Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Ano to, że to HydePark...

Wiadomym było, że w tym temacie nie ucieknie się od polityki - stąd trafił tu gdzie teraz jest...

O Jezzuuu - odpowiedziałem na posta sprzed godziny, a tu już dwie strony w międzyczasie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

Ano to, że to HydePark...

Wiadomym było, że w tym temacie nie ucieknie się od polityki - stąd trafił tu gdzie teraz jest...

O Jezzuuu - odpowiedziałem na posta sprzed godziny, a tu już dwie strony w międzyczasie...;-)

ja już się nie będę udzielał...napisałem coś o planowaniu w sytuacji jaką mamy na świecie ale....nie poszło. Dziękuję wszystkim za pomoc w sprawach technicznych. Pozdro!  i do zobaczenia może gdzieś w realu:) . Zawsze to lepsza forma dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pawel1966 napisał:

no kurde jednak się wtrącę - a co to jest demokracja??? skoro jedna partia wygrywa to i jedna rządzi!!!! obojętne czy to pomioty bolszewików czy partia tęczowa!! to nie znaczenia - ale wygrała więc rządzi i nawoływanie do siłowego usunięcia tych co wygrali nazywa się  chyba jednoznacznie. Dajcie sobie spokój z politykierstwem bo to naprawdę czasem załosne

Drogi kolego-  demokracja to nie dyktatura większości . Nie wiem czy byłeś na tej lekcji historii na której mówiono że ,,pan z wąsikiem,, w 1933 też miał większość w parlamencie. Prawo ustanowione przez niego  też poparła parlamentarna większość ... Cieszył się niebywałym poparciem ulicy -  dał ludziom pracę . Oni wystawili mu mandat na wszystkie działania które podejmował . Mordował też zgodnie z prawem które ustanowił .  Popierali go właściwie do końca - do ich końca czyli 1945r ...
Demokracja to poszanowanie też praw mniejszości o czym zapewne nie wiesz , a co można stwierdzić przeczytawszy to co powyżej zacytowałem ...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, august831 napisał:

Drogi kolego-  demokracja to nie dyktatura większości . Nie wiem czy byłeś na tej lekcji historii na której mówiono że ,,pan z wąsikiem,, w 1933 też miał większość w parlamencie. Prawo ustanowione przez niego  też poparła parlamentarna większość ... Cieszył się niebywałym poparciem ulicy -  dał ludziom pracę . Oni wystawili mu mandat na wszystkie działania które podejmował . Popierali go właściwie do końca - do ich końca czyli 1945r ...
Demokracja to poszanowanie też praw mniejszości o czym zapewne nie wiesz , a co można stwierdzić przeczytawszy to co powyżej zacytowałem ...

gdyby u nas było jak w Niemczech ( i nie mam tu na mysli przywołanego przez Ciebie okresu z historii)...pewnie po tym co napisałeś miałbyś już poważne problemy. Za takie słowa w obecnych "demokratycznych" Niemczech miałbyś już na głowie służby....Więc chyba trochę przesadziłeś.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel1966 napisał:

gdyby u nas było jak w Niemczech ( i nie mam tu na mysli przywołanego przez Ciebie okresu z historii)...pewnie po tym co napisałeś miałbyś już poważne problemy. Za takie słowa w obecnych "demokratycznych" Niemczech miałbyś już na głowie służby....Więc chyba trochę przesadziłeś.

 Wrzutka z tamtych czasów - 
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, august831 napisał:

 Wrzutka z tamtych czasów - 
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Kiedy przyszli po mojego dziadka...Polaka..  brakuje najważniejszego...jak dla mnie. DOŚĆ

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

Ja jednak dalej planuję...w grę wchodzi już tylko planowanie  na zasadzie czekania na sygnał w blokach startowych, nawet druga połowa sierpnia...północno - wschodni kraniec Polski, Miejsce - tajemnie, ale już mam... w kompletnej głuszy nad małym puszczańskim jeziorkiem, ale z dostępem do prądu u zlania WC..) Dlatego szukam dalej lekkiego pompowanego przedsionka, dziś żona kupiła w necie odkurzacz...(!!!!!). Cała reszta przygotowana...Miejmy nadzieję, że ten plan "minimum" wypali. Dla nas i tak optymistyczny a jak to mówią...nadzieja matką głupich i jeszcze jedna wytarta "mądrość" - marzenia dają żyć:):) No zobaczymy - a jesli się nagle syf skończy to w frugiej połowie sierpnia ( wcześniej raczej chyba sam bym się bał)  - grzejemy ile wlezie na Mani Byle znów opona nie strzeliła:):):)...kij z tym całym wirusem. O polityce już nie ma co mówić. wszędzie tego pełno wszędzie to samo, gdziekolwiek byś nie zajrzał zawsze to samo bagno więc tutaj już sobie daruję....

planujecie też???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał:

No Chorwaci na razie od 1 mają startują z sezonem, więc...

:) Ja Chorwację zaliczyłem pierwszy raz zaraz po zakończaniu wojny..., potem jeszcze przez kilka lat, braliśmy żagłówkę i szwędaliśmy się po  wyspach i wybrzeżu Dalmacji. Ale jakieś 1 lat temu już ich sobie odpuściłem tak samo jak oni odpuścili sobie Polaków...na rzecz kasy...Wtedy, zaraz po wojnie,  byliśmy tam jedną z pierwszych nacji, która odważyła się przyjeżdzać na wakacje i zostawiać pieniądze. I tak mi się wydaje, że teraz jeśli tylko byłoby to możliwe żeby gdziekolwiek pojechać na tegoroczną majówókęe ...jakiej nacji znów będzie najwięcej nad ich wybrzeżem?no kto się zawsze najmniej boi pić rakiję...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowac planuje ale bardzo ostroznie. Mentalnie nastawiam sie ze pojedziemy najwyzej w PL, nawet blisko domu. 
Obawiam sie jednak ze nie ma szans na otwarcie granic tego lata. Obym sie mylil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
"Demolka z elementami państwa policyjnego [ANALIZA]"
Proponuję do przemyśleń lekturę felietonu, zwłaszcza ostatniej jego części.
To tak w kontekście wszelakiego planowania przyszłości ..., czyli temacie przewodnim tego wątku.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/demolka-z-elementami-panstwa-policyjnego-analiza/0yqzl2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.