Skocz do zawartości

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, kit napisał:

Jak jest wszystko git to zostawił bym ta robote do lata ... słoneczko przygrzeje i będzie łatwiej a przede wszystkim bezpieczniej dla okna ;)

Oczywiście, że lepiej poczekać. Raz że pogoda pewniejsza, dwa że cieplej więc i lepsze warunki do nakładania butylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek230482 napisał:

Widzę, że masz kominek "taki szary". Od czego to? Ja mam taki zamontowany do okapu (którego teraz nie mam). W szafce po prostu mam drugi koniec rury. Ku mojemu zdziwieniu jak pada deszcz to po wewnętrznej ściance rury kapie mi woda (troszeczkę, nie zawsze). Pierwotnie myślałem, że właśnie coś jest nieszczelne. Ale wymieniłem już całe uszczelnienie, obejrzałem z każdej strony i wszystko jest szczelne. Jedyna teoria to taka, że po prostu zawiewa deszczem (zacina) do środka. Też tak masz?

Ten koło anteny to odprowadzenie spalin z piecyka. Ten drugi to faktycznie wylot z okapu (obok jest jeszcze kratka wentylacyjna z szafek nad kuchnia). Nic mi tam, na szczęście, nie leci. A od czasu zakupu deszcze, takie wraz ze zmagającym wiatrem, już się zdarzały. Zajrzę jednak do samego okapu, trochę tam rdzy chyba było :) może to od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem dokładniej. Nie mówiąc nawet o dachu - to u mnie rura doprowadzająca do tego kominka jest jak nowa, zero choćby zacieków. Ta od okapu ma śruby na opaskach skorodowane, ale sama tez nie nosi śladów wilgoci. Z drugiej strony patrząc na budowę tego kominka to aż ciężko zakładać, ze tam nic nigdy nie „zatnie”... Nie budzi mojego zaufania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 12:24, crategus napisał:

Szukałem ale nie znalazłem. Jest masę tematów o wymianie okien dachowych czy ich uszczelnienia, nikt jednak nie wspominal jak sobie poradzić z ‚odklejeniem’ okna...

U mnie nic nie cieknie, jednak stwierdziłem, ze warto by było wymienic uszczelnienie.

Poczekaj do maja. Jak przyjdzie ciepły dzień, i słońce nagrzeje dach to delikatnie szpachelką, powoli wciskasz szpachelkę i zaraz w miejscu gdzie już wyciołeś wstawiasz klin. Na filmie nie robiłem tego zbyt delikatnie bo zdecydowałem się na wymianę ramy na nową. 
Popatrz tu:


I robiłem film z wyjęcia Heki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, crategus napisał:

Alternatywne przyłącze sklecone

Alternatywne czyli inne a ja tu widzę polski standard. Jak chcesz mieć alternatywę to musisz mieć przejściówki między Eurpa = Polska czyli trzy bolce okrągłe (16A) a zwykła.

Sorry za brak precyzyjnych oznaczeń mufek ale na co dzień się tym nie posługuję. Reasumując nawet w Polsce bywają skrzynki z przyłączeniami na mufy 16A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Malinki napisał:

Alternatywne czyli inne a ja tu widzę polski standard. Jak chcesz mieć alternatywę to musisz mieć przejściówki między Eurpa = Polska czyli trzy bolce okrągłe (16A) a zwykła.

Sorry za brak precyzyjnych oznaczeń mufek ale na co dzień się tym nie posługuję. Reasumując nawet w Polsce bywają skrzynki z przyłączeniami na mufy 16A.

Wszystko mam - kilka opcji polaczen. Ten jest właśnie alternatywny, pod konkretne warunki - przedłużacz Outwella - gdyby wtyk na polu był normalny, to tym czyms podłączę sobie Outwella z przyczepa. To ma tylko z 2m, nie będzie służyć do bezpośredniego podpięcia do skrzynki.

10 godzin temu, Tomii napisał:

Poczekaj do maja. Jak przyjdzie ciepły dzień, i słońce nagrzeje dach to delikatnie szpachelką, powoli wciskasz szpachelkę i zaraz w miejscu gdzie już wyciołeś wstawiasz klin. Na filmie nie robiłem tego zbyt delikatnie bo zdecydowałem się na wymianę ramy na nową. 
Popatrz tu:


I robiłem film z wyjęcia Heki:

 

Ooo... to to właśnie, super. Akurat wczoraj przeglądałem Twoje filmiki, ale do tych jeszcze nie dotarłem. Serdeczne dzięki! No to czekam na słoneczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze drobna naprawa. Pękłem na pół :) przez przypadek górny panel grzejnika. Sam klej pewnie by nie trzymał, zreszta zostałaby ‚bruzda’ - uzylem szpachli z aluminium do mocno nagrzewajacych się powierzchni. Zobaczymy czy to wytrzyma.

4B04A44F-AD88-42CF-A20F-B8A360FF0B67.jpeg

2C52B6FE-FBD4-45ED-9DFE-7694FE271365.jpeg

2D5715D7-73BC-4BB1-BDB9-901F26CDCCDC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, crategus napisał:

Przyszedł czas na zewnętrzne przylacze gazu - pod kuchenkę/grilla.

 

E66AD8E4-1458-432B-ACAE-AC4BECC33053.jpeg

DDD923A1-A4FB-4ACC-A941-17BF4A2F8362.jpeg

D4C907DE-43FB-49CB-91DE-6CF193B23049.jpeg

EA01ABC4-CA69-464C-8F88-B25CD90E0FE9.jpeg

DCD791E3-B2CA-4253-B4A6-4A30DD332EA4.jpeg

868E06A5-F269-4C9A-98F0-AF4EBBFFD44B.jpeg

Fajne, Co to za czarny przewód do gazu, rurka? Chętnie bym założył coś takiego tylko u mnie więcej z tym roboty bo u mnie  bakista nie jest częścią przyczepy. Jak bym coś takiego miał to super, ale jak nie mam to się zastanawiam nad sensem tego i kosztami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Voku napisał:

Fajne, Co to za czarny przewód do gazu, rurka? Chętnie bym założył coś takiego tylko u mnie więcej z tym roboty bo u mnie  bakista nie jest częścią przyczepy. Jak bym coś takiego miał to super, ale jak nie mam to się zastanawiam nad sensem tego i kosztami :D 

Pewnie motoryzacyjny od instalacji LPG. Tak wygląda. Miedź w osłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Voku napisał:

Fajne, Co to za czarny przewód do gazu, rurka? Chętnie bym założył coś takiego tylko u mnie więcej z tym roboty bo u mnie  bakista nie jest częścią przyczepy. Jak bym coś takiego miał to super, ale jak nie mam to się zastanawiam nad sensem tego i kosztami :D 

Tak, rurka gazowa - miedziana 8mm w otulinie. Tania jak barszcz (jeśli nie kupować jej jako dedykowanej do camperow, bo wtedy cena rośnie kilkanaście razy):

Zobacz ofertę: RURKA MIEDZIANA MIEDŹ RURA PRZEWÓD GAZOWY FI8 8MM https://allegro.pl/oferta/rurka-miedziana-miedz-rura-przewod-gazowy-fi8-8mm-7525624787

jesli miałbyś przechodzić przez odgrody (tak zrozumiałem, ze bakista jest osobno) to trzeba by pewnie zastosować jakaś osłonę przy przejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.