Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, szary11 napisał:

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200529912-Szwecja-na-pierwszym-miejscu-z-liczba-zgonow-per-capita.html

Czym się chwalić też nie mają. Dużo zaryzykowali a efekt... Dyskusyjny. 

Tylko kto umiera w szwecji? 90% to osoby powyżej 70 roku życia, a połowa zgonów to są osoby z domów opieki i hospicjów, sorki za określenie ale te miejsca to umieralnie, nawet przed wirusem tak było. Ja nie twierdzę że w szwecji idealnie to rozegrali, ale na pewno lepiej niż w większości krajów, będą dużo mniejsze konsekwencje społeczne, i nie mówię tylko o konsekwencjach gospodarczych. 
 

biorąc pod uwagę, i to było wiadomo od początku, kto jest w grupie ryzyka, seniorzy i ludzie z dodatkowymi chorobami. Dużo taniej byłoby te osoby zamknąć w domu, zorganizować każdemu catering z knajpy i kogoś do ogarnięcia zakupów czy wyjścia z psem, a reszta normalnie pracuje i żyje. 
 

ale oczywiście nikt tego nie zrobił bo to chodzi o coś innego. Nie pytaj o co bo nie wiem, chociaż się domyślam, ale 99,99% społeczeństwa też nie wie. 
 

z jakiego powodu już teraz mówią że nawet jak na jesień będzie nawrót to już nie będzie lockdownu? Bo wiedzą że wirus był i będzie, a zamykanie wszystkiego to nie jest droga żeby się go pozbyć na dobre. 
 

moje zdanie jest takie że ktoś chciał coś na tym ugrać, ale nie spodziewał się że to się rozkręci do tego stopnia, a jeżeli już się rozlało to każdy ugrywa na fali co się da. I nie mowię nawet o osobach a o rządach. Jeszcze rok temu społeczeństwa by się nie zgodziły na wprowadzenie tego co zostało wprowadzone pod przykrywką walki z wirusem. 
 

a Twoje zdanie @szary11 jakie jest? Bo póki co oprócz tego że czepiasz się słówek to nic więcej nie napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tylko kto umiera w szwecji? 90% to osoby powyżej 70 roku życia, a połowa zgonów to są osoby z domów opieki i hospicjów,

Ostatnio podawali statystyki, że we Włoszech tylko 1% wszystkich zgonów to osoby poniżej 50 r.ż., a średnia zgonów to 80 lat.

I tak jest w zasadzie +/- wszędzie...

Lepszego prezentu system emerytalny nie mógł mieć...;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

Lepszego prezentu system emerytalny nie mógł mieć...;)

Troche podchodzi to pod czarny humor :) 

 

ale fakty jakie są takie są, wirus nie jest tak zjadliwy jak go wykreowano

8 minut temu, mundek28 napisał:

To jak strateg typu hitler , stalin czy napoleon.Za mało teraz takich.

O kim mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekonałem się o zjadliwości tego wirusa na własnej skórze.

Miałem kontakt bezpośredni z chorym codziennie i to bez zabezpieczenia;), podobnie jak i kilkanaście innych osób i wynika z tego, że nie zaraził nikogo. Na w sumie kilkudziesięcioosobowy zespół były dwie osoby chore i tylko jedna mogła zarazić drugą, ale dalej to nie poszło.

Nie wiemy oczywiście jak długo byli chorzy i zarażali - być może wykryliśmy ich bardzo wcześnie - nie mniej jednak tak to wyglądało.

Ale mimo wszystko pamiętajcie - wszystkie kontakty pozamałżeńskie z zabezpieczeniem...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Lepszego prezentu system emerytalny nie mógł mieć...;) 

Jeszcze w jednym zdaniu pociągnę temat. Jak w Polsce umarło 1000 osób, zakładając że wszyscy to emeryci, to jakie to ma znaczenie dla sytemu emerytalnego jak w Polsce jest prawie 7mln emerytów?

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Ja przekonałem się o zjadliwości tego wirusa na własnej skórze.

Miałem kontakt bezpośredni z chorym codziennie i to bez zabezpieczenia;), podobnie jak i kilkanaście innych osób i wynika z tego, że nie zaraził nikogo. Na w sumie kilkudziesięcioosobowy zespół były dwie osoby chore i tylko jedna mogła zarazić drugą, ale dalej to nie poszło.

