Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacek00 napisał:

wszem, ale nie zmienia to faktu, że zgodnie z przepisami jest to nadal samochód osobowy :P 

Toż napisałem M1

4 godziny temu, Misio napisał:

Pojazd specjalny nie jest pojazdem osobowym

a jakim ?  przecież ludzi wozi :) 


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V

"Zróbmy sobie przerwę. Czas się podnieść, pomyśleć o naszych i zatrzymać się na całym świecie. Krajobrazy, plaże, góry i zabytki się nie ruszą: pozostaną w tym samym miejscu, czekając na lepszy czas do przeżycia.

Kiedy wszystko zacznie się od nowa, podróżowanie będzie nam służyło, bardziej niż kiedykolwiek, aby nas uwolnić. Dołączysz do nas?"

To przesłanie i filmik z Costa Brawa

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, smok_wawelski napisał:

a jakim ?  przecież ludzi wozi :)

Ciężarówka nawet potrafi być nawet 7osobowa ale nadal jest ciężarówką (oczywiście nei chodzi mu tu o coś małego ale np Master czy Movano)...jak tak ma wpisane w DR

A Clio 2osobowe z kratą (nie mówię już o 4-5osobowej z kratą) jest w rozumieniu prawa ciężarówką i tek kraty nie możesz ściągnąć...mimo że jest pojazdem do 3,5t.

 

i moim zdaniem M1 to nadal jest pojazd specjalny a nie osobowy - ale taki który w momencie przebywania na drodze służy do przewozu osób...tak samo jak autobus nie jest samochodem osobowym, mimo że służy do przewozu osób, ale jest autobusem...

Ale nie ważne - chciałem sprostować by na forum nie było "błędnych" informacji a to wygląda chyba że jednak ja coś pomyliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio to było półzartem  że ludzi wozi a nie wg nomenklatury i przepisów :)  Zarówno M jak i N może być specjalny - ale to nie temat na ten wątek :)
Przepraszam :blagac: już tu nie pisze o tym 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Misio napisał:

Ciężarówka nawet potrafi być nawet 7osobowa ale nadal jest ciężarówką (oczywiście nei chodzi mu tu o coś małego ale np Master czy Movano)...jak tak ma wpisane w DR

Ciężarówka, zgodnie z przepisami jest samochodem ciężarowym ;) 

Cytat

A Clio 2osobowe z kratą (nie mówię już o 4-5osobowej z kratą) jest w rozumieniu prawa ciężarówką i tek kraty nie możesz ściągnąć...mimo że jest pojazdem do 3,5t.

Nadal będzie to samochód osobowy w rozumieniu przepisów i tak też takie pojazdy były traktowane, mimo że rejestrowane były jako samochody ciężarowe.

Cytat

i moim zdaniem M1 to nadal jest pojazd specjalny a nie osobowy -

Przeznaczenie pojazdu nie powoduje, że taki pojazd samochodowy przestaje być samochodem osobowym. Czy taksówka wg Ciebie, z racji bycia taksówką przestaje być samochodem osobowym? A pojazd zabytkowy z racji bycia pojazdem zabytkowym przestaje być samochodem osobowym? Po prostu mylą Ci się pojęcia pojazdu, pojazdu samochodowego, samochodu osobowego itp. 

Cytat

ale taki który w momencie przebywania na drodze służy do przewozu osób...tak samo jak autobus nie jest samochodem osobowym, mimo że służy do przewozu osób, ale jest autobusem...

Autobus jest autobusem, zgodnie z przepisami. Przepisy definiują osobno samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus, autobus szkolny itp. Teraz każdy z tych pojazdów samochodowych może być taksówką, pojazdem zabytkowym, pojazdem specjalnym, pojazdem uprzywilejowanym itp. Bycie pojazdem zabytkowym, czy specjalnym nie powoduje, że taki pojazd samochodowy traci charakter bycia samochodem osobowym, autobusem, samochodem ciężarowym. 

Cytat

Ale nie ważne - chciałem sprostować by na forum nie było "błędnych" informacji a to wygląda chyba że jednak ja coś pomyliłem...

Myślę, że teraz już będziesz mieć jasność jak to wygląda od strony przepisów ;) 

40 minut temu, smok_wawelski napisał:

Misio to było półzartem  że ludzi wozi a nie wg nomenklatury i przepisów :)  Zarówno M jak i N może być specjalny - ale to nie temat na ten wątek :)
Przepraszam :blagac: już tu nie pisze o tym 

Ten wątek już i tak jest o wszystkim ;) Takki jego urok ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:
Cytat

A Clio 2osobowe z kratą

Nadal będzie to samochód osobowy w rozumieniu przepisów i tak też takie pojazdy były traktowane, mimo że rejestrowane były jako samochody ciężarowe.

Wydaje mi się że mylisz teraz Ty (ale może mis ie tylko tak wydaje) podział na samochód do 3,5t i powyżej oraz na samochód osobowy i ciężarowy.

Może być np taki Movano 9osobowy i jest wówczas autem do 3,5t osobowym.

Ale może być Clio 2osobowe z kratą i jest to wówczas auto ciężarowe do 3,5t

A np podwójna kabina na takim np Mercedesie 7tonowym jest 5-8osobowa ale auto jest ciężarowe lub specjalne a nie osobowe...

A jak twierdzisz że źle mówię...to czym rozróżnić auto ciężarowe od auta osobowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cathay napisał:

 

 O dużej części Europy mówiłem. Nie o Polsce. Chociaż w Polsce sprzedaż internetowa to i tak spadek obrotów o 75% a więc mniejsze zapotrzebowanie na towar.

cała ekipa pracuje na kompletację zamówień osobistych , one sa robione z konkretnych sklepów, kurierzy sa z magazynu centralnego głównie , i jedni i drudzy ledwo zipią

13 godzin temu, kojus napisał:

My robimy łużeczka dziecięce do IKEI.

odpoczywaj jak możesz, za dziewięć miesięcy będziesz robił na trzy zmiany (łóżeczka mam nadzieję że robisz) :lol:

11 godzin temu, Michał2016 napisał:

, mydło tylko antybakteryjne

ale panuje epidemia wirusa :mlot:

8 godzin temu, kit napisał:

A jak teraz wyskoczyć na weekend? :hmm: macie jakieś pomysły?

normalnie, wsiadasz i jedziesz, nie ma zakazu przemieszczania się czy wychodzenia max 1km od domu

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jestem troche nie w temacie. Mam taki młyn że nawet nie wiem o co chodzi z tym samochodem. Co nowego uradzili?

podobno jeepem można jeździć wszędzie , cytryny sa passe, muszą zostać w garażu :nono:

7 godzin temu, Zulos napisał:

Apel do administracji - @jacekzoo i @jacek00 powinni mieć regulaminowy zakaz zabierania głosu jednocześnie, bo chyba nie ma osoby na forum, której by się przynajmniej raz nie pojeb...:-)

nic się nie jeb.... wystarczy wypić z każdym z osoba i oboma razem i jest pełna jasność w temacie Jacków :pub:

Godzinę temu, Misio napisał:

a nie o wakacyjnych planach ?

nie piszcie tyle, nie daję rady ogarnąc czterech nowych stron wieczoerm, a w ciągu dnie mam takie zapier... że taczki nie mam kiedy załadować :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 1 kwietnia dotyczy też koronawirusa?

Ja mam - choć nie primaaprilisowy stricte żart i z brodą ale za to z kategorii SS - czyli Suchar Strasburgera:

- Matka koronawirusa jest tak gruba, że nawet kwarantanna jej nie obejmuje!:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.