Skocz do zawartości

Wysyp ogłoszeń sprzedam...a koronawirus


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale skąd pewność że w ogóle będzie?

W laboratoriach na całym niemal świecie pracują na maxa i nigdy nie było takiego tempa jak w tej chwili. Znajdą na pewno tylko pytanie zasadnicze kiedy. Wiadomo musi być bezpieczne a z tym  przy tym parciu może nie być tak łatwo. I po kilku kilkunastu latach będzie można powiedzieć czy było skuteczne i bezpieczne dla organizmu. Weźmy taki Czarnobyl ile lat musiało upłynąć aby stwierdzić ,że chorujący teraz na tarczycę mogą mieć związek z tym wybuchem elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Maras napisał:

Znajdą na pewno

Nie chcę Cie za bardzo studzić, ale ile jest wirusów na które mimo wielu lat i wielu starań nie ma szczepionki?

Żeby nie było, mam nadzieję że na to będzie, ale trzeba też realnie popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał:

ale nie przypuszczam żeby spłacone sprzęty ktoś wyprzedawał bo nie widzi opcji wakacji we własnej budzie - a budki i kampery raczej nie stracą na wartości

może wielu przypadkach tak, ale w przypadku gdy komuś z róznych przyczyn wywołanych obecną sytuacją zacznie brakować gotówki na bieżące potrzeby, nie będzie miał wyjścia. W takich podbramkowych sytuacjach ratuje się swoje podstawowe potrzeby. BTW masz rację, że ktoś, kto ma porządnego kampera i nie ma ciśnienia by go sprzedać, a styl życia to właśnie podróże sprzeda go w ostateczności - to nie wymaga komentarza.

 

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie chcę Cie za bardzo studzić, ale ile jest wirusów na które mimo wielu lat i wielu starań nie ma szczepionki?

Żeby nie było, mam nadzieję że na to będzie, ale trzeba też realnie popatrzeć

Może i będzie szczepionka...ale najpierw ktoś na tym musi coś dużego ugrać. A cena w przypadku tego wirusa może być wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego wirusa może być szczepionka tylko kwestia czy to się opłaci.W tym przypadku po takim doświadczeniu stopa zwrotu będzie tak wysoka że wiele firm będzie chciało być pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maras napisał:

A wracając do tematu .  

https://www.olx.pl/oferty/q-odstapie-leasing/   

Mamy 249 ofert i zobaczymy po jakimś czasie jak to będzie wyglądało .

 

Za miesiąc lub dwa takich ofert będzie dziesiątki tysięcy. Raty leasingowe trzeba płacić co miesiąc a przecież bardzo wiele firm szczególnie tych małych już zaczyna mieć kłopoty z płynnością finansowa.

Prawie wszystkie drogie i wypasione  auta użytkowane są w ramach leasingu.,Mnie ciekawi co zrobią firmy leasingowe z tymi autami w przypadku ,gdy masowo przestana wpływać raty za nie. Wystawia na sprzedaż , czy może pozostawia w rekach dotychczasowych użytkowników w nadziei na odzyskanie kasy w późniejszym terminie.

Podobnych pytań można zadać znacznie więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytucji leasingodawca wcale nie będzie się śpieszyć z odbieraniem sprzętu. W każdym razie nie będzie mu to na rękę. Zresztą miesiąc czy dwa przestoju to nie koniec świata i większość firm nie traci z tego powodu płynności finansowej. 

Łowcy tanich okazji raczej się nie obłowią choć lubią siać czarne wizje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Zresztą miesiąc czy dwa przestoju 

I miejmy nadzieje że na tym się zakończy. Wczoraj widziałem jakieś opracowanie/prognozę mówiącą że szczyt epidemii u nas w PL przypadnie na 20 kwietnia. Po tym okresie powinni zacząć powoli nas odmrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucek26 napisał:

Za miesiąc lub dwa takich ofert będzie dziesiątki tysięcy. Raty leasingowe trzeba płacić co miesiąc a przecież bardzo wiele firm szczególnie tych małych już zaczyna mieć kłopoty z płynnością finansowa.

Prawie wszystkie drogie i wypasione  auta użytkowane są w ramach leasingu.,Mnie ciekawi co zrobią firmy leasingowe z tymi autami w przypadku ,gdy masowo przestana wpływać raty za nie. Wystawia na sprzedaż , czy może pozostawia w rekach dotychczasowych użytkowników w nadziei na odzyskanie kasy w późniejszym terminie.

Podobnych pytań można zadać znacznie więcej?

Można sobie zamrozić na pół roku raty leasingowe. Przykładowo taki mbank wyszedł z taką propozycją karencji na 6 miesięcy, bez żadnych opłat dodatkowych. Pewnie inni leasingodawcy robią podobnie. Przecież banki mają świadomość, że ich klienci mogą mieć problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomii napisał:

Wczoraj widziałem jakieś opracowanie/prognozę mówiącą że szczyt epidemii u nas w PL przypadnie na 20 kwietnia. Po tym okresie powinni zacząć powoli nas odmrażać.

Produkty spożywcze dłużej się odmraża niż zamraża. Więc jeśli półtora miesiąca będą nas zamrażać, to w drugą stronę potrwa to minimum dwa. A więc tak do wakacji. Znaczy wakacje należy wziąć w cudzysłów, bo jeśli ktoś tam do góry myśli, to pod koniec czerwca dzieciaki pójdą do szkoły na przynajmniej miesiąc z hakiem z sobotami włącznie. Chyba nikt ich nie skrzywdzi zrobieniem pełnych wakacji i zawaleniem blisko połowy roku. W sierpniu 3 tygodnie wakacji będą wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Można sobie zamrozić na pół roku raty leasingowe. Przykładowo taki mbank wyszedł z taką propozycją karencji na 6 miesięcy, bez żadnych opłat dodatkowych. Pewnie inni leasingodawcy robią podobnie. Przecież banki mają świadomość, że ich klienci mogą mieć problem

będzie to w ich własnym interesie.

każdy bank czy firma leasingowa zdaje sobie sprawę że to będzie dla nich dużo lepsze rozwiązanie niż windykacja.

gorzej jak firmy potracą długoterminowe kontrakty i sprzęty / auta / maszyny nie będą im potrzebne nawet za te 6 miesięcy.

generalnie jak to w biznesie bywa, cześć straci część zarobi, parę firm upadnie a na ich miejsce wejdą nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

generalnie jak to w biznesie bywa, cześć straci część zarobi, parę firm upadnie a na ich miejsce wejdą nowe.

Tak się dzieje od zawsze i nie potrzeba do tego żadnej zarazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucek26 napisał:

Za miesiąc lub dwa takich ofert będzie dziesiątki tysięcy. Raty leasingowe trzeba płacić co miesiąc a przecież bardzo wiele firm szczególnie tych małych już zaczyna mieć kłopoty z płynnością finansowa.

Prawie wszystkie drogie i wypasione  auta użytkowane są w ramach leasingu.,Mnie ciekawi co zrobią firmy leasingowe z tymi autami w przypadku ,gdy masowo przestana wpływać raty za nie. Wystawia na sprzedaż , czy może pozostawia w rekach dotychczasowych użytkowników w nadziei na odzyskanie kasy w późniejszym terminie.

Podobnych pytań można zadać znacznie więcej?

firma w której kończy mi się leasing przesłała mi ostatnio listę samochodów z ich licytacji - imponująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.