Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Symetryczne owszem przyda się jak robisz dużo up - nie żebym marudził ale ping i prędkość takie sobie

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

takie sobie ?  LTE to nie światłowód , mi przy testach max co się udało wyciągnąć to  dl150Mb/s i ping ok 10 ms .

więc powyższe parametry jak na LTE są całkiem OK .

W zeszłym tygodniu spędziłem 10 dni na urlopie  , codziennie szkoła online przez librusa i zooma , w tym samym czasie praca online , Netfliks czy wiadomości .

wideokonferencje żaden problem. da radę wypoczywać i pracować.

i przypominam nie mówimy o porównaniu LTE do stacjonarnego łącza światłowodowego tylko o porównaniu LTE (przy dobrym zasięgu) w Polsce do zdechłego Wifi na polskich kempingach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Misio said:

stąd taki kemping ma internet

Spytałam właściciela - światłowód. Anten jest kilka. Dla dociekliwych zrobiłam nawet zdjęcie jednej z nich ;). Jak jest tłoczno to być może jest problem. Teraz oprócz nas jest jeszcze jeden kamper.

20200604_164704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

więc powyższe parametry jak na LTE są całkiem OK .

Ale z tego co Sławka pisze to jest wifi a nie lte :)  wiec dlatego napisałem że takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, smok_wawelski napisał:

Ale z tego co Sławka pisze to jest wifi a nie lte :)  wiec dlatego napisałem że takie sobie.

a to nie doczytałem :mlot:

ale tu znowu zleży jak patrzeć, jak na stacjonarny net to faktycznie bez szału  ale jak na kempingową darmową sieć  to i tak nie jest źle ,

szacunek dla właściciela że zrobił jak należy a nie jak większość jeden router na recepcji i opis w katalogu że kamping ma WIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - wg mnie jedyne sensowne rozwiązanie to doprowadzenie światłowodu i nawet drutem po kempingu i podsieci wifi 
Tylko że kempingi na zadupiu tego długo nie zrobią bo nie ma światłowodu a ciągnąc dla jednego kempingu nikt nie bedzie.

LTE - to nie wyjście - południowe peryferia Kraka - LTE Orange -  teraz:     ping 72ms   down 4,75Mb/s   Up 3,19Mb/s  -   żałosne  a przecież jest LTE

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Dokładnie tak - wg mnie jedyne sensowne rozwiązanie to doprowadzenie światłowodu i nawet drutem po kempingu i podsieci wifi 
Tylko że kempingi na zadupiu tego długo nie zrobią bo nie ma światłowodu a ciągnąc dla jednego kempingu nikt nie bedzie.

LTE - to nie wyjście - południowe peryferia Kraka - LTE Orange -  teraz:     ping 72ms   down 4,75Mb/s   Up 3,19Mb/s  -   żałosne  a przecież jest LTE

też mieszkam na peryferiach i niestety nie mam możliwości pociągnięcia światła . przez 8 lat byłem skazany na lokalnego dostawcę internetu radiowego gdzie transfer nie przekraczał 10 mb/s a usuwanie awarii (średnio raz na dwa miesiące) trwało min dwa dni. Do tego abonament 50 zł miesięcznie .  Efekt był taki że jak coś musiałem więcej porobić musiałem korzystać z łącza w mieście bo w domu nie szło pracować. Po doktoryzowałem się trochę na temat LTE  potestowałem rożnych operatorów i w mojej lokalizacji najlepiej wypada Tmobile .

zrzut ekranu  z przed godziny  :

Screenshot_20200604-182810_Chrome.thumb.jpg.2081de2ddb08bfd4d3f73285b796afb6.jpg

 

z niecierpliwością czekam na 5G ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 19:47, Suzu4x4 napisał:

też mieszkam na peryferiach i niestety nie mam możliwości pociągnięcia światła

Znam ten ból - u mnie nawet nie myślałem o radiu tak kapryśne, miałem z druta  10Mb  - dwa lata temu światełko i 200/20Mb za 6 dyszek na miesiac a możliwe nawet więcej 
Koleżanka jak zaczynała w Polfarmie to na Kaszubach z chałupy wyjeżdżała na górkę raporty puszczać
To właśnie jest to o czym pisze - zadupie, luźna zabudowa lichy net i nikt sie nie weźmie do ciagnięcia światła na 3 chałupy co 100m bo się nie obula ew radio ale to kapryśne jest  -  to nie blok gdzie mieszkanie koło mieszkania i światło szybko i tanio się zrobi - ale i tak wole zadupia niz kurorty  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co ma koronawirus do jakości sygnału telefonii komórkowej...;)

Mnie bardziej ciekawi kto pierwszy przyśle fotkę z wywczasów nad morzem Śródziemnym na ten przykład.

Może już ktoś zajechał i podzieli się tips&tricks na przejazd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zulos napisał:

Nie bardzo rozumiem, co ma koronawirus do jakości sygnału telefonii komórkowej...;)

(...)

Ma i to dużo ;)

z racji tego że teraz wiele osób pracuje online + pozamykane szkoły i  edukacja online + reszta tych co zamulają w domu przed kompem czy netflixem

to i łącza nie wyrabiają, są przeciążone co najczęściej objawia się w postaci spadku transferu danych  lub w niektórych przypadkach całkowicie uniemożliwia zdalną pracę.

Więc pisząc o tym że chcąc zdalnie pracować  podczas wyjazdów  to właśnie miałem na myśli że należy sobie zapewnić odpowiednie narzędzia.

U mnie to zaowocowało kilkoma kartami sim , zewnętrzną anteną do LTE i mapą BTSserach :]

dzięki temu możemy sobie pozwolić na wyjazdy w czasie w którym w normalnych warunkach nie było by to możliwe :drive:

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Nie bardzo rozumiem, co ma koronawirus do jakości sygnału telefonii komórkowej...;)

Z miesiąc temu pisałem na forum, że szukam pól kempingowych z dobrym WI-FI lub LTE. Na szczęście mi się udało i moich dwóch chłopaków mogło mieć jednocześnie dwie wideokonferencje na jednym telefonie :)

Czasy się zmieniają, wymagania też. Ale dzięki temu mogłem w roku szkolnym wyjechać na tydzień z dzieciakami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale w sezonie i tak net wszędzie jest zamulony, bo na kempingach pełno jest dzieciaków wlepiających się w komórki/tablety i grających/czatujących i cholera wie co jeszcze. Różnica więc jest chyba tylko taka, że teraz problem powstał jeszcze przed sezonem urlopowym...

Znaczy się koronawirus zawirusował tez sieć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cathay napisał:

A te dzieciaki mają po 20-30-40-50-60-70 lat! 

No tak... A przecież "wszystkie dzieci nasze są!":D

Pani Emilewicz podała, że:

"[...] 30 czerwca wskazywany jest jako czas otwarcia granic europejskich. Nie sądzę, że Polska powinna zwlekać dłużej [...]"

Cytat za interią...

No ale pani Emilewicz mówiła też że będzie bon turystyczny na 1000,- zł:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.