Skocz do zawartości

Wysyp ogłoszeń sprzedam...a koronawirus


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja się zastanawiam czy nie wykorzystać tego "bałaganu" i zakupić sobie kolejnej bazy :hmm: tylko kiedy będzie ten najlepszy moment i czy wogóle będzie :niewiem:

Konkretnie chodzi mi o kupno auta (iveco daily) który na dzien dzisiejszy jest 10% tańszy niż ponad miesiąc temu, przypadek? tendencja spadkowa będzie sie utrzymywać? a może się wtopi takim kupnem?  Cieżko przewidzieć i robić jakieś ruchy  :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

nigdy nie dostałem takiej listy, a tu z niespodzianki oferta. Nie sądzę aby to było powiązane, z już oddanymi autami  - za szybko. raczej pozbywają się towaru.

Po prostu nie maja zbytu na te sprzęty. Firmy handlujące po leasingowymi tez są pełne i nie chcą już brać skoro maja mniejszy ruch. Do tego dochodzi brak exportu na wschód.

Po prostu reklama handlowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwna sprawa ... waluty podrożały, a codziennie wysyp okazji na zakupy. Adidas, kawa, reebok, ccc, telewizory, elektronika, promocji od groma. Jak to wszystko ogarnąć?!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kit napisał:

Ja się zastanawiam czy nie wykorzystać tego "bałaganu" i zakupić sobie kolejnej bazy :hmm: tylko kiedy będzie ten najlepszy moment i czy wogóle będzie :niewiem:

Konkretnie chodzi mi o kupno auta (iveco daily) który na dzien dzisiejszy jest 10% tańszy niż ponad miesiąc temu, przypadek? tendencja spadkowa będzie sie utrzymywać? a może się wtopi takim kupnem?  Cieżko przewidzieć i robić jakieś ruchy  :smirk:

widzisz, to jest taki głupi moment, że nie masz pewności czy za miesiąc będziesz żył.. Ty, ja czy ktoś inny. Inwestować będzie można mam wrażenie  za kilka tygodni. Ruch w nieruchomościach już jest. Wypowiedzenia umów najmu od firm dostarczających pracowników z ukrainy już wpływają. Co ciekawe z zastrzeżeniem, że może je jednak wycofają za kilka tygodni bo sytuacja niepewna :).  Skup nieruchomości dopiero jak ceny drastycznie spadną, a muszą bo już był problem z kredytem hipotecznym, teraz to będzie mega problem.

Dwa - znowu zrobi się dysproporcja, osoby z dużym kapitałem i głową na karku pomnożą go kosztem tych na kredytach i tych, którym kryzys nie pozwala wcale pracować i pozbywają się czego się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witus napisał:

Generalnie dziwna sprawa ... waluty podrożały, a codziennie wysyp okazji na zakupy. Adidas, kawa, reebok, ccc, telewizory, elektronika, promocji od groma. Jak to wszystko ogarnąć?!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Już Ci mówię moją wersję. Teściowie kupowali lodówkę z tydzień temu - ostatnie dni marca, zakup w sklepie online (dużym z reklam tv) - numer dwucyfrowy zamówienia. Nawet jeżeli dział dużego agd ma osobny numer to co to jest 70 zamówień w 3 tygodnie dla molocha ?  Sprzedaż stoi, towar leży, trzeba schodzić ze stanów magazynowych i marży a odzyskiwać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał:

Już Ci mówię moją wersję. Teściowie kupowali lodówkę z tydzień temu - ostatnie dni marca, zakup w sklepie online (dużym z reklam tv) - numer dwucyfrowy zamówienia. Nawet jeżeli dział dużego agd ma osobny numer to co to jest 70 zamówień w 3 tygodnie dla molocha ?  Sprzedaż stoi, towar leży, trzeba schodzić ze stanów magazynowych i marży a odzyskiwać kasę.

Ależ nie sugeruj się numerem zamówienia. To może być numer od początku dnia a nie od początku miesiąca. Albo numer zamówienia na daną markę. Albo w ogóle co innego.

Wczoraj kupowałem w neonet i mój nr zamówienia to 51315xxx  I co? 51 milionów zamówień to pewnie w całej swojej historii nie mieli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cathay napisał:

Ależ nie sugeruj się numerem zamówienia. To może być numer od początku dnia a nie od początku miesiąca. Albo numer zamówienia na daną markę. Albo w ogóle co innego.

Wczoraj kupowałem w neonet i mój nr zamówienia to 51315xxx  I co? 51 milionów zamówień to pewnie w całej swojej historii nie mieli!

możesz mieć rację, tam numer faktury też był bardzo niski, nie pamiętam dokładnie, ale wywołało to u mnie zdziwienie. A na bank był łamany na 03/2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć rację, tam numer faktury też był bardzo niski, nie pamiętam dokładnie, ale wywołało to u mnie zdziwienie. A na bank był łamany na 03/2020


Tak czy inaczej obserwuję pepera i albo wszyscy wchodzą online, albo mają zapasy od groma po starych cenach, albo na takich marżach normalnie lecieli ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przyczep i sprzętu to jak na razie nie widzę jakichś specjalnych okazji, ale codziennie jest faktycznie po kilkadziesiąt nowych ogłoszeń - przy okazji...nawet nie zdawałem sobie sprawy,że do Polski ściągnięto taką ilość przyczep "angielskich". Oglądałem dwa lata temu na Węgrzech tak przyczepę zakupioną przez mojego znajomego z Budapesztu ( była to ok 10 letnie przyczepa ) ale nam nie przypadły do gustu tzw"carringtony". Może teraz te przyczepy wyglądają wewnątrz lżej ale widzę, że na sprzedaż są własnie takie pałace..No ale może są tacy, którym to się podoba - nie dyskutuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peja76 napisał:

A co powiecie na to, nie chcę robić zamieszania ale z tego co słyszałem to chłodnie rekwirują, żeby było gdzie ciała trzymać.

Dobrze ,że mamy dzisiaj 1-04 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.