Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze trzecia możliwość - jak pokapują się, że Duduś leci w sondażach i Trzasku może wygrać w II turze, to szybciutko - powołując się na sytuację w górnictwie - wprowadzą stan wyjątkowy i wybory po raz drugi do kosza a granice dalej zamknięte...:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnicy są pod specjalną ochroną, teraz będą wstrzymane wydobycie w 12 kopalniach górnicy dostaną 100% wynagrodzenia nie tak jak w innych zakładach gdzie ludzie mają obcinanie pensję, nie mówiąc już o masowych zwolnieniach. Tak więc Pan długopis dba o swój elektorat bo zaczyna brakować głosów ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, w79 napisał:

Trzy tygodnie, akurat do wyborów.... Dziwne:) 

Nie ma przypadków, w tym sektorze nie będzie zwolnień, obniżania płac, będą dalej trzynastki czternastki itd. natomiast inni będą objęci tarczą antykryzysową i będę zwalniani ( zresztą już wiele osób straciło pracę) oraz za przyzwoleniem rządu będę obniżane place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa - 100% wynagrodzenia za siedzenie w domu (żeby wiadomo było jak zagłosować), a u mojej MałejŻonki w uwielbianej instytucji pn ZUS, rypią teraz nadgodziny i pracują po 12-13 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu i jeszcze ich straszą, że pensje obetną o 20% w związku z tarczą... Czyli rypią dla innych wnioski pomocowe, a sami mają możliwość dostania po dupie... W sumie jak narypią tyle nadgodzin, to zrekompensują sobie obcięcie pensji:D

Z kolei Kamiński powiedział, że decyzja w sprawie granic będzie jeszcze przed Bożym Ciałem (ale to akurat nie wymyślił on, bo UE zobowiązała zdaje się kraje członkowskie do podjęcia decyzji do 10 czerwca). Niby strasznie analizują jak rozwija się sytuacja epidemiczna w krajach ościennych, tylko po co - rozwija się w zasadzie tylko u nas, bo wszędzie gdzie indziej się zwija...:lol: No, ale to cały świat się od nas przecież uczy i cały świat nam zazdrości:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zulos napisał:

Tiaaa - 100% wynagrodzenia za siedzenie w domu 

Żeby za siedzenie w domu. Już widzę jak te tłumy chłopa wraz z rodzinami, w upalne trzy tygodnie, siedzą w domu.... ? Chciałem pojechać na kemping w Beskidy, ale chyba poczekam:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież PIS to komuna, więc tak jak PZPR za Gierka będą górnikom robić dobrze. 

Przez wiele lat owszem górnicy ciężko pracowali, ale bez sensu bo węgiel sprzedawano taniej niż wydobywano. Teraz poszło to dalej i płaci się za siedzenie w chałupie, albo, co wysoce prawdopodobne, za siedzenie na wakacjach. 

Inna sprawa, to dlaczego oni wszyscy nie są na kwarantannie? W innych zakładach, jak dwa procent było chorych, to wszyscy szli na kwarę. No tak, są wybory, więc świętych krów nie można wkurzać. 

Poczekajmy który kraj pierwszy patrząc na wyniki dziennych zachorowań, powie "Polakom wstęp wzbroniony". A ponieważ każdy rząd w Europie chętnie PISowi by dowalił to jest to wysoce prawdopodobne. Szkoda że przez rząd rykoszetem my dostaniemy.

 

A może by tak tych kopalń już nie otwierać? Chyba wszystkim nam zależy na czystym środowisku.  Wiem, wiem. Nie mamy u nas Margaret Thatcher i pewnie długo mieć nie będziemy.

 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u nas w sklepach jestem wyjątkiem w maseczce reszta lepiej wiedzącej hołoty  chodzi bez. Za dwa tygodnie miałem jechać na Mazury ale teraz się boję że tam też ludzie w sklepach będą bez maseczek pluć na towary a jeszcze jak górnicy na urlopach też tam pojadą to zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rozluźnienie jest tragiczne. Obecnie największe źródła (ogniska) to oczywiście górnictwo, a w skali całej Polski kościoły. Za chwilę dojdą wesela, komunie i będzie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

Poczekajmy który kraj pierwszy patrząc na wyniki dziennych zachorowań, powie "Polakom wstęp wzbroniony". A ponieważ każdy rząd w Europie chętnie PISowi by dowalił to jest to wysoce prawdopodobne. Szkoda że przez rząd rykoszetem my dostaniemy.

Czasem nie Grecja jest zamknięta na Brytyjczykow i Polaków? (tu też pytanie - liczy się obywatelstwo czy miejsce zamieszkania?)

Apropos kopalń - trzeba by sprawdzić, czy nie taniej jak oni siedzą na zwolnieniach i kopalnie nie pracują, niż jak fedrują bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja oznacza dalsze poszerzanie górniczych przywilejów, których nie mają inne grupy zawodowe.

Zamknieto te nieefektywne kopalnie, do których pracy i tak już dopłacamy (za wegiel na zwały),  a nie te gdzie występuje problem epidemiologiczny (Pniówek i Zafiówka).

DLACZEGO ?

 

https://businessinsider.com.pl/firmy/zamknieto-tylko-nieefektywne-kopalnie-komentarze-do-decyzji-jacka-sasina/1jjhxtc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jaskółki ćwierkają, że miłościwie nam panujący ogłoszą już jutro albo w środę, że od czwartku otworzą granice, żeby w długi weekend wypuścić rodaków.

Zapewne chciałby tego np. bratni naród węgierski, w którego basenach wygrzewają już tyłki np. Austriacy i Czesi, ale baaardzo brakuje im tradycyjnego najazdu Polaków w długi weekend majowy czy Boże Ciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cathay napisał:

Przecież PIS to komuna, więc tak jak PZPR za Gierka będą górnikom robić dobrze. 

 

 

A może by tak tych kopalń już nie otwierać? Chyba wszystkim nam zależy na czystym środowisku.  Wiem, wiem. Nie mamy u nas Margaret Thatcher i pewnie długo mieć nie będziemy.

 

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.