Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Połowa roku 2020 a Wy szukacie kempingów z WI-FI w miejscowościach które są czymś więcej niż osadami?
Rozumiem na zadupiach zupełnych gdzie mamy 3G albo nawet E, ale wszędzie tam gdzie jest LTE to chyba wypada mieć swój net. Przecież dzisiaj to kosztuje miesięcznie mniej niż jeden obiad w knajpie.


Przecież o zadupiach rozmawiamy. Ostatnio w Nysie próbowałem popracować i szału nie było. W Kędzierzynie Koźlu musiałem wyłączyć łącze LTE bo więcej z nim problemów niż pożytku (Orange jawnie odpowiada, że za dużo ludzi pracuje).

Więc taka porada z dupy z Twojej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to jednak nie z perspektywy pracy a wypoczynku i oderwania się od miejskiego zgiełku bo przecież z założenia chyba temu służy kemping czy pole na zadupiu.
W tym kontekście jest to mniej z d.....
A cóż jeśli chce się pracować to przecież raczej nie w gestii kempingu będącego z założenia miejscem nie pracy a wypoczynku leży zapewnianie narzędzi do pracy.



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie. Ja jest pora zajęć w szkołach, to wiesz jak czasem net działa? Do jednej stacji bazowej zapina się jedna trzecia szkoły, a dzieciaki poza połączeniem "że szkołą" myślisz że odpuszczają sobie inne aktywności w necie?

Mam netu w telefonach pod korek, ale jadąc z dzieciakiem teraz też interesowałoby mnie WiFi jako plan "B" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Spójrz na to jednak nie z perspektywy pracy a wypoczynku i oderwania się od miejskiego zgiełku bo przecież z założenia chyba temu służy kemping czy pole na zadupiu.
W tym kontekście jest to mniej z d.....
A cóż jeśli chce się pracować to przecież raczej nie w gestii kempingu będącego z założenia miejscem nie pracy a wypoczynku leży zapewnianie narzędzi do pracy.



Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

podzielam w pełni Twoje zdanie.

kemping to miejsce do wypoczynku a nie do pracy , jak chcemy pracować zdalnie to w naszym interesie jest zapewnienie sobie odpowiednich narzędzi.

osobiście mam na stałe w kamperze router WIFI -  LTE do tego zewnętrzną antenę panelową ( internet w TMobile bez limitu bez żadnych lejków) do tego awaryjnie dwie karty sim w innych sieciach i praktycznie poza małymi wyjątkami nie ma miejsca żebym nie znalazł LTE.

Jak komuś zależy na stabilnym połączeniu i wysokim transferze należy szukać miejsc w pobliżu stacji BTS polecam mapę :

http://beta.btsearch.pl

wybieramy interesującą nas sieć , zaznaczamy LTE i wyświetlają się nam wszystkie stacje BTS w interesującym nas obszarze.

Dla bardziej dociekliwych można pobawić się ustawieniami w routerze, wyłączyć agregacje pasm i potestować ręczne wybieranie pasm (LTE ma kilka pasm na różnych częstotliwościach dla danego BTS-a).

Ja w domu przeszedłem  całkowicie na LTE, zainwestowałem w porządne routery i anteny kierunkowe odpowiednio dobrane do częstotliwości na której chodzi mój BTS i problemy internetu mam z głowy.

W kamperze podobnie tylko w uproszczonej wersji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał:

Mam netu w telefonach pod korek, ale jadąc z dzieciakiem teraz też interesowałoby mnie WiFi jako plan "B" 

OK - ja rozumiem w pełni obecna sytuacje - nie całkiem normalna, ale podtrzymuje poprzednie - w Twoim przypadku jeśli chcesz łączyć wyjazd i szkolę uważam że powinieneś wybrać kemping nie na zadupiu a jakis taki większy ze sprawdzonym dobrym wifi
Sorry - te dane o wifi można uzyskać ze stron czy dzwoniąc na kemping - nikt nie zmusza nas do jechania na zadupie jeśli wiemy że mamy konieczność taka aby było wifi i błędem moim zdaniem jest wymagać od pola na zadupiu aby koniecznie oferowało wifi bo my akurat tam chcemy jechać.
Telefonia komórkowa - no cóż tez ma możliwości jakie ma - owszem powinna dotrzymywać ustaleń z umów z klientem ale to przecież nie znaczy że w umowach zapewnia nam wszędzie LTE w tym również na polu na zadupiu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witus napisał:

Przecież o zadupiach rozmawiamy. Ostatnio w Nysie próbowałem popracować i szału nie było. W Kędzierzynie Koźlu musiałem wyłączyć łącze LTE bo więcej z nim problemów niż pożytku (Orange jawnie odpowiada, że za dużo ludzi pracuje).

