Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, że @Suzu4x4wrzucił już to w ciekawostkach ale tutaj chyba warto powielić tę informację.

https://www.o2.pl/informacje/hiszpania-250-osob-uwiezionych-na-kempingu-wykryto-koronawirusa-6532760968588064a

To pierwszy przypadek wykrycia chorych na kempingu o jakim słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2020 at 9:34 AM, Łza Włóczynutka said:

Jesteś teraz? Jak wyglądało na granicy? były jakieś kolejki/dodatkowe kontrole związane z COVID?

Właśnie wróciłam. Sprawdzali nas raz w Szwajcarii, przez przyczepkę, w której jeździ pies. Myśleli, że przemycamy papierosy ;)

Niemcy, Szwajcaria, Austria  - swobodny przejazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat umarł - czyżby dlatego, że umarł koronawirus??

Chowajcie się ludziska, bo KN jedzie nad morze:D

Na wszelki wypadek muszę chyba jednak zapaskudzić tablicę, żeby wrócić cało do domu.

Wezmę ze sobą świeży wynik z wtorku - negatywny i okleję nim samochód - może to pomoże przeżyć.

Choć od wtorku wiele mogło się wydarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie istnieje, szef WHO ogłosił właśnie, że potrzebuje setek miliardów dolarów i że umarło na COVID przez pół roku 0,35 mln osób. W tym samym czasie umarło 5 mln osób na raka, ale na to akurat nie trzeba piniądzów. COVID ważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność być kilka godzin w Świnoujściu i wniosek mam następujący: jeśli korona byłaby tak zaraźliwa jak podają media, to ten tygiel ocierających się o siebie tysięcy ludzi, z różnych stron Polski i Niemiec, musiałby eksplodować. Mamy jednak połowę sierpnia i po za zakładami pract, weselami i zamkniętymi imprezami zarazy nie ma.  
Wychodzi na to że spoceni i dyszący ludzie w zamkniętych pomieszczeniach zarażają się łatwo. W plenerze o to dużo trudniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zaskoczony po pobycie w Helu. Wszędzie wstęp w maskach + płyny, nawet do restauracji wchodzi się w masce i dopiero przy stoliku zdejmuje. Zdecydowana większość ludzi stosuje się do zaleceń.

Za chwile zalecenia będą nakazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cathay napisał:

Miałem wątpliwą przyjemność być kilka godzin w Świnoujściu i wniosek mam następujący: jeśli korona byłaby tak zaraźliwa jak podają media, to ten tygiel ocierających się o siebie tysięcy ludzi, z różnych stron Polski i Niemiec, musiałby eksplodować. Mamy jednak połowę sierpnia i po za zakładami pract, weselami i zamkniętymi imprezami zarazy nie ma.  
Wychodzi na to że spoceni i dyszący ludzie w zamkniętych pomieszczeniach zarażają się łatwo. W plenerze o to dużo trudniej. 

Ja ruszam jutro nad morze z jednodniowym opóźnieniem i po całym dniu spędzonym na oddziale pediatrycznym z dzieckiem, ale słyszałem już niewesołe relacje znajomych odnośnie nie tylko tłumów, ale też i niestety coraz gorszego zachowania rozbawionej gawiedzi nad morzem. Na szczęście wystarczy się trochę postarać i można znaleźć ustronne miejsca, nawet w kurortach, tylko trzeba parę kroków ruszyć dupska.

Rzeczywiście najistotniejszą rolę gra czas i intensywność kontaktu. Dlatego wesela są modelowym przykładem roznoszenia wirusa, ale też kościoły, zakłady pracy, imprezy typu koncerty. Nie ma co się bać nad morzem (czy w górach, czy gdziekolwiek indziej) tłumów, ale już tłumów w zamkniętych pomieszczeniach i w konfiguracji takiej, że będzie się spędzać w bezpośredniej bliskości kogoś więcej niż 15 min. w dodatku jeszcze rozmawiając, krzycząc czy śpiewając - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Moze sie znów rozkreci gówboburza?  ? ... bedzie co czytac na poprawe humoru ?

Wątpie, wszyscy Ci z forum co się tak panicznie bali już wyjechali na wakacje?

Może jak wrócą to będą opowiadać ilu to złych ludzi spotkali na zatłoczonych kempingach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.