Skocz do zawartości

Wysyp ogłoszeń sprzedam...a koronawirus


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, maarec napisał:

doczytałem, że w 2013 zmieniła się ustawa i broń hukowa plus gumowe kule już jest nielegalna.  Nie panikuj, nie będzie tak źle, za 2-3 tyg wszyscy wracają do pracy, nie ma innej opcji bo gospodarka położy się jak domek z kart.

Tez mam taką nadzieję i nie panikuję absolutnie...ale Polska to nie jest bogaty kraj...Są miasta gdzie w tej chwili  połowa populacji ma dochody poniżej minimum socjalnego. Pewnie widzisz to na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

Tez mam taką nadzieję i nie panikuję absolutnie...ale Polska to nie jest bogaty kraj...Są miasta gdzie w tej chwili  połowa populacji ma dochody poniżej minimum socjalnego. Pewnie widzisz to na codzień

na szczęście nie, u nas bezrobocie było niskie, ludzi do pracy brakowało w ostatnich latach. Dawno biedy nie widziałem, chyba, że wśród emerytów, ale oni jakoś sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

na szczęście nie, u nas bezrobocie było niskie, ludzi do pracy brakowało w ostatnich latach. Dawno biedy nie widziałem, chyba, że wśród emerytów, ale oni jakoś sobie radzą.

Gdzie? w Częstochowie? Pozory mylą, nie utwierdzajmy się w przekonaniu, że  Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca..Jeżdzę od lat po Polsce w sprawach służbowych, i mniej więcej wiem jak to wygląda. Jesteśmy  może i kolosem na glinianych nogach często zadłużonym po uszy bo niektórzy za bardzo zachłysnęli się kolorowymi reklamami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-8% prawdziwego bezrobocia musi być dla higieny. Mój znajomy kilkanaście kilometrów od Poznania zmienił pracę dwa lata temu. Już w drugi dzień chcieli go wywalić na pysk ale....  musieli go trzymać bo nikogo na jego miejsce nie było.  No i w końcu im się udało. Wczoraj go wywalili. Jest duża szansa że znajdą lepszego. Teraz niektórzy będą musieli się wykazać i pokazać że są lepsi od naszych braci ze wschodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cathay napisał:

5-8% prawdziwego bezrobocia musi być dla higieny. Mój znajomy kilkanaście kilometrów od Poznania zmienił pracę dwa lata temu. Już w drugi dzień chcieli go wywalić na pysk ale....  musieli go trzymać bo nikogo na jego miejsce nie było.  No i w końcu im się udało. Wczoraj go wywalili. Jest duża szansa że znajdą lepszego. Teraz niektórzy będą musieli się wykazać i pokazać że są lepsi od naszych braci ze wschodu.

 

Nasi bracia ze wschodu???Niestety moi klienci zatrudniający ukraińców mieli z nimi wiele problemów, łącznie z tym,że przy próbie zwolnienia za nieróbstwo lub brak jakichkolwiek fachowych umiejętności ( pomimo deklarowanych), były wysuwane groźby karalne w stronę pracodawcy. Ja mam już informacje z rynku, że wielu techników z branży,.w której się obracam a pracujący dla zagranicznych korporacji ma zwolnienia od dziś, z miesięcznym lub dłuższym okresem wypowiedzenia( zależy od stażu) i bez obowiązku wykonywania pracy ( samochody i inne dodatki typu komórka i laptop muszą oddać natychmiast). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł1966

Ty narodowiec czy nacjonalista, wszechpolak czy kto? Wstyd. 

Nieroby, obibokI i bandyci są pod każdą flagą. Jak można wrzucać wszystkich do jednego wora? Zdecydowana większość z nich to porządni ludzie i pomogli setkom firm które bez nich by musiały zmniejszać produkcje.
 

A korpo na początek wywalają tych najmniej potrzebnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel1966 napisał:

 ( samochody i inne dodatki typu komórka i laptop muszą oddać natychmiast). 

To chyba oczywiste że muszą zdać narzędzia pracy które są własnością firmy.

Nad tym też ubolewają?

7 godzin temu, pawel1966 napisał:

Nasi bracia ze wschodu???Niestety moi klienci zatrudniający ukraińców mieli z nimi wiele problemów, łącznie z tym,że przy próbie zwolnienia za nieróbstwo lub brak jakichkolwiek fachowych umiejętności ( pomimo deklarowanych), były wysuwane groźby karalne w stronę pracodawcy

 

Zatrudniali człowieka ze wschodu w budowlance za 15 czy 18zł na godzinę i oczekiwali fachowości to i mieli efekty.? Byle tanio później płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cathay napisał:

@Paweł1966

Ty narodowiec czy nacjonalista, wszechpolak czy kto? Wstyd. 

