Skocz do zawartości

Wysyp ogłoszeń sprzedam...a koronawirus


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie jest to żaden fake ani prima aprilis ,  to jest normalne i takie mamy prawo ;)

wczoraj był artykuł na ten temat :

https://natemat.pl/304263,czy-policja-moze-przejac-samochod-z-powodu-epidemii-koronawirusa

i nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, oznacza to że jak będą potrzebować to będzie musiał oddać auto.

dotyczy to nie tylko samochodów ciężarowych ale też wielu innych rzeczy reguluje to ustawa :

http://dziennikustaw.gov.pl/D2019000154101.pdf

Dział VII rozd 2 art 208:

Cytat

Świadczenia rzeczowe w czasie pokoju

Art.208.

1. Na urzędy i instytucje państwowe oraz przedsiębiorców  i inne jednostki organizacyjne, a także osoby fizyczne może być nałożony obowiązek świadczeń rzeczowych, polegających na oddaniu do używania posiadanych nieruchomości i rzeczy ruchomych na cele przygotowania obrony Państwa.

2.Świadczenia rzeczowe mogą być wykonywane na rzecz Sił Zbrojnych, jednostek organizacyjnych stanowiących bazy formowania specjalnie tworzonych jednostek zmilitaryzowanych, jednostek organizacyjnych obrony cywilnej oraz jednostek organizacyjnych wykonujących zadania na potrzeby obrony państwa albo zwalczania klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków.

Cytat

Art.209.

1. Czas wykonywania świadczeń rzeczowych nie może przekraczać jednorazowo w przypadku pobrania przedmiotu świadczenia:

1)w celu sprawdzenia gotowości mobilizacyjnej Sił Zbrojnych –czterdziestu ośmiu godzin;

2)w związku z ćwiczeniami wojskowymi lub ćwiczeniami w jednostkach przewidzianych do militaryzacji –siedmiu dni;

3)w związku z ćwiczeniami w obronie cywilnej lub ćwiczeniami praktycznymi w zakresie powszechnej samoobrony –dwudziestu czterech godzin.2.Nałożenie obowiązku świadczenia rzeczowego może nastąpić najwyżej trzy razy w roku, z tym że w wymiarze określonym w ust.1pkt2–tylko jeden raz.

Cytat

Art.213.

1. Posiadacz przedmiotu świadczenia wezwany do wykonania świadczenia jest obowiązany oddać go do używania wstanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami.

Cytat

Art.214.

1. Za używanie przedmiotu świadczenia rzeczowego przysługuje jego posiadaczowi ryczałt w wysokości odpowiadającej szkodzie poniesionej wskutek jego dostarczenia oraz stawce jego amortyzacji

 

czyli reasumując nawet w czasie pokoju mogą Ci zabrać co chcą i wypłacić ryczałt za czas jaki będą używać  :-]

i dotyczy to nie tylko firm ale osób fizycznych również , kilka lat temu kolega dostał takie pismo z wojska dotyczące jego auta 4x4 , finalnie auta nie "użyczyli" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ponoć,  nie wnikałem bo mnie to nie dotyczy. Jakby ogłosili stan wyjątkowy to należą się odszkodowania, a tak jak teraz jest, tylko epidemiczny to gucio się należy. Zabierają i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacekzoo napisał:

Tylko ponoć,  nie wnikałem bo mnie to nie dotyczy. Jakby ogłosili stan wyjątkowy to należą się odszkodowania, a tak jak teraz jest, tylko epidemiczny to gucio się należy. Zabierają i tyle

dobrze, że nazwa mojego samochodu wiele nie mówi, a w DR ma wpisane osobowy :). Inaczej zaraz by się znaleźli do testowania w razie epidemii. Śmieje się też przez łzy, że tylko czekać aż mi siedzibę na jakąś kwarantannę zajmą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maarec napisał:

dobrze, że nazwa mojego samochodu wiele nie mówi, a w DR ma wpisane osobowy :). Inaczej zaraz by się znaleźli do testowania w razie epidemii. Śmieje się też przez łzy, że tylko czekać aż mi siedzibę na jakąś kwarantannę zajmą..

pisałem już trzy tygodnie temu - kupować broń! A tak swoją drogą...już niedługo może być coraz mniej bezpiecznie poruszać się nocą po pustych zakamarkach miast..Ale kurde znów odbiegamy od tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel1966 napisał:

pisałem już trzy tygodnie temu - kupować broń! A tak swoją drogą...już niedługo może być coraz mniej bezpiecznie poruszać się nocą po pustych zakamarkach miast..Ale kurde znów odbiegamy od tematu...

broń w poruszanym temacie nie pomoże, przyjdzie pismo, jak wezwanie do wojska i cała filozofia.

Natomiast broń - dalej da się kupić te pistolety hukowe na gumowe kule ? pamiętam, że za jakieś 600zł można było kupić teoretycznie niebezpieczny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto kiedy to się zaczęło i teraz jak czytam, że wiszą okazję w powietrzu to powinienem żałować zwłaszcza, że nawet nie mam kiedy się nacieszyć. Auto kupione pod tegoroczne wakacje... 

Ale z drugiej strony kto wie czy nie zajmą nam oszczędności na kontach więc na dwoje babka wróżyła ;)

IMG_20200401_150518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

broń w poruszanym temacie nie pomoże, przyjdzie pismo, jak wezwanie do wojska i cała filozofia.

Natomiast broń - dalej da się kupić te pistolety hukowe na gumowe kule ? pamiętam, że za jakieś 600zł można było kupić teoretycznie niebezpieczny sprzęt.

no to się nie zastanawiaj, jeśli masz biznes. dom, samochód. Niektórzy nie mają już na chleb. A za miesiąc jeszcze więcej nie będzie miało. trzeba się zacząć pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

no to się nie zastanawiaj, jeśli masz biznes. dom, samochód. Niektórzy nie mają już na chleb. A za miesiąc jeszcze więcej nie będzie miało. trzeba się zacząć pilnować

doczytałem, że w 2013 zmieniła się ustawa i broń hukowa plus gumowe kule już jest nielegalna.  Nie panikuj, nie będzie tak źle, za 2-3 tyg wszyscy wracają do pracy, nie ma innej opcji bo gospodarka położy się jak domek z kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.