Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, borek6 napisał:

Tu macie z lotu ptaka z wczoraj wieczora - kemping Morski w Łebie. Ja jutro wyjeżdżam, byłem 1,5 tygodnia. W środę przed długim weekendem zaczęły się zjeżdżać i kampery i przyczepy emoji6.png ogolnie jak w sezonie, Łeba tez od czwartku tętni pełnią życia. Tydzień wcześniej Wszystko było pozamykane na cztery spusty.

bfc5ceaa494a27121aa61718a9b43b76.jpg
086290db38a1f225faea4b8010423fb4.jpg
ad52158339e8bd5c7f06181b0cfd71b6.jpg
e3f7ad126b751de20b7d851b093fb82d.jpg
0642b9135a906fb76d8b487e76745f76.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalki

I 30 tys mandat ? 

Ludzi teraz jest pełno, bardziej popularne miejsca tak będą wyglądać. Na wakacje powie będzie ciężko się gdziekolwiek wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, borek6 napisał:

.

bfc5ceaa494a27121aa61718a9b43b76.jpg
086290db38a1f225faea4b8010423fb4.jpg
ad52158339e8bd5c7f06181b0cfd71b6.jpg
e3f7ad126b751de20b7d851b093fb82d.jpg
0642b9135a906fb76d8b487e76745f76.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bajecznie?

13 godzin temu, maarec napisał:

Pełen luz. Camping na którym stoję jest 3 krotnie bardziej upchany niż ten w Łebie. Na szlakach w górach dzikie tłumy. Ruszyliśmy o 8 aby wychodzić ze szlaku jak reszta będzie stać w kolejce do kasy.  To był dobry plan.

Świta już od 5 więc o 8 to już się wraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, danielpoz napisał:

Bajecznie?

Świta już od 5 więc o 8 to już się wraca?

Oczywiście. Zdarzało się, jak nam ktoś na campingu przeszkadzał spać. Jednak wyjście o 8 i powrót przed południem pozwala ominąć 90% pozostałych turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Stegnie. O ile na kempingu jest dość luźno to plaża pełna. Dwa tygodnie wcześniej byliśmy obok w Krynicy Morskiej i było praktycznie pusto. 

Jeden dzień wolnego i taka różnica :)

Dla porównania zdjęcie z wczoraj i zdjęcie z ostatnich dni mają. 

IMG_20200613_143256.jpg

IMG_20200527_134136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Oczywiście. Zdarzało się, jak nam ktoś na campingu przeszkadzał spać. Jednak wyjście o 8 i powrót przed południem pozwala ominąć 90% pozostałych turystów.

To jest wlasnie przyjemnosc a nie czlapanie sie pozniej  z calym tlumem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

 

IMG_20200613_143256.jpg

 

?

W dniu 13.06.2020 o 10:29, Slawka napisał:

To ma na celu pewnie ograniczenie ruchu lokalnego przede wszystkim. Można przekroczyć granicę w innym miejscu. Jest to na pewno utrudnienie dla niektórych, ale trudno nie zgodzić się z decyzją Czechów.

Już się wyjaśniło, tylko mieszkańcy Śląska nie mogą wjeżdżać na teren Czech żadnym przejściem i nawet tranzytem. Mieszkańcy pozostałych województw mogą. 

Na terytorium Czech w razie wyrywkowej kontroli trzeba udowodnić, że nie mieszka się na Śląsku.

Ślązakom pozostaje trasą przez Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gusia-s napisał:

Już się wyjaśniło, tylko mieszkańcy Śląska nie mogą wjeżdżać na teren Czech żadnym przejściem i nawet tranzytem. Mieszkańcy pozostałych województw mogą. 

Na terytorium Czech w razie wyrywkowej kontroli trzeba udowodnić, że nie mieszka się na Śląsku.

Ślązakom pozostaje trasą przez Niemcy.

No właśnie nigdzie na stronach rządowych (ani naszych, ani czeskich) nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia - może dopiero od 15 się coś ukarze.

Pytanie jest takie: czy zamknięte dla swobodnego ruchu są przejścia śląskie, czy zamknięte są wszystkie przejścia czeskie dla Ślązaków?

Chodzi mi o to, czy ja - jako nie-Ślązak - mogę przekroczyć granicę w Cieszynie?

Powinno tak właśnie być, bo w przeciwnym razie Ślązacy mogliby przejeżdżać do Czech wszystkimi innymi przejściami poza śląskimi, a tu nie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zulos napisał:

No właśnie nigdzie na stronach rządowych (ani naszych, ani czeskich) nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia - może dopiero od 15 się coś ukarze.

Pytanie jest takie: czy zamknięte dla swobodnego ruchu są przejścia śląskie, czy zamknięte są wszystkie przejścia czeskie dla Ślązaków?

Chodzi mi o to, czy ja - jako nie-Ślązak - mogę przekroczyć granicę w Cieszynie?

Możesz.

https://www.mzv.cz/warsaw/pl/aktualnosci/informacja_ws_wjazdu_do_czech_dotyczaca.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

Jestem w Stegnie. O ile na kempingu jest dość luźno to plaża pełna. Dwa tygodnie wcześniej byliśmy obok w Krynicy Morskiej i było praktycznie pusto.

Ale dopowiem...

Miesiąc temu w Stegnie po godzinie 15-16 bywało całkiem sporo ludzi...

W Krynicy Morskiej nawet nie było 1/4 z tego

Jednak to, że Stegna ma lepszy dojazd, a Krynica ciut dalej po średniej jakości drodze - stanowczo to odsraszalo ludzi z N Dworu G. Elbląga czy 3miasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gusia-s napisał:

Dzięks!! W razie czego powiem pogranicznikom, że mam zapewnienie od Gusi - na pewno mnie puszczą...:D 

No chyba, że w tzw. międzyczasie Słowacy puszczą tranzyt też na południe, a nie tylko z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zulos napisał:

Dzięks!! W razie czego powiem pogranicznikom, że mam zapewnienie od Gusi - na pewno mnie puszczą...:D 

No chyba, że w tzw. międzyczasie Słowacy puszczą tranzyt też na południe, a nie tylko z powrotem...

Jeśli to pomoże ??

Trzeba i tak śledzić informacje na bieżąco bo to się zmienia non stop. Sytuacja cały czas nie jest stabilna przez sytuację na Śląsku.

Tranzyt przez Słowację na dziś możliwy dla nas tylko na powrocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gusia-s napisał:

Tranzyt przez Słowację na dziś możliwy dla nas tylko na powrocie. 

No i już swobodny - tzn. bez specjalnego glejtu do ichnich władz - z 8 godz. na opuszczenie kraju.

Ale w 8 godzin to akurat można Słowację objechać dookoła:D

Myślę, że do dwóch tygodni jeśli nie uwolnią całkiem granic, to przynajmniej dopuszczą tranzyt b.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fbbc0cf6bcee58724d4ac435671191c8.jpg

Wow w Złotych Piaskach Pan dezynfekuje przyłącza prądowe ?! Wow, szok. Właśnie idzie od szafki do szafki spryskuje, przeciera. Dostałem dokumenty do podpisania, informacje co i jak. Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.