Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, witus said:

Wow w Złotych Piaskach Pan dezynfekuje przyłącza prądowe ?! Wow, szok.

To się chwali. Niektórzy na szczęście dbają bardziej o swój biznes niż niektórzy o swoje zdrowie. To dobrze świadczy o właścicielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyły kościoły, wesela, kościoły, komunie, kościoły...

I efekty mamy od razu...

Mijają setki lat, a my zarażamy się dalej tak samo. W dawnych czasach zarazy ludzie też chodzili do kościołów w szczycie epidemii modlić się o zdrowie. I kończyli zarażając siebie i rodziny... Tylko teraz niby nie ma analfabetyzmu i świadomość zdrowotna/medyczna niby też poszła do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyły kościoły, wesela, kościoły, komunie, kościoły...
I efekty mamy od razu...
Mijają setki lat, a my zarażamy się dalej tak samo. W dawnych czasach zarazy ludzie też chodzili do kościołów w szczycie epidemii modlić się o zdrowie. I kończyli zarażając siebie i rodziny... Tylko teraz niby nie ma analfabetyzmu i świadomość zdrowotna/medyczna niby też poszła do przodu...


Żona ogląda sobie transmisje online mszy. Mówi, że opłatek tradycyjnie do ust! To po co te maseczki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ludzie, którzy bezkrytycznie zapatrują się w religie czy ideologie nie mogą mieć wysokiej świadomości medycznej czy naukowej, gdyż te rzeczy są sprzeczne. (Ideologie i religie zakładają swoją nieomylność i stagnację rozwojową, podczas gdy podstawowym filarem nauki jest założenie popełniania błędów w procesach naukowych i związany z tym ciągły rozwój i dążenie do coraz głębszego poznania zagadnień)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witus napisał:

Żona ogląda sobie transmisje online mszy. Mówi, że opłatek tradycyjnie do ust! To po co te maseczki?

 

Nie ma nic gorszego niż branie do buzi bez zabezpieczenia;)

Tzn. każdy, kto bierze komunię do ust po prostu zaprasza koronawirusa tak, jak już chyba bardziej się nie da.

Naprawdę tak trudno zrozumieć, że gdy chory otwiera usta mówiąc "Amen", a ksiądz ma rękę w odległości kilku centymetrów od ust, to jest niemal 100%, że materiał wirusa ksiądz ma już na ręce. I tak trudno zrozumieć, że może go przenieść nie tylko na usta kolejnej osoby, ale na opłatki w kielichu?

Sorry, że piszę rzeczy niby oczywiste, ale sam przechodziłem batalię i napotkałem na mur upierając się, żeby podczas komunii moich córek (była w sobotę), ksiądz podawał komunię na rękę. Jak słyszę: "Co to za różnica - czy na rękę czy do ust??" to mnie krew zalewa...

No i oczywiście ludzie są mądrzejsi od wszystkich najmądrzejszych księży: Co mi tam będzie jakiś papież pierniczył, co tam prymas jakiś ględzi, co wreszcie zalecenia episkopatu... Ja wiem lepiej - trza do dzioba i tyle... Paranoja... A już występ jednej bogobojnej pani, której prawie żyłka na szyi pękła i piana na ustach ją zalała jak usłyszała prośbę o komunię na ręce - cytuję: "To jest zbeszczeszczenie Bożego Ciała!!! Dzieci mają niekonsekrowane ręce i sprofanują hostię!!!!" - dobił mnie do reszty...

Na szczęście proboszcz się ocknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do rożnych kościołów i oglądam Msze w różnych kościołach w Polsce i innych krajach i wszędzie jest reguła, że osobno jest kolejka i inny kapłan dla chcących przyjąć do ust i osobno dla tych do ręki. Jeśli jest jeden kapłan to najpierw przyjmujemy do ręki a na końcu do ust.

A na to wszystko jest utrzymana dyspensa dla tych co obawiają się w ogóle pójścia do kościoła.

Reasumując, jest jak z truskawkami - jeden myje drugi nie a trzeci nawet nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - znajoma była w kościele, gdzie mądry, zatroskany o zdrowie parafian ksiądz proboszcz zapowiedział, że w jednej nawie będzie osobny ksiądz dawał komunię do ręki... Stał jak kołek... Nikt do niego nie podszedł...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

Nie ma nic gorszego niż branie do buzi bez zabezpieczenia;)

Tzn. każdy, kto bierze komunię do ust po prostu zaprasza koronawirusa tak, jak już chyba bardziej się nie da.