Więc taka porada z dupy z Twojej strony.

Jak się chce pracować, to należy wybrać odpowiednie miejsce do tego, czyli takie gdzie LTE hula. A jak nie działa, to znaczy że to jest miejsce do wypoczynku a nie do pracy. Zakładam że jest to faktycznie praca do której duża szybkość i przepustowość jest potrzebna. Bo jeśli pracą to pisanie maili czy ofert, to nawet 3G wystarczy.

W ogóle to zadziwiające. Z jednej strony masz problem z dostępnością netu, a z drugiej, o czym piszesz w innym poście, kupujesz skrzynkę narzędzi żeby chałupę remontować. Czyli to co każdy zapewnia sobie sam, oczekujesz od innych, a to co powinni robić fachowcy chcesz robić sam. Ale oczywiście nie mówię że to źle, tylko że to dziwne.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce pracować, to należy wybrać odpowiednie miejsce do tego, czyli takie gdzie LTE hula. A jak nie działa, to znaczy że to jest miejsce do wypoczynku a nie do pracy. Zakładam że jest to faktycznie praca do której duża szybkość i przepustowość jest potrzebna. Bo jeśli pracą to pisanie maili czy ofert, to nawet 3G wystarczy.
W ogóle to zadziwiające. Z jednej strony masz problem z dostępnością netu, a z drugiej, o czym piszesz w innym poście, kupujesz skrzynkę narzędzi żeby chałupę remontować. Czyli to co każdy zapewnia sobie sam, oczekujesz od innych, a to co powinni robić fachowcy chcesz robić sam. Ale oczywiście nie mówię że to źle, tylko że to dziwne.


Zapytałem forum, czyli społeczność o opinie jak to wygląda w tej chwili, tylko tyle. Otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź o Rowach i już. Na tym polega wzajemna pomoc na forum.

Oczywiście pojawiło się kilkanaście wypowiedzi z czapy, że campingi nie służą do pracy (?!), że LTE działa lepiej od światłowodu, że jestem głupi (w domyśle).

Jakoś to przeżyję. Jak mi wystarczy odwagi może nawet spróbuję wyjechać i popracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, nie przejmuj się. Nie rozumiem takich bezsensownych ataków. Nawet stacjonarny net przycina, że dzieciaka, ba, nawet nauczycieli wywala z neta ze szkolnych połączeń. Oprócz tego pracować trzeba, chociaż czy z chałupy czy skądkolwiek jest obojętne (tak samo jak to, gdzie dzieciak odrabia lekcje), a że nie zawsze polega to na pisaniu maili, tylko niestety trzeba połączyć się przez videokonferencję, albo przez szyfrowanego VPN-a - niektórzy tego nie zrozumieją, za skomplikowane. Możesz mieć i 10 opcji połączenia z netem, po LTE itp., ale nie będziesz się co 2 minuty od nowa do wszystkiego logował, bo właśnie net po LTE się przyciął (właśnie dzieciaki w pobliskiej szkole zaczęły zajęcia zdalne, a stacji bazowych jest w okolicy od huhu). Cóż, punkt widzenia zależy od punktu przyziemienia zadka, jak ktoś pracuje off-line, i co jakiś czas wyśle maila z tym, co wypracował, i jest to w dzisiejszych czasach szczyt high-techu w pracy zdalnej, to owszem, ma rację, a reszta świata to istne pierdoły Boże, niech siedzą w chałupie, bo pewnie w drodze na kemping się zgubią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, smok_wawelski said:

Symetryczne owszem przyda się jak robisz dużo up

To było tylko informacyjnie ;) Zarówno zoom jak i Microsoft Team dają radę. Ja na maile też odpowiem, zdjęcia wrzucę, firmę ogarnę. Dla mnie jest ok. ;)

29 minutes ago, jacek00 said:

Ja mam lepiej :P i to po wifi :P

No masz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.