Nieroby, obibokI i bandyci są pod każdą flagą. Jak można wrzucać wszystkich do jednego wora? Zdecydowana większość z nich to porządni ludzie i pomogli setkom firm które bez nich by musiały zmniejszać produkcje.
 

A korpo na początek wywalają tych najmniej potrzebnych. 

hehe:) widzę, że poszedłeś najprostszą drogą i zgodnie z powszechnie rozlewającą się falą propagandy, wszystko można zwalić na faszystów:):) tak - teraz jestem łysy i jestem faszystą, trzydzieści lat temu zabawiałem się w grajka z długimi włosami i byłem hippisem:):) wszystkich do jednego wora raczej nie wrzucam jednak ogólny bilans korzyści ze  ściągnięcia miliona ukrainców do Polski i obdarzenia ich szczególnymi prawami socjalnymi raczej na dobre nam nie wyjdzie. Nie mówię już o innych aspektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawel1966 napisał:

no to się nie zastanawiaj, jeśli masz biznes. dom, samochód. Niektórzy nie mają już na chleb. A za miesiąc jeszcze więcej nie będzie miało. trzeba się zacząć pilnować

Gdzie? Gdzie po miesiącu już ktoś nie ma na chleb? Jeszcze w dobie socjalu którego nigdy wcześniej nie było na takim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cathay napisał:

 pokazać że są lepsi od naszych braci ze wschodu.

 

każdy menel jest lepszy

promil najeźdzców był na jakimkolwiek poziomie

a bieda o której pisze Paweł to może i jest , ale wsród patologii której nie chce się robić, do niedawna w ofertach pracy można było przebierać i wybierać

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

 Niektórzy nie mają już na chleb. A za miesiąc jeszcze więcej nie będzie miało. trzeba się zacząć pilnować

co ty za głupoty wygadujesz :lol:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danielpoz napisał:

Dziś kupiłem świetną piłe do betonu made in japan. Cena oczywiście normalna bo ruch w interesie budowlanym jak zawsze? 

 

Oj Daniel nie do końca jak zawsze. Moja żona siedzi w Twojej branży - głównie inżynieria bezwykopowa, przewiert sterowany i cracking. Roboty mają dużo (umowy na 1,5 roku do przodu), ale obecnie z frontem robót ciężko. Co mogli to porobili, ale wcinek  robić nie mogą, nie ma zgody na przerwy w dostawie wody. Od poniedziałku idą już wcześniej na święta. 
Ja robię na instalacjach wewnętrznych (gaz, wod-kan, CO) - wszystkie remonty wstrzymano, pozwolono dokończyć tylko to co było zaczęte i ludzie też już w domach siedzą, a też każdy się cieszył że roboty na rok do przodu. Wszystko trochę zależy od specyfiki, ale mniejsi instalatorzy też narzekają że w hurtowniach hydraulicznych problem z zamówieniami, wielu pozycji brakuje. Na budowach nowych obiektów, raczej wszystko idzie normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączenia wodociągów możemy robić tylko w nocy. Właściwie żaden problem a nawet spokojniej się robi bo ruch na drogach praktycznie zerowy. To właściwie jedyna zmiana jaka mnie dotyka na dzień dzisiejszy. Szczerze to nie słyszałem żeby jakieś inwestycje były odwoływane a wręcz są kolejne przetargi ogłaszane. Mówię o mojej branży.

Hurtownie- działają jeszcze lepiej? telefon że będę np za godzine, na miejscu jak juz dojadę czeka uszykowany towar. Żadnych WZetek w milionach kopi czy 2 milionów podpisów. Brak rozmów z paniami z biura które właśnie piją kawe. Zero dyskusji z magazynierami żeby godzinami nie szykowali towaru tak jak to było np miesiąc wcześniej.

Myślę że pracodawcy sporo teraz zobaczyli ile można zrobić z mniejszą obsadą a dodatkowo wszystko sprawniej. ?

Co do przewiertów to właśnie obecnie budowana sieć w 90% poszła bezwykopowo?

Dziś na stacji paliw spotkałem kuzyna co jezdzi na pompie stetter i mówił że przez całą zimę maja tak samo duży ruch. Teraz przyszła wiosna i jest jeszcze większy. 

 

Oby to wszystko sie jak najdłużej utrzymało to ewentualny dołek będzie prawie nieodczuwalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.