Naprawdę tak trudno zrozumieć, że gdy chory otwiera usta mówiąc "Amen", a ksiądz ma rękę w odległości kilku centymetrów od ust, to jest niemal 100%, że materiał wirusa ksiądz ma już na ręce. I tak trudno zrozumieć, że może go przenieść nie tylko na usta kolejnej osoby, ale na opłatki w kielichu?

Sorry, że piszę rzeczy niby oczywiste, ale sam przechodziłem batalię i napotkałem na mur upierając się, żeby podczas komunii moich córek (była w sobotę), ksiądz podawał komunię na rękę. Jak słyszę: "Co to za różnica - czy na rękę czy do ust??" to mnie krew zalewa...

No i oczywiście ludzie są mądrzejsi od wszystkich najmądrzejszych księży: Co mi tam będzie jakiś papież pierniczył, co tam prymas jakiś ględzi, co wreszcie zalecenia episkopatu... Ja wiem lepiej - trza do dzioba i tyle... Paranoja... A już występ jednej bogobojnej pani, której prawie żyłka na szyi pękła i piana na ustach ją zalała jak usłyszała prośbę o komunię na ręce - cytuję: "To jest zbeszczeszczenie Bożego Ciała!!! Dzieci mają niekonsekrowane ręce i sprofanują hostię!!!!" - dobił mnie do reszty...

Na szczęście proboszcz się ocknął...

Weź mnie już nie stresuj....

Mam w piątek bierzmowanie syna. O ja .....piiii.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Weź mnie już nie stresuj....

Mam w piątek bierzmowanie syna. O ja .....piiii.....

Luuuzzz - po prostu nie bierzcie do buzi...:D

Żaden ksiądz w Polsce nie powinien odmówić nikomu przyjęcia komunii na rękę - jak by tak było można śmiało poskarżyć się w kurii.

Ja - po delikatnej odmowie księdza proboszcza - nasłałem na kurię mojego osobistego pitbulla, frau Helgę z gestapo (czyli moją MałąŻonkę), która - wyjątkowo tym razem nie napastliwa, kulturalna w miłej rozmowie - uzyskała informację, że to proboszcz decyduje, a że wypytali o jaką parafię i jakiego księdza chodzi to pewnie był telefon do proboszcza z kurii i okazało się, że można...

No a w kościele - zgodnie z obowiązującymi przepisami - albo 2m, albo maseczki. Skoro to Wasza uroczystość, ja  bym porozmawiał z rodzicami, żeby nie ściągali za dużo członków rodziny, żeby w kościele było po prostu luźno i żeby nie trzeba było maseczek zakładać. No chyba, że to jest msza otwarta dla wszystkich?

Ja dziś w jednej robocie posłałem 100 osób w kwarantannę z jednej mszy w Boże Ciało...

Dlatego taki byłem ostrożny w kwestii komunii 0 jak coś to wszystkie rodziny i goście poszliby w kwarantannę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cezarr napisał:

Jest tam ktoś nad morzem, prawda to że ryba z kapustą i frytkami za 100 a browar nawet po 15 zł,

Ostatni weekend małe spotkanko  w kilka załóg u Kraka w Nałęczowie .  Obiad w knajpie : zupa , drugie -  kawał mięsa z sosem z borowików , ziemniaki , surówka , kompot do tego . Wszystko w takiej ilości że trudno zmieścić za 32 zł całość .   Na kempingu tez czysto ,  schludnie ,  bez tłoku . Tak więc ceny nad morzem a reszta kraju to chyba kosmos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cezarr napisał:

Jest tam ktoś nad morzem, prawda to że ryba z kapustą i frytkami za 100 a browar nawet po 15 zł, czy to tylko takie pierniczenie
że chcą odrobić straty w dwa miesiące :puk:

Dorsz od 7.5 do 13zł. 80-120zł za dwa obiady z napojami. Mówię o zwykłych lakalach bo na pewno można trafić na droższe. 

Piwa za 15 nigdzie nie widziałem a w ogóle nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cezarr napisał:

Jest tam ktoś nad morzem, prawda to że ryba z kapustą i frytkami za 100 a browar nawet po 15 zł, czy to tylko takie pierniczenie
że chcą odrobić straty w dwa miesiące :puk:

Jesteśmy w Łebie (Intercamp84 za 75 zł - 2 osoby, przyczepa, prąd), zestawy obiadowe po 20 zł, dzisiaj promocja: dwa filety z dorsza, frytki, surówki za 35 zł ... i bardzo dobre jedzenie (Słowińska Mewa).

Myślałam, że to dlatego, że przed sezonem... ale skoro w innych miejscach są takie ceny też przed sezonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.