Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, leszek napisał:

Obiad w knajpie : zupa , drugie -  kawał mięsa z sosem z borowików , ziemniaki , surówka , kompot do tego . Wszystko w takiej ilości że trudno zmieścić za 32 zł całość .

... a gdzie jest ta "knajpa" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kristofer napisał:

... a gdzie jest ta "knajpa" :hmm:

Karczma Nałęczowska . W drugi dzień taki sam zestaw tylko inna zupa i schabowy z dzika 42 zł . Trafiliśmy przez przypadek podczas przechadzki po Nałęczowie .  Nie było pustek tak jak w innych . A wiadomo tak gdzie ludzie tam większa pewność że świeże . Potem dowiedzieliśmy się że jakiś czas temu Gessler robiła tam " rewolucje "  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GrażynaB napisał:

Jesteśmy w Łebie (Intercamp84 za 75 zł - 2 osoby, przyczepa, prąd)

Ceny chyba OK.

Jestem ciekawy - jak sądzicie,  jaka powinna być cena dla przyczepy z samochodem i dwóch osób, na czymś, co nazywa się "polem namiotowym", na którym oczywiście stoją przyczepy :hmm: Nie jest to nad morzem, a na Pojezierzu Łęczyńsko Włodawskim. Mały opis: kawałek leśnej polany ogrodzonej palikami z drewna, nie pilnowanej, pozbawionej jakiejkolwiek infrastruktury i utwardzonych dojazdów. Po prostu polana z wystającymi korzeniami i nierówną, raczej miękką w czasie deszczu powierzchnią. W jednym z jej narożników umieszczono Toy Toy, zazwyczaj strach do niego wejść (opinia zasłyszana) i to chyba tyle. A, przepraszam - jest jeszcze "kawałek" starego zlewozmywaka ustawionego gdzieś przy ogrodzeniu i robiącego za umywalnię, zmywak garów itp. :niewiem: Jakieś przypuszczenia?

Wjazd:

4.thumb.jpg.b75b7f98f5115e301f2245d66e5ff622.jpg

Umywalnia :]:

 

3.thumb.jpg.1bbfe88dcbf3282545136041c3f719d9.jpg

 

Toy Toy'a nie fociłem, bo każdy wie , jak on wygląda :D

35 minut temu, leszek napisał:

Karczma Nałęczowska . W drugi dzień taki sam zestaw tylko inna zupa i schabowy z dzika 42 zł . Trafiliśmy przez przypadek podczas przechadzki po Nałęczowie .  Nie było pustek tak jak w innych . A wiadomo tak gdzie ludzie tam większa pewność że świeże . Potem dowiedzieliśmy się że jakiś czas temu Gessler robiła tam " rewolucje "  .

Czyli rozumiem, że to już w samym Nałęczowie :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Cezarr napisał:

Dlatego ja nie wierzyłem że są takie ceny, bo to po prostu niemożliwe. No może są gdzieś takie lokale gdzie jest takie drogie jedzenie
ale na pewnie nie tam gdzie jest dużo turystów czy na kempingach. Życzę miłego wypoczynku wszystkim  co są już  na urlopach :banan:

Parę lat temu może z 10,  za rodziny posiłek w Ustce zapłaciłem 60 zł a za 4 herbaty do tego 40. Była reklama - zestaw obiadowy 15 zł a reszty cen nie sprawdzałem niestety. Uśmiech pani która widziała moja minę pamiętam do dzisiaj. Suma summarum wyszła 100-wa. Więc wierzę, że się da, zwłaszcza w Gdańsku. Tam są większe spece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kristofer napisał:

:niewiem: Jakieś przypuszczenia?

A już Ci Krzysiu odpowiem :) nawet z motywacją :) i nie przypuszczenia a pewność :) 
Zakładając (choć wg mnie niesłusznie) że Łeba jest 2 x atrakcyjniejsza od Szczawy to max 20zł - w Szczawie płacę za takie coś 5zł od łba a czasem nie płace nic :) 
Kolejny argument - za niezłe parkingi leśne dla kampera nad morzem w atrakcyjnych lokalizacjach   też płaci sie ok 20-30zł za dobę

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, OK - rozumiem. To sensowna cena. Mam na myśli 2 x 5 zł. :)  Osobiście, uznałbym nawet 15 zł. Poczekam jeszcze na jakieś inne sugestie, może ktoś wyceni jeszcze inaczej :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Jest tam ktoś nad morzem, prawda to że ryba z kapustą i frytkami za 100 a browar nawet po 15 zł, czy to tylko takie pierniczenie
że chcą odrobić straty w dwa miesiące

Jest drogo ale zawsze było.

Pierwszy dzień. 

