Skocz do zawartości

Łatwy wjazd na posesję


misha81

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, chris_66 napisał:

 


4m. I budką jak w temacie dawało radę. Brama metr od krawężnika. Uliczka dwa pasy bez chodnika i po metrze marginesu. Kwestia nauczenia się jak podejść do manewru.

U znajomych brama o 10 cm szersza od budy i wyjazd tylko na moverze. Na ulicy zwrot o 90stopni emoji106.pngemoji1787.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

 

10 godzin temu, chris_66 napisał:

 

Chyba jakiś moskiewski uniwersytet kończyłeś emoji33.png

Bo mi z 4+2 nie wychodzi 8 tylko 6 emoji106.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

 

 

 

Dalej brniesz nie wiadomo dokąd. Zapomniałeś policzyć tak jak napisałeś i po metrze marginesu .    I tu kończę liczenie z Tobą bo szkoda mi czasu.

A wracając do tematu Misha 81 .

U mnie wygląda to następująco. Szerokość drogi 5 m  plus szerokość chodnika 1,80 m .Brama ma szerokość wjazdu 5.40 m.  Długość budy to 6,66 m i  wjazd do posesji z ulicy  holownikiem Mondeo kombi lub mercedes X klasa  bezproblemowo .Przy wyjeździe z posesji jest nieco ciaśniej ale też bezproblemowo i jakiś tam zapas jest.  

wjazd.thumb.png.1fea87c0261dbb2fac940f5cf0f7f1a0.png

Przy większej przyczepie a był to dokładnie aluminiowy Fit-Zel na trzech osiach o długości paki 8,30 m a długość całkowita 9,70 m i można powiedzieć ,że to było na styk. Z wyjazdem przodem nie było szans bo  na posesji droga ma szerokość bramy i tylko wyjazd tyłem był możliwy a za konia robił Liberty Sport. 

Dodam jeszcze ,że drogę mam jednokierunkową. 

 A Fit-Zel  wygląda tak.Duo_Slideshow_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Maras napisał:

Dalej brniesz nie wiadomo dokąd. Zapomniałeś policzyć tak jak napisałeś i po metrze marginesu .    I tu kończę liczenie z Tobą bo szkoda mi czasu. 

Cytat

Uliczka dwa pasy bez chodnika i po metrze marginesu

dwa pasy to 4 metry i po metrze marginesu to 2 metry

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, misha81 napisał:

Wcześniej polecaliście, żeby zrobić bramę 6m. Czy jeśli założymy, że jednak będę wjeżdżał przy użyciu movera, to różnica między 4 a 6 metrów będzie miała znaczenie?

przy takiej szerokości ulicy jaką podajesz 4 m bramy może być za mało, np. gdybyś w przyszłości zmienił przyczepę na większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 08:11, danielpoz napisał:

Czyli jak zwyczajna jak każda podwójna laweta jeśli chodzi o długość. 

Fajny ford?

Daniel, podwójne lawety ,które u nas klepią mają około  8.0 - 8.5 m. Fit-zel ma całkowitej 9.7 i na żywo robi większe wrażenie jak na tym obrazku z neta.

Ten Ranger to coś podobnego do Nissana Navary czy też  X klassa. Jak dla mnie z tych trzech to Ford jest najładniejszy z pic-upów . Prawdę mówiąc to taki czy też inny pic-up dla rodziny czy też wyjazdy rodzinne to nieporozumienie.   A jak już jest rozmowa  o Fordzie to  Explorer  już by mi wystarczył  ew. na bogato to  Expedition z rynku amerykańskiego.  Zerknij sobie https://www.ford.com/    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

 

Ten Ranger to coś podobnego do Nissana Navary czy też  X klassa. Jak dla mnie z tych trzech to Ford jest najładniejszy z pic-upów . 

Cieszy mnie to co mówisz?

Czyli dobrze że wybrałem rangera?

2 godziny temu, Maras napisał:

rawdę mówiąc to taki czy też inny pic-up dla rodziny czy też wyjazdy rodzinne to nieporozumienie.      

To są auta dla 2 osób i sprawdza się idealnie na nasze wyjazdy?

2 godziny temu, Maras napisał:

 A jak już jest rozmowa  o Fordzie to  Explorer  już by mi wystarczył  ew. na bogato to  Expedition z rynku amerykańskiego.  Zerknij sobie https://www.ford.com/    

Ford to badziew?

Expedition cena razy dwa do Rangera? inna liga cenowa i zupelnie dwa inne auto. Absolutnie nieporownywalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :) 

Byłem w weekend na działce, pomierzyłem i porobiłem zdjęcia (punktem orientacyjnym jest słup energetyczny widoczny na każdej fotce).

Droga ma ok 3.5m, trawa po bokach ok 1m z każdej strony, czyli w sumie tak z 5,5 m. Problemem są widoczne gałęzie nachodzące na drogę, ale w razie czego się je przytnie.

Brama miałaby być ulokowana bezpośrednio za domkiem sąsiadów i za słupem. Problemem jest widoczny na zdjęciu orzech (po lewej na 3 zdjęciu), który znajduje się ok. 3.5m od siatki i 5m od domku sąsiadów. Wydaje mi się, że brama 6-cio metrowa odpada albo trzeba byłoby go wyciąć.

Jak się to Wam widzi?

 

20200411_151317.jpg

20200411_151401.jpg

20200411_151550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po fotkach to sytuacja pod każdym względem jest miód malina :) 

dojeżdżasz od strony orzecha ? brama 5m wystarczy - 6 to będzie lux.

łamiesz zestaw tyłem - jak się uda to super, jak nie to odpinasz budkę, za dyszel ostro w bok i podpinasz auto lub wyciągasz pilota od movera i  po robocie.

z fotek wygląda na duży zapas miejsca. Dasz radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

dojeżdżasz od strony orzecha ?

Dojazd jest od strony domku sąsiada.

Czyli mijam sąsiada, mijam bramę i orzech i cofam w bramę?

To w takim układzie brama chyba nie musi być tuż przy słupie, tylko może być od niego odsunięta z 1-2 metry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, misha81 napisał:

Dojazd jest od strony domku sąsiada.

Czyli mijam sąsiada, mijam bramę i orzech i cofam w bramę?

To w takim układzie brama chyba nie musi być tuż przy słupie, tylko może być od niego odsunięta z 1-2 metry?

jak odsuniesz to będziesz musiał wycinać orzecha - a nie warto, daje fajny gesty cień.

często na kempingach na uliczkach jest mniej miejsca na przejechanie zestawem a do tego chodzi dużo ludzi. Miejsca masz wystarczająco, czasu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, peja76 napisał:

 Kuzwa jak można zadawać takie pytania przy takich warunkach SZOK.

Cytat

Przymierzam się do zakupu przyczepy..........do tej pory korzystałem z przyczep stacjonarnych oraz z kamperów i nie mam doświadczenia w prowadzeniu i manewrowaniu przyczepą.

jak widać można :thank:

 :ee:  od urodzenia byłes taki kozak w manewrach     :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.