Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, gusia-s napisał:

Z nocnej relacji na żywo...

Wjazd do Czech przez Boboszów bez problemu. Służby graniczne są, ale tylko zapytano dokąd? 

Odp. Chorwacja.

Ok, proszę jechać. 

Dalej granice puste aż do słoweńsko-chorwackiej. Tam tylko leniwe zerknięcie w dokumenty, jak dawniej.

Dokładnie, u mnie w całym powiecie od kilku dni 0 a od końcówki maja zaledwie 3. W pięciu ościennych powiatach zerowo-jedynkowe.

No istna zielona wyspa koronawirusowa:D

Znaczy się pioniersko przemierzasz dziewicze szklaki?

Ale czy dobrze Cię zrozumiałem - Słoweńcy jednak wpuszczają Polaków? A może tylko tranzytem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia chyba się właśnie rozbija i kontempluje naturę, a ostatnia rzecz jakiej jej brakuje to WiFi i forum...:D

Albo czyha z aparatem na taki zachód słońca nad Jadranem, żeby nas wszystkich spaliło z zazdrości, jak to nam unaoczni...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ... Tak dobrze nie mam. Ja jeszcze nie urlopuję.

Takie info mam od kogoś kto już grzeje dupsko w Cro ;)

Tranzyt przez Słowenię możliwy bez problemu, można też zatrzymać się by kupić winiety czy zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od środy w okolicy Zakopanego, jestem w szoku myślałem że będzie tu mniej ludzi z wiadomych względów a jest o 100% więcej osób niż rok temu, odpuściłem doliny i wszystkie łatwiejsze szlaki bo człowiek odbija się jeden o drugiego, podczas przejazdu przez Zakopane na 100 osób może jedna była w maseczce,  na szlaku też raczej wszyscy bez maseczek, knajpy mamy jedna w Małe Ciche co przestrzegają odległości i liczby osób co raczej ludzia nie pasuje, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to są efekty m. in. propagandy w TVP - ograniczenia są znoszone, wirusa w zasadzie nie ma (tylko na Śląsku w kopalniach a i tu sytuacja opanowana), cały świat nam zadrości doskonałej i skutecznej walki z wirusem i wzoruje się we wszystkim na nas...

Więc jaki qfa koronawirus - to wymysł lewackich mediów...

Ja jutro mam komunię i jestem przerażony postawą niektórych rodziców: "skoro ograniczenia zniesione to jakim prawem ja mogę zabronić komuś wejścia do kościoła!!", "to wbrew prawu kanonicznemu!!", itp, itd... Pewnie - niech nadźga się 1000 ludzi jeden na drugim i przez 1,5 godziny pluje na siebie (bo przecież maseczkę będzie miał pewnie co 50-ty). No ale wirusa przecież już nie ma, a zresztą Bóg czuwa...

A już jak jakimś cudem podjąłem z powodu beznadziejną, ale ostatecznie zakończoną sukcesem walkę o komunię na rękę, to pewna mamusia z pianą na ustach i tak, że prawie żyłka jej pękła: "TO PROFANACJA KOMUNII!! DZIECKO MA NIEKONSEKROWANE RĘCE I SPROFANUJE BOŻE CIAŁO!!!!"...

Analfabetyzm niby się skończył, ale debilizm jednak nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaliśmy bać się wirusa, strach minął. Jeździliśmy w weekend przy ładnej pogodzie rowerem, w Katowicach kolejki do pizzy, do piwa, knajpy pełne, musieliśmy się naczekać na zamówienie. Dzieci się bawią ze sobą, śmigają na zjeżdzalniach i skateparkach.

Jedyny strach przed wirusem jest wtedy kiedy miałoby wrócić dziecko do przedszkola lub szkoły ... tu nie bardzo są chętni do powrotu. Ludzie przyzwyczaili się do siedzenia w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Zulos said:

No to chyba w całej Polsce jest powszechne koronaparty:D

Na Facebokowych grupach aż kipi od informacji o przeładowanych kempingach i stosunku ludzi do dostępnej infrastruktury/odkażalników itp. Ktoś zrobił kawał dobrej roboty promując karawaning we właściwy sposób. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Zulos napisał:

No i to są efekty m. in. propagandy w TVP - ograniczenia są znoszone, wirusa w zasadzie nie ma (tylko na Śląsku w kopalniach a i tu sytuacja opanowana), cały świat nam zadrości doskonałej i skutecznej walki z wirusem i wzoruje się we wszystkim na nas...

 

Człowieku daj już żyć bez tej polityki. Masz TVN a wykażesz się 28....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przebywanie na jednym kempingu mnie nie przeraża, choć oczywiście powinno być moim zdaniem ograniczenie procentowe - np. max. 75% kempingu. Najgorsze jest stłoczenie ludzi na małej powierzchni przez dłuższy czas - bliskość i czas kontaktu to dwa czynniki, które jeśli razem zachodzą jest źle. Dlatego największym zagrożeniem są kościoły i wesela, tudzież inne tego typu imprezy...

2 minuty temu, Commander napisał:

 

Człowieku daj już żyć bez tej polityki. Masz TVN a wykażesz się 28....

Nie rozumiem po co od razu piana - że niby w Polsce jest miejsce tylko dla tych co myślą jak lepszy sort - gorszy sort weg??

No i od razu wajcha na TVN (jak bym miał być jego niewolnikiem). To jeszcze dodaj, że ten koronawirus to wina Tuska oczywiście.

Po prostu propaganda odnosi skutek i widać to gołym okiem.

A bez polityki żyć się nie da - na tym polega świadoma demokracja i świadome podejmowanie decyzji...:D

Luuuzzz...:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Zulos said:

Samo przebywanie na jednym kempingu mnie nie przeraża

Ludzie stoją w kolejce pod prysznic, do toalety... Są na otwartej przestrzeni, fakt. Ale przy obłożeniu 300%, bo i takie się podobno zdarzają, są problemy z dostępnością mydła czy środków odkażających. Przy takiej liczbie ludu o barze nie wspomnę ;) 

Co do imprez typu komunie, śluby, pogrzeby - zgadzam się z Tobą w 100%. Pewnie ktoś, w jedynej słusznej partii, (skądinąd ciekawe czy to znowu ktoś od ministra) albo ślub miał albo lokal prowadzi ;) W czasach ograniczeń miałam pogrzeb w rodzinie. Ksiądz powiedział, że ludzi w kościele liczył nie będzie. Jak poszło w świat, to się okazało, że to niezła okazja by się z ludźmi spotykać. 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.