Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, witus napisał:

Mogłyby te lekcje już tak zostać na zawsze :)

A kto Ci broni :)

Nauczanie domowe ma wiele zalet choć są przeciwnicy.

Edytowane przez filipert
2xpost (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Cathay said:

A bez przecieków, to Słowacja na nas się nie otworzy.  Ani trochę się nie dziwię. 

Za chwilę się okaże, że przecieki przeciekami ale nasze "osiągi" skutecznie zamkną nam drogi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawka napisał:

Za chwilę się okaże, że przecieki przeciekami ale nasze "osiągi" skutecznie zamkną nam drogi... 

Tys prowda...

Ja wciąż naiwnie liczę, że 29 czerwca czmychnę przez Słowację w dół... Może chociaż tranzyt w drugą stronę puszczą (tranzyt powrotny już jest). Więc jak coś to w jedną stronę przez Czechy, a w drugą przez Słowację. Albo oleję ich z obu stron:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Zulos said:

Ja wciąż naiwnie liczę

że czmychnę 01 lipca (córka ma test predyspozycji językowych 30.06) na północ... Szkocję, która była moim marzeniem od lat i zaplanowałam na ten roku, muszę odłożyć. Może chociaż pogonię się z reniferami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście są kraje - poza Grecją to Słowenia i Słowacja, które jednak się Polaków boją, widząc jak walczymy z koroną...

Jeśli Słowacy nie zlitują się chociaż na tranzyt, to mi to znacznie utrudni wyjazd, ale nie uniemożliwi.

No ale skoro mają już od jakiegoś czasu tranzyt powrotny, to powinni może zluzować też z tranzytem wyjazdowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam odpowiedź szybciej niż się spodziewałem...

Słowacy ogłosili listę bezpiecznych krajów, z których przyjazd do nich jest możliwy:

"Austria, Republika Czeska, Węgry, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Cypr, Malta, Estonia, Litwa, Łotwa, Finlandia, Norwegia, Dania i Islandia".

Próżno szukać na liście Polski... No ale jesteśmy na szarym końcu w Europie w kwestii walki z koroną, więc trudno się dziwić (oczywiście w TVP się tego nie dowiemy)...

Co mnie bardziej interesowało są również zmiany w tranzycie, ale nie dotyczą wyjazdów turystycznych. Tranzyt powrotny do Polski jest nadal dopuszczalny. Zmiana dotyczy tranzytu w drugą stronę, ale tylko dla tych Polaków, co mają miejsce stałego zamieszkania w innym kraju europejskim i tam powracają (tu konieczna jest specjalna zgoda)...

Czyli na razie lipa...

Co ciekawe, jedno z ich wyłączeń (właśnie powrót do miejsca zamieszkania) brzmi tak:

"Cudzoziemcy - obywatele państw członkowskich UE i członkowie ich rodzin  powracający do państwa członkowskiego UE, w którym posiadają prawo stałego lub czasowego pobytu – po uzyskaniu zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Osoby te muszą przejechać  przez terytorium RS bez zatrzymywania się w ciągu 8 godzin od wjazdu, w tym uwzględniono niezbędne tankowanie paliwa na stacjach benzynowych."

Dlaczemu nie zrobić identycznego wyłączenia dla turystów? Ja przejadę Słowację w 2,5 godz. i nie muszę się w ogóle nigdzie zatrzymywać...:zly:

Acha - no i jest zmiana w tranzycie powrotnym do Polski - NIE TRZEBA JUŻ MIEĆ ZGODY!! (tylko te 8 godzin).

Czyli problem mam w jedną stronę, a powrót już normalnie...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Zulos said:

Próżno szukać na liście Polski

Przykro mi, chociaż nie masz całkiem zamkniętej drogi. Dopóty dopóki nie unormuje się sytuacja na Śląsku można pewnie zapomnieć, że Czesi czy Słowacy pozwolą nam wjechać. Do 28.06 jest jeszcze szansa, że minister od zdrowia nakaże zmniejszyć ilość testów,  lub wręcz ich zakaże. Gdyby nie robili testów wcale, nie mielibyśmy przecież nowych zakażeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam odpowiedź szybciej niż się spodziewałem...
Słowacy ogłosili listę bezpiecznych krajów, z których przyjazd do nich jest możliwy:
"Austria, Republika Czeska, Węgry, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Cypr, Malta, Estonia, Litwa, Łotwa, Finlandia, Norwegia, Dania i Islandia".
Próżno szukać na liście Polski... No ale jesteśmy na szarym końcu w Europie w kwestii walki z koroną, więc trudno się dziwić (oczywiście w TVP się tego nie dowiemy)...
Co mnie bardziej interesowało są również zmiany w tranzycie, ale nie dotyczą wyjazdów turystycznych. Tranzyt powrotny do Polski jest nadal dopuszczalny. Zmiana dotyczy tranzytu w drugą stronę, ale tylko dla tych Polaków, co mają miejsce stałego zamieszkania w innym kraju europejskim i tam powracają (tu konieczna jest specjalna zgoda)...
Czyli na razie lipa...
Co ciekawe, jedno z ich wyłączeń (właśnie powrót do miejsca zamieszkania) brzmi tak:
"Cudzoziemcy - obywatele państw członkowskich UE i członkowie ich rodzin  powracający do państwa członkowskiego UE, w którym posiadają prawo stałego lub czasowego pobytu – po uzyskaniu zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Osoby te muszą przejechać  przez terytorium RS bez zatrzymywania się w ciągu 8 godzin od wjazdu, w tym uwzględniono niezbędne tankowanie paliwa na stacjach benzynowych."
Dlaczemu nie zrobić identycznego wyłączenia dla turystów? Ja przejadę Słowację w 2,5 godz. i nie muszę się w ogóle nigdzie zatrzymywać...:zly:
Acha - no i jest zmiana w tranzycie powrotnym do Polski - NIE TRZEBA JUŻ MIEĆ ZGODY!! (tylko te 8 godzin).
Czyli problem mam w jedną stronę, a powrót już normalnie...
Poczekaj kilka dni a i w Słowacji się wszystko zmieni. Obstawiam 15 czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Poczekaj kilka dni a i w Słowacji się wszystko zmieni. Obstawiam 15 czerwca

15 może niekoniecznie, bo teraz wprowadzili nowe zmiany 10, więc pewnie 15 to za szybko na nowe zmiany, ale może od 22... Albo od 29 - czyli mój dzień wyjazdu:D

Ale 15 podoba mi się najbardziej - zresztą od kilku tygodni obstawiałem tą datę, jako otwarcie, więc mógłbym mieć satysfakcję i powiedzieć: A nie mówiłem!:P

Zresztą już nie ma tragedii - w jedną stronę 200 km dalej i jakieś 3 godz. dłużej - przez Cieszyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Slawka napisał:

... Dopóty dopóki nie unormuje się sytuacja na Śląsku można pewnie zapomnieć, że Czesi czy Słowacy pozwolą nam wjechać.

Z nocnej relacji na żywo...

Wjazd do Czech przez Boboszów bez problemu. Służby graniczne są, ale tylko zapytano dokąd? 

Odp. Chorwacja.

Ok, proszę jechać. 

Dalej granice puste aż do słoweńsko-chorwackiej. Tam tylko leniwe zerknięcie w dokumenty, jak dawniej.

10 godzin temu, Slawka napisał:

... Gdyby nie robili testów wcale, nie mielibyśmy przecież nowych zakażeń ?

Dokładnie, u mnie w całym powiecie od kilku dni 0 a od końcówki maja zaledwie 3. W pięciu ościennych powiatach zerowo-jedynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.