Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:
Wszystko się zgadza, narazie nie ma dramatycznego wzrostu ale zobacz jakie środki zostały podjęte

Patrząc na zaraźliwość i szybkość rozprzestrzeniania się wirusa jakby nie zostały podjęte żadne środki myślę że statystyki nie były by takie jak są obecnie.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ale bierz poprawkę, że nie wszędzie takie środki wprowadzono. Ciekawe jak będą wyglądać statystyki krajów, gdzie nie ma żadnych obostrzeń.

 

Taka mi hipoteza chodzi bo głowie. Naukowcy sami przyznają, że koronawirusy nie są niczym nowym i są wśród nas co najmniej od lat 60. A może te wszystkie górki z lat poprzednich to są właśnie sezonowe infekcje koronawirusowe? Przecież do tej pory nikt nigdy nie wykonywał testów na koronawirusy. A w tym roku jeszcze górki zgonów nie było, i w niektórych krajach jak Hiszpania czy Włochy górka zgonów (wszystkich) rośnie dopiero teraz.

W moim otoczeniu, na przełomie grudnia-lutego było mnóstwo zachorowań, z książkowymi objawami koronawirusa. Potężny kaszel, infekcje górnych dróg, zapalenia płuc. Wg mnie ten wirus grasuje u nas od dawna.

I kolejna ciekawostka dotycząca zgonów na zapalenie płuc niewiadomego pochodzenia. Warto spojrzeć na statystyki krajów. W takiej UK to 30k zgonów rocznie, czyli 82 zgony dziennie. Może to też koronawirus tylko nigdy wcześniej to nie było mu przypisywane? Kto to wie.

Kolejna ciekawostka to fakt, że w zachodnich Niemczech śmiertelność z powodu koronawirusa jest większa o prawie 3% w stosunku do Niemiec Wschodnich. Przypisuje się to obowiązkowym szczepieniom na gruźlicę, gdzie takie szczepienia były obowiązkowe w NRD, a w RFNie już nie.

No nic. Zobaczymy jak to się potoczy. Obawiam się tylko, że to się tak będzie smrodzic i będziemy siedzieć w tych domach i siedzieć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cathay napisał:

W Poznaniu i powiecie zero zarażonych przez dwie doby. W Krotoszynie około 20-tu.  Szok. 

Tw ramce pisałem wczoraj. Dzisiaj w Wielkopolsce mamy 16 nowych przypadków z czego 12 w Krotoszynie!  Po dwa Gostyń i Kalisz. A Poznań zero!

Gdzie są służby w Krotoszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cichy56 napisał:

A może po prostu przestrzegać tych zakazów.

Wszystko wskazuje na to, że państwo walczy z epidemią, naruszając podstawowe standardy państwa demokratycznego. Zgodnie z polską konstytucją takie obostrzenia są możliwe tylko w stanie nadzwyczajnym - chodzi o ograniczenie swobodnego poruszania się obywateli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chris_66 napisał:

Wszystko wskazuje na to, że państwo walczy z epidemią, naruszając podstawowe standardy państwa demokratycznego. Zgodnie z polską konstytucją takie obostrzenia są możliwe tylko w stanie nadzwyczajnym - chodzi o ograniczenie swobodnego poruszania się obywateli

Myślę że dla tych co będą umierać pod respiratorem konstytucja nie będzie najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, od wczoraj powoli (a może szybko) przechodzę na ciemną stronę mocy :ee:

Jak dla mnie wszelaka władza wykorzystuje korona-wirusa do swoich celów (wyeliminowanie obrotu gotówkowego, oficjalna inwigilacja obywateli, ograniczenia swobód obywatelskich). Bo przecież koronawirus będzie wśród nas przez kolejne miesiące, lata, a może i do usr...nej śmierci (niekoniecznie z powodu korony).

Oczywiście powinniśmy uważać, ale to co się dzieje, to przerost formy nad treścią (podsycany przez media).

A tu taka ciekawostka:

https://www.medexpress.pl/koronawirus-uratuje-zycie-milionom-ludzi-jakim-cudem/77027

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lbuster napisał:

Oczywiście powinniśmy uważać, ale to co się dzieje, to przerost formy nad treścią (podsycany przez media).

Ja o tym pisałem 100 stron temu ? ale chcieli mnie powiesić za to za jaja, to przestałem pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja o tym pisałem 100 stron temu ? ale chcieli mnie powiesić za to za jaja, to przestałem pisać :)

Dwa Jacki o tym pisały i kilka innych osób a ja byłem w przeciwnym obozie :( 

Ale teraz zmieniłem zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla tych co będą umierać pod respiratorem konstytucja nie będzie najważniejsza.


Cathay już potwierdził co władza myśli o konstytucji. Ale nie brnijmy dalej w to bagno

A dla tych co przeżyją to jednak może mieć znaczenie. Jeżeli coś robimy i są do tego przepisy to robimy to zgodnie z nimi. Może to niezbyt popularne ale nic na to nie poradzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowajcie zdrowy rozsądek. Są pewne ograniczenia bo to prawda ale nie ma szaleństwa. Cała siła w silnej gospodarce i wydolnej służbie zdrowia. Na razie jakoś się kręci. Oczywiście nie lekceważę zaleceń.

Ps. Po wszystkim będziemy mieli całą "rzeszę" tanich niewolników za śmieszne wynagrodzenia.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

W moim otoczeniu, na przełomie grudnia-lutego było mnóstwo zachorowań, z książkowymi objawami koronawirusa. Potężny kaszel, infekcje górnych dróg, zapalenia płuc. Wg mnie ten wirus grasuje u nas od dawna.

 

Dokładnie, też to zauważyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.