Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, że to wyłączenie nie dotyczy faktycznie całego pkt 2 tylko lit. a i b. Istotna jest tu kolejność redakcyjna następujących po sobie akapitów:
2) ...
a) ...
B) ...
- chyba, że ...
c) ...
d) ...
I tu można by mieć tylko wątpliwość, czy treść wyłączenia "- chyba, że ..." odnosi się do obu poprzedzających ją liter (a i B), czy tylko b, pod którą bezpośrednio się znajduje.
Jak jest wątpliwość to trzeba zaglądnąć do tekstu w formie, w jakiej opublikowany jest w Dzienniku Ustaw - tam jest to czytelniej, a w przedrukach, gdzie zmienia się chociażby wcięcia akapitów (co wbrew pozorom też jest istotne) wygląda to już czasem inaczej...
Tak masz rację. Myślałem że oni to wszystko wypunktowali w sposób 1, 2 itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......
bez stresu o podróż, ale nie bez stresu o koronę...:huh:


Stresu o koronę nie zauważyłem, nawet wśród tych niby na pierwszej linii
Ale niesmak pozostał
5e9e87b0f6e6578672392452947e9ac9.jpg



Wysłane z telefonu
Fakt, obywateli z Ukrainy jest sporo w mojej wiosce. Morza Czarnego jednak nie przywieźli

Ale syfiasty klimat już zapewnili, nawet bez morza


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Stresu o koronę nie zauważyłem, nawet wśród tych niby na pierwszej linii

 

Ja poruszam się wśród tych, co na pierwszej i na drugiej linii i stres jednak jest - przynajmniej wśród tych, co mają świadomość. A stres ten wzrasta wraz z coraz to nowszymi badaniami, które nie pozwalają być wcale spokojnym o dalsze losy po koronie. Jednak to gówno jest tak skonstruowane, że nawet jak przejdziesz to bezobjawowo, swoje ślady w organizmie zostawia. Oczywiście ślady zostawić też może każda grypa i też może doprowadzić do powikłań, kończących się zejściem, ale wygląda na to, że to znacznie gorsze gówno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

W obiektach wymienionych w pozostałych pkt. jest nadal obowiązek noszenia maseczek.

Nie ma obowiązku. Jeśli np. do tramwaju wchodzi policja na kontrolę, a tam wszyscy bez maseczek, to wystarczy że jedna para krzyknie: "to jest nasze wesele" i policja musi się grzecznie oddalić.  Nie jest zabronione robienie wesel w tramwaju. Nie masz obowiązku znać swoich gości, podawać żarcia itd. Masz prawo robić tyle wesel w życiu ile Ci się podoba. 

Głupie prawo należy obśmiewać i z jego twórców sobie jaja robić. 

Swoją droga ciekawe którego bandyty z rządu dziecko ma wesele w najbliższych dniach? A może połowa sal weselnych pod Radomiem to własność osób bliskich władzy. Swoją drogą wiecie że  w promieniu 40 km od Radomia jest o wiele więcej sal weselnych niż w całej Wielkopolsce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

A jak Słowacja?

Pewnie podobnie. 

Tutaj mapka krajów (te na zielono), z którymi Czesi otwierają granice. 
image.thumb.png.5a0fde1abf6765047e085cf37d0779c1.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeba, Sopot, Władysławowo gdzie najlepiej działa LTE Orange albo dobre WiFi na campingu ... nie wiem czy nie przenieść się gdzieś do pracy zdalnej. Testował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, witus said:

Łeba, Sopot, Władysławowo gdzie najlepiej działa LTE Orange albo dobre WiFi na campingu ... nie wiem czy nie przenieść się gdzieś do pracy zdalnej. Testował ktoś?

A mogą być Rowy? Jestem właśnie w Navigatorze (http://navigator-rowy.pl/). Nie wiem jak mocne łącze do pracy potrzebujesz, ale nasze dzieci dają radę na lekcjach online. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.