż ten słup a na stronie słupa bedzie furtka.  Sorry za niekompletne info

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal mnie jest ciasno na tej drodze na złamanie tego zestawu -ale to jest moje zdanie.

Bramę bym postawił w takim miejscu aby w razie ciasnego wjazdu teraz lub przy wymianie na inną budę, można było zrobić taki myk jak pokazał Michał na swojej posesji z wyciąganym słupkiem- to tak w razie potrzeby :)  Ale pomysł bardzo ale to bardzo sprytny i pomysłowy.  

edytka :) 

Jeszcze można zrobić tak. Podpiąć budę do holownika i pojechać gdzieś na plac lub utwardzone pole lub polanę i wbić paliki w wymiarach drogi i bramy i spróbować zrobić symulację wjazdu i wyjazdu :)  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maras napisał:

Jeszcze można zrobić tak. Podpiąć budę do holownika i pojechać gdzieś na plac lub utwardzone pole lub polanę i wbić paliki w wymiarach drogi i bramy i spróbować zrobić symulację wjazdu i wyjazdu :) 

I to jest bardzo rozsądny pomysł zwłaszcza dla osoby mało doświadczonej w manewrowaniu przyczepa - nawet na plac manewrowy nauki jazdy na wielu z nich wynajęcie na godzinę to 10-20zł i masz słupków oraz palików dostatek obczaić tylko w jakich godzinach jest luz i dawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smok_wawelski napisał:

I to jest bardzo rozsądny pomysł zwłaszcza dla osoby mało doświadczonej w manewrowaniu przyczepa - nawet na plac manewrowy nauki jazdy na wielu z nich wynajęcie na godzinę to 10-20zł i masz słupków oraz palików dostatek obczaić tylko w jakich godzinach jest luz i dawać

A gdyby był problem z budą bo np. stoi gdzieś daleko to można zwykłą towarówkę bez plandeki i do niej przytwierdzić drewniane listwy np. ściskami stolarskimi  tak aby uzyskać obrys przyczepy kempingowej :)  Ta opcja byłaby bardziej "transparentna " bo już z auta widzimy ile i gdzie mamy zapasu lub prawie wjeżdżamy  się na styk. 

Sorki ,że po czasie  ale może jeszcze coś wymyślę :) 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby był problem z budą bo np. stoi gdzieś daleko to można zwykłą towarówkę bez plandeki i do niej przytwierdzić drewniane listwy np. ściskami stolarskimi  tak aby uzyskać obrys przyczepy kempingowej   Ta opcja byłaby bardziej "transparentna " bo już z auta widzimy ile i gdzie mamy zapasu lub prawie wjeżdżamy  się na styk. 
Sorki ,że po czasie  ale może jeszcze coś wymyślę  
Ten sposób ma zasadniczą wadę - ciężko będzie utrafić towarówkę z osią umieszczoną w podobnej odległości od haka co kemping, a to może dość mocno zafałszować obraz - przyczepa inaczej będzie się łamać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maras napisał:

to można zwykłą towarówkę bez plandeki

a wiesz Marek że też miałem dopisać tylko ze dużą towarówkę plandeczną wypożyczyć  - suma zabawy wyjdzie ze 100zł z paliwem i placykiem  - ale efekt  będzie dośc rzeczywisty i wg mnie warto iść właśnie w tę stronę 

2 godziny temu, krzy_ napisał:

Ten sposób ma zasadniczą wadę

owszem ma ale wg mnie bedzie i tak wiarygodniejszy niż suche mierzenia - oczywiscie nalezy wziąc lekka poprawke na to co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś tam zafałszować ale jak Krzysztof napisał będziemy w stanie bardziej określić co nam potrzeba . Wiadomo ,że warto jakiś zapas jeszcze dodać w szerokości tej bramy. A dwa jak wyżej pisałem o Fit-zel-u to świadomie na konia było zapięte auto z krótkim tyłem. A i tak prawie słupki były obcierane :)      Taki np. Audi A8 Long  nie byłby w stanie z nią wjechać.  

To ,że napisałem bez plandeki to myślałem tylko o tym aby z miejsca kierowcy widzieć wszystko co się za czy też obok przyczepy dzieje. Aby nie wyskakiwać co chwilę z auta aby sprawdzić co i jak.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę podziękować za wszystkie porady, które tu dostałem. Brama co prawda pewnie będzie robiona dopiero w przyszłym roku, ale wiem już wszystko o tym gdzie jak umiejscowić. Nie liczyłem na taki odzew a tu się zrobiło siedem stron odpowiedzi (i to prawie zawsze na temat ?).

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.