Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolejnych zakazach - zamknięcie lasów największe zalety mają tajne kamperoblaszaki zwane campervanami. Im starszy, brzydszy i brudniejszy tym lepiej - nie budzi zainteresowania kontroli. Ja dziś widziałem dwie, na wylocie z miasta. Obserwują i wyłapują pojazdy z załogą, która nie wygląda na dojazd do pracy. 

Taki stary van to z daleka widać, że jedzie złomiarz Marek po towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maarec napisał:

Im starszy, brzydszy i brudniejszy tym lepiej - nie budzi zainteresowania kontroli

Dobrze mi kumpel mówił - żadnych okien tylko daszki i trysnij na biało i naklejki DPD przypiernicz :) 

To żart ale fakt tak mi mówił jak zastanawiałem się czy tajniaka czy z oknami robić 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Cathay napisał:

@powolniak

Setki teraz "koronowych" memów, ale takie głupie jak Twoje to chyba pierwsze widzę!

(...)

Memy nie są po to aby je bezmyślnie przeklejać. Warto chociaż je przeczytać. 

 

Warto czytać, warto @Cathay nawet przeczytać zanim się coś napisze. 

Podejrzewam, że mimo, iż prowadzisz działalność gospodarczą, to licho jest u Ciebie z rozumieniem zawiłości rynku pracy w warunkach kryzysu.

Nauki ekonomiczne, jasno definiują zachowania, także jeśli chodzi o zachowania korpo oraz rozmaitych niby biznesmenów, lisingujących wypasione fury, na których utrzymanie już nie stać po kilku dniach zawieszenia/zatrzymania działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany kilka stron temu Odyn odbywa kwarantanne w dziczy. Każdego dnia filmik. Bez ogrzewania to czyni.   Nie masz obowiązku posiadania mieszkania,  czy w ogóle miejsca zamieszkania. Nie wiem wszak czy wówczas nie zmuszą człowieka do kwarantanny w jednym z „pańsrwowych” miejsc. 
 

Dzisiaj praca od nas wymagała przejechania ok. 200 km. Rękawiczki średnio jeden na 30–tu a maseczka 1 na 60-ciu. Od groma grupek w każdym wieku łażących razem. A najlepsza baba pchająca wózek przed marketem, puszcza go i drapie się po oku. W większych miastach jest przyzwoicie, ale w grajdołach tragedia. W Poznaniu i powiecie zero zarażonych przez dwie doby. W Krotoszynie około 20-tu.  Szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie .Spędzenie kwarantanny w przyczepie kempingowej w atrakcyjnym miejscu to nadużycie , ale  ciekawe czy ustawienie przyczepy w miejscu dozwolonym w mieście zamieszkania i tam spędzenie kwarantanny z zastrzeżeniem że kota opróżnia osoba trzecia i nie opuszczamy przyczepy to chyba ni e byłoby łamaniem przepisów. A w mieszkaniu bezpiecznie mieszka np. żona i dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cathay napisał:

Wspomniany kilka stron temu Odyn odbywa kwarantanne w dziczy. Każdego dnia filmik. Bez ogrzewania to czyni.   Nie masz obowiązku posiadania mieszkania,  czy w ogóle miejsca zamieszkania. Nie wiem wszak czy wówczas nie zmuszą człowieka do kwarantanny w jednym z „pańsrwowych” miejsc. 
 

Dzisiaj praca od nas wymagała przejechania ok. 200 km. Rękawiczki średnio jeden na 30–tu a maseczka 1 na 60-ciu. Od groma grupek w każdym wieku łażących razem. A najlepsza baba pchająca wózek przed marketem, puszcza go i drapie się po oku. W większych miastach jest przyzwoicie, ale w grajdołach tragedia. W Poznaniu i powiecie zero zarażonych przez dwie doby. W Krotoszynie około 20-tu.  Szok. 

Znam Odyna od początku istnienia kanalu jestem u niego moderatorem, Odyn odbywał kwarantannę profilaktycznie "dla siebie, i własnego spokoju" wrócił do Polski jeszcze przed zamknięciem granic i wprowadzeniem przymusowej kwarantanny. Wiec to żadna wykładnia

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 21:49, powolniak napisał:

Europejskie statystyki zgonów nie potwierdzają istnienia pandemii i nagłego wzrostu liczby zgonów w 2020 r.  https://www.euromomo.eu 

a także https://www.youtube.com/results?search_query=Medialne+szaleństwa+-+Andrzej+Kawka. 

Lekarstwo gorsze od choroby?

Jeszcze do wczoraj cieszyłam się, że mieszkam na wsi. Teraz  do lasu wyjść nie mogę. Zakaz "przemieszczania" się z własnym mężem, to przepis absurdalny i tylko  ułatwiający kontrolę. Co dalej wymyślą twórcze głowy?

U mnie na przemian ?i?

A tu proszę: w Grecji koczują na plaży załogi z Polski, Kampermaniacy są (może już nie) w Turcji.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 22:25, maarec napisał:

We Włoszech na statystyce widać wzrost. Włochy i Hiszpania. Dla Polski brak dokładnych danych.

Marku, właśnie o to chodzi, że nie widać żadnego wielkiego wzrostu jakim się nas straszy. Liczba zgonów nie odbiega od średniej. Akurat Włosi i Hiszpanie wrzucają do zgonów wszystkich jak leci, byle mieli tylko koronawirusa, który niekoniecznie był przyczyną śmierci. To tłumaczy tak wielkie ilości zgonów.

Ale, żeby nie być gołosłownym. Dane śmiertelności można samemu sprawdzić na wspomnianym euromomo.eu, które pokazuje tygodniowe statystyki zgonów. Nie można porównywać tygodnia do tygodnia danego roku, trzeba spojrzeć szerzej. Więc porównujmy okresy z okresem z roku poprzedniego. Spójrz na sezony grypowe (grudzień-luty) w 2017 i 2018 roku. Śmiertelność zarówno we Włoszech i Hiszpanii była zdecydowanie wyższa niż obecnie. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na rok 2017 gdzie śmiertelność była dużo większa niż obecnie. 

Wklejony_obraz_04_04_2020__11_26.thumb.png.474338ee17a55674a268702a8edb1b6b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, narazie nie ma dramatycznego wzrostu ale zobacz jakie środki zostały podjęte
Patrząc na zaraźliwość i szybkość rozprzestrzeniania się wirusa jakby nie zostały podjęte żadne środki myślę że statystyki nie były by takie jak są obecnie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.