Nie wiemy oczywiście jak długo byli chorzy i zarażali - być może wykryliśmy ich bardzo wcześnie - nie mniej jednak tak to wyglądało.

Ale mimo wszystko pamiętajcie - wszystkie kontakty pozamałżeńskie z zabezpieczeniem...:D

Podobna sytuacja była na statku diamond princess, warto poczytać ile osób tam było, ile zarażonych i ile zmarło. Myślący człowiek wnioski wyciàgnie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jeszcze w jednym zdaniu pociągnę temat. Jak w polsce umarło 1000 osób, zakładając że wszyscy to emeryci, to jakie to ma znaczenie dla sytemu emerytalnego jak w polsce jest prawie 7mln emerytów?

Oj tam, oj tam - dla paru klanów wystarczy:D

Jeśli mieli emerytury średnio tylko 2.000,- zł to już jest ponad 2,5 mln rocznie (razem z trzynastką):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

Oj tam, oj tam - dla paru klanów wystarczy:D

Jeśli mieli emerytury średnio tylko 2.000,- zł to już jest ponad 2,5 mln rocznie (razem z trzynastką):D

Fakt, zawsze lepiej mieć jak nie mieć ?

 

jeszcze jedna  ciekawostka, tym razem apropo testów i ich wiarygodności. Papaja też jest nosicielem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

a Twoje zdanie @szary11 jakie jest? Bo póki co oprócz tego że czepiasz się słówek to nic więcej nie napisałeś

Moje zdanie jest takie, że za wcześnie na tak daleko idące wnioski jakie są wysnuwane np. w filmach jakie zamieszczasz. Nikt, poza celebrytami (sarkazm), nie wie jak pandemia będzie się dalej rozwijała, eksperci szacują (zwykle na wyrost, bo rozsądek tak powinien podpowiadać), oni już wiedzą. Sytuacja wg mnie nie jest jeszcze klarowna, staje się dopiero pod jakąś kontrolą. Oczywiście pewne zarządzenia mogły być lepiej wydawane, łatwo o tym mówić jak się jest obok lub jest już po fakcie. Bezkrytyczny do obostrzeń też nie jestem, niemniej jako osoba prospołeczna i solidarna staram się mimo wszystko w jakimś stopniu stosować, tak by nie bić zbędnej piany.

Prawdą z pewnością jest też to, że pod przykrywką pandemii wykorzystuje się ją w działalności politycznej, gospodarczej, która razi w oko. 

"Włączenie myślenia oświeconych" przeraża mnie bardziej niż rzeczywisty problem. To co się słyszy dookoła jest po prostu żałosne. Taki Phil, zagraniczni eksperci, amerykańscy naukowcy, Zięba, jakiś Dziki Trener, Górniak, mistrz windsurfingu kreują ludziom poglądy w takim stopniu, że chyba tylko cud sprawił, że jeszcze jakoś funkcjonujemy. O nich się słyszy zamiast ekspertów, którzy są zagłuszani i dyskredytowani. 

Przytaczasz temat statku, gdzie zainfekowało się 706 osób, 6 zmarło oraz szacunkowo zakażeń by było 70 jakby pasażerowie opuścili statek. Być może w przypadku pasażerów było by to korzystne, ale czy ludziom na lądzie również? Można tylko gdybać w jakim kierunku by poszło... Byłbym zachowawczy od jednoznacznych wniosków. 

Wirus może okazał się nie tak straszny, ale chyba lepiej się z tego cieszyć niż drwić. Jak mawiają, chcesz spokoju, szykuj się na wojnę ;) Niby COVID-19 wywodzi się z rodziny niegroźnych koronawirósów, z którymi mamy do czynienia od lat 60 (wtedy zostały odkryte, były pewnie i wcześniej) a narozrabiał trochę na całym świecie. Więc chyba nie był też takim nieznaczącym...

Mówienie o łagodzeniu i znoszeniu obostrzeń, bo tylko starzy i chorzy padają, przemilczę. Cenzuralnie nie umiał bym się wypowiedzieć. A po Szwedach dumy nie widzę z ich wyniku. 

To tak pokrótce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szary11 napisał:

wnioski jakie są wysnuwane np. w filmach jakie zamieszczasz.

Akurat mi nie chodziło o wnioski a suche fakty, które każdy może znaleźć w necie. 
 

