Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lbuster napisał:

Nawet w dolinie Bendkowskiej podają sztućce ? Co prawda drewniane, ale sztućce ?

20200717_142512.thumb.jpg.de209908b85702ff8fae9eb49c2d4e09.jpg

Jadłem tam tydzień temu kiełbase , również przy użyciu narzędzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, drewniane. 

Zamiast plastkowych, które powstałyby z odpadów po produkcji ropy naftowej, teraz te odpady trafiają na wysypisko, a my wycinamy hektary lasów, żeby zrobić sztućce. To ma sens. Jestem fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

O, drewniane. 

Zamiast plastkowych, które powstałyby z odpadów po produkcji ropy naftowej, teraz te odpady trafiają na wysypisko, a my wycinamy hektary lasów, żeby zrobić sztućce. To ma sens. Jestem fanem.

Czyli lepiej byłoby zjeść już nie tylko bez noża, ale też bez widelca... Gołymi Rękoma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

O, drewniane. 

Zamiast plastkowych, które powstałyby z odpadów po produkcji ropy naftowej, teraz te odpady trafiają na wysypisko, a my wycinamy hektary lasów, żeby zrobić sztućce. To ma sens. Jestem fanem.

Nie przesadzaj. Racjonalna gospodarka lasami wcale nie jest szkodliwa dla środowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Racjonalna gospodarka lasami wcale nie jest szkodliwa dla środowiska. 

W krajach, w których te sztućce są produkowane na pewno własnie taka gospodarka jest prowadzona. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

W krajach, w których te sztućce są produkowane na pewno własnie taka gospodarka jest prowadzona. ?

Aż tak źle w tej Polsce nie jest

https://patyczki-ns.pl/drewniane-sztucce-drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są na świecie ludzie, którym jest zupełnie obojętne, jak, w jakich warunkach, z czego, czym, a nawet, co jedzą i ja w to nie wnikam - ich wybór. Sam też mam pewne "przyzwyczajenia". O ile w bardzo wyjątkowych sytuacjach akceptowałem podawane jedzenie na talerzykach jednorazowych, to jednak sztućce zawsze musiałem mieć stalowe. Mimo tego, nigdy bym się nie zmusił, by będąc we własnej przyczepie, pić/jeść z talerzy wykonanych z tworzywa, tektury, a zwłaszcza z melaminy itp. wynalazków. Tylko szkło, porcelana i stal nierdzewna, inaczej to głód mógłbym równie dobrze zaspokoić Snickers'em. :]    Po prostu jest tak, że wszystkie potrawy, herbata, kawa, o trunkach nie wspominając, mają wtedy zupełnie inny smak. Tak w ogóle, to jedzenie poza swoją główną rolą, ma sprawiać również przyjemność, a na to ma wpływ nie tylko to, co jest na talerzu, ale jak i w czym jest podane, a nawet, jak wygląda otoczenie wokół talerzy. Te wrażenia są równie ważne, co smak samych potraw.
IMHO

PS
Wiem, że względy eko itd., ale sztućce drewniane już całkowicie mi nie pasują. Nie przepadam za lodami na patyku właśnie dlatego, że zlizywanie z owego patyka jest bardzo nieprzyjemne, a przynajmniej ja mam takie odczucia. Co do naczyń jednorazowych, to już dosyć dawno, ktoś w Polsce wymyślił takie, do produkcji których, surowcem były chyba sprasowane otręby. Obecnie są nawet w sprzedaży. Jak ktoś zechce, to po użyciu taki talerz, czy miskę może spokojnie wyrzucić, jako odpad biodegradowalny, więc nawet trawie nie zrobi tym szkody - na drugi dzień nie będzie po nim śladu. Jeśli jednak talerza wyrzucać nie zechce, to może go po prostu zjeść :jesc: i chyba to jest dobry kierunek i przyszłość dla tego typu naczyń :hmm: Podczas wakacyjnych wyjazdów i odwiedzin "szybkich" punktów gastronomicznych, wolałbym właśnie taki talerz, zamiast tekturowego.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristofer napisał:

Podczas wakacyjnych wyjazdów i odwiedzin "szybkich" punktów gastronomicznych, wolałbym właśnie taki talerz, zamiast tekturowego.

Taki talerz jest bardzo bardzo drogi w porównaniu do talerzy z cienkiego tworzywa, bagassy melasy czy tektury.  Kawie, chomiki i inne gryzonie uwielbiają jeść te talerze.

Pamiętać też warto że naczynia jednorazowe w wielu przypadkach nie są ułatwieniem sobie pracy, lecz bezwzględnym wymaganiem sanepidu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.