Zamówiliśmy: 

Średni dorsz, średnie frytki (były mega wielkie), cytryna, rukola i kosmicznie dobra micha surówy z kiszonej kapusty, do tego pomidorowa z makaronem, pepsi i herbata. Wszystko na porcelanie, wszystko bardzo dobre i płaciłem 62 zł.

 

Następny dzień w tym samym przybytku:

Dla mnie średni halibut z małymi frytkami (też fura) i ta samą dobrą kapuchą kiszoną,  a dla żony dorsz z białą kapustą. Do obu ryb masło ziołowo czosnkowe, cytryna i rukola. Pepsi i herbata. Za wszystko 92,50.

To nie jest tanio. Ale nie jest drożej niż np w ubiegłym roku.

Ceny ryb z patelni, daje z pamięci.

Limanda -7,50

Flądra 7,50

Miruna 8

Dorsz 8,90

Halibut 10,50

Sandacz ok, 11

Łosoś 12.

Wersje z pieca podawane w "korytku" po 1-2 zł droższe za 100 gram.

Knajpa ujęła mnie jeszcze czymś. Mnóstwo lokali podaje Solę. Często to najtańsza ryba mimo że.... sola jest droższa od łososia czy sandacza. Tak niska cena wynika z tego że sprzedają limandę żółtopłetwą która jest rybą "solowatą" ale nie jest solą. Prawdziwą solę podaje się tylko w bardzo drogich knajpach.

Ta smażalnia w której byliśmy miała w cenniku Sola-Limanda. Troszkę i tak naciągali, ale nie oszukiwali jak prawie wszyscy inni którzy piszą po prostu SOLA.

 

Gofry bardzo dobre, uginające się od bitej i dodatków jadłem za 12 zł. Najdroższe były po 14.

 

 

ryba1.jpg

ryba2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Cathay said:

Gofry bardzo dobre, uginające się od bitej i dodatków jadłem za 12 zł. Najdroższe były po 14.

Nie jest tanio. Nam się trafił, pierwszego dnia w Ustroniu Morskim, gofr za 17 zł ;) 

Pomimo, że ceny per 100 gram nie wyglądają jakoś źle, to jest dokładnie tak jak piszesz. Dla 4 osób (tak jest w naszym przypadku), obiad nad morzem to wydatek rzędu ponad 200 zł. I nie mówię o stołowaniu się w eksluzywnej restauracji. To były smażalnie. To nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia, chyba znowu na weekend skoczymy nad morze??

2 minuty temu, Slawka napisał:

Nie jest tanio. Nam się trafił, pierwszego dnia w Ustroniu Morskim, gofr za 17 zł ;) 

Pomimo, że ceny per 100 gram nie wyglądają jakoś źle, to jest dokładnie tak jak piszesz. Dla 4 osób (tak jest w naszym przypadku), obiad nad morzem to wydatek rzędu ponad 200 zł. I nie mówię o stołowaniu się w eksluzywnej restauracji. To były smażalnie. To nie jest mało.

Zimą lub rok temu cenowo było tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Dlatego ja nie wierzyłem że są takie ceny, bo to po prostu niemożliwe. No może są gdzieś takie lokale gdzie jest takie drogie jedzenie
ale na pewnie nie tam gdzie jest dużo turystów czy na kempingach. Życzę miłego wypoczynku wszystkim  co są już  na urlopach :banan:

W Kołobrzegu na molo 2 zupki rybne 60zł, kopara opadła,  kawałek dalej 2x dorsz, frytki, surówki, herbatki 72zł. Dzwirzyno 2 desery lodowe z ciepłymi  malinami, herbata, czekolada na gorąco 57zł. Ale najlepiej smakowały rybki kupione w porcie, zrobione na swojej patelni, dorsz  35zł za kilogram.

20200610_151754.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kołobrzegu na molo 2 zupki rybne 60zł, kopara opadła,  kawałek dalej 2x dorsz, frytki, surówki, herbatki 72zł. Dzwirzyno 2 desery lodowe z ciepłymi  malinami, herbata, czekolada na gorąco 57zł. Ale najlepiej smakowały rybki kupione w porcie, zrobione na swojej patelni, dorsz  35zł za kilogram.
20200610_151754.thumb.jpg.151b474bd34df8b298f2f1c9355ec997.jpg
Witam

W zeszłym roku dorsze były po około 25 zł z kutra. Dla mnie ceny w smażalni za rybę mrożoną to jakieś nieporozumienie. W podobnej smażalni w krajach typu Chorwacja, Włochy cena ta sama, z tą różnicą że ryba, krewetka, kalmary z porannego połowu. Świeże ryby jak na lekarstwo, cena wędzonych krewetek bije na głowę wszystko o widziałem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minutes ago, peja76 said:

Ale najlepiej smakowały rybki kupione w porcie, zrobione na swojej patelni, dorsz  35zł za kilogram.

Powinien być zakaz publikowania takich zdjęć po 18:00  ??

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.