32 minuty temu, szary11 napisał:

eksperci szacują

Też zależy jacy eksperci, działania rządów były oparte na instytutach (teraz nie pamiętam nazw) które są założone albo finansowane przez szanownego pana od windowsa. A on jakim jest autorytetem dot wirusa? Ani lekarz, a i wirusolog. A można znaleźć masę wywiadów z nim jakby co najmniej był wybitnym wirusologiem. A wiadomo też od lat że z jakiegoś powodu ma parcie na szczepionki. 
 

a wracając do ekspertów, Ci na których się opierali ,,pomylili,, się o zaledwie 20-40 razy jeżeli chodzi o skale zarażeń i zgonów. 
 

36 minut temu, szary11 napisał:

Włączenie myślenia oświeconych

Ja uważam siebie może nie za oświeconego, ale przynajmniej myślącego, chociaż kto wie. Głupi nie wie że jest głupi ? moje zdanie nie wyrobiłem sobie na opinii jakiś celebrytów ale na różnych o informacjach z różnych źródeł 

37 minut temu, szary11 napisał:

Zięba, jakiś Dziki Trener, Górniak, mistrz windsurfingu kreują ludziom poglądy

A to już świadczy o poziomie ludzi którzy dają sobą manipulować 

38 minut temu, szary11 napisał:

Być może w przypadku pasażerów było by to korzystne, ale czy ludziom na lądzie również?

W tym przykładzie chodziło mi o to że poziom zakażeń był na poziomie niecałych 20% a nie ponad 70% jak wszędzie przewidywali

39 minut temu, szary11 napisał:

Wirus może okazał się nie tak straszny, ale chyba lepiej się z tego cieszyć niż drwić.

Jeżeli chodzi o mnie to nie drwię. Ale apropo cieszenia się, powiedz to ludziom którzy stracili firmy, majątki albo bliskich którzy nie otrzymali pomocy bo wszyscy zafiksowani są  na wirusie

40 minut temu, szary11 napisał:

narozrabiał trochę na całym świecie

Bardziej narozrabiali decyzyjni, sam wirus wcale większego spustoszenia nie zrobił niż w poprzednich latach

 

41 minut temu, szary11 napisał:

A po Szwedach dumy nie widzę z ich wyniku

Ale tragedii u nich też nie widać, nie odstają jakoś specjalnie od innych krajów

 


 

P.s. Żeby nie było że chcę Cię przegadać czy żeby moje było na wierzchu,  nie o to chodzi. Po prostu odpowiadam Tobie na Twoje argumenty. Rozumiem że masz inne zdanie, co nie znaczy że się z nim zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szary11 napisał:

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200529912-Szwecja-na-pierwszym-miejscu-z-liczba-zgonow-per-capita.html

Czym się chwalić też nie mają. Dużo zaryzykowali a efekt... Dyskusyjny. 

"Tak naprawdę nie wiemy, czy sobie radzimy lepiej, bo to będziemy mogli ocenić dopiero za rok lub dwa. Wtedy zobaczymy, jakie są długofalowe konsekwencje, nie tylko dotyczące kwestii szerzenia się koronawirusa, ale generalnie zdrowia publicznego, gospodarki, kondycji psychicznej społeczeństwa itp. Skandynawowie biorą takie kwestie pod uwagę."

Źródło ( zresztą dość ciekawy artykuł, choć dłuuuugi :()

19 godzin temu, Kristofer napisał:

Może przestańcie już "krakać" i poddawać pomysły ;) Miało być o planach wakacyjnych :palacz:

Jak wprowadzą paszport Polsatu dla zaszczepieńców, uprawniający do przekroczenia granicy, to będzie to miało bardzo duży wpływ na moje wojaże :(

No i na razie nic nie można planować (oprócz Polski), więc takie dyskusje będą dalej występować :( :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielpoz napisał:

Nie potraficie sobie zorganizować wakacji bez wyjazdu za granice naszego kraju? ?

Wręcz przeciwnie, dwa tygodnie temu zapiąłem przyczepę i jeździłem, gdzie mnie poniosło. W tydzień czasu byłem w czterech miejscówkach ;)

Problem w tym, że Polskę zwiedzam przez prawie cały rok i warto, według mnie, na dłuższy urlop wybrać się gdzieś dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.