Skocz do zawartości

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tantalos napisał:

Tylko nie zabezpieczaj dodatkowo drzwi,klap. Lepiej wymienić zamek niż mieć pół ściany do odbudowy po ewentualnym wejściu.

Dokładnie. Takie właśnie podejście stosuję tez w domu. Antywlamaniowe drzwi? Po co jak mogą wejść tarasem. Pancerne okna? I tak wyłamią łomem HS-a. Odstraszyć, szybko zareagować w ostateczności zarejestrować. A nie, przepraszam, na wyjazdy wystawiam do salonu teściowa ???

Btw, kiedys miałem beczkę (123 200D) to po drugim rozwierceniu zamka zostawiłem już tak otwartego na dobre... I zniszczenia się skończyły - wchodzili, nic nie było - szli dalej :)

 

2 godziny temu, miloszb napisał:


 

 


No to chyba tym bardziej AC. Ja się nie zastanawiałem i kradzież i ewentualne uszkodzenie tfu tfu. Śpię i jeżdżę spokojnie.

Budka bardzo ładna i zadbana. Gratulacje!

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie będzie AC, tym bardziej, ze chce ja pożyczać znajomym, większy spokój - i dla mnie i dla nich.

 

Jutro biorę się za drobne poprawki (listwy) i poprawki lakiernicze. Trzeba odświeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28 minut temu, maarec napisał:

Dom zabezpiecza się dobrym alarmem. Drzwi mogą być zwykłe. W przyczepie trochę trudniej ale wykonalne.

Dlatego napisałem: Odstraszyć, szybko zareagować w ostateczności zarejestrować.

Odstraszyc - bo zanim włączy się alarm przywołując Ciebie/sąsiadów/ochronę - czasami drobne patenty typu halogen reagujący na ruch, kurtyny/czujniki wyzwalające reakcje domu itd (patentów jest multum) moze być skuteczniejsze niż sam alarm (pkt drugi - szybko zareagować) bo może ustrzec przed pierwszymi szkodami typu wybite drzwi tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trecanto ? 

Odnośnie wymiarów, to już było przerabianie:) nie ogarniesz. W nowych  cennikach często buda oznaczona mniejszym numerem ma większe wymiary od innej z większym. Ja mam Belcanto 465 i jest "locha"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, crategus napisał:

Dlatego napisałem: Odstraszyć, szybko zareagować w ostateczności zarejestrować.

Odstraszyc - bo zanim włączy się alarm przywołując Ciebie/sąsiadów/ochronę - czasami drobne patenty typu halogen reagujący na ruch, kurtyny/czujniki wyzwalające reakcje domu itd (patentów jest multum) moze być skuteczniejsze niż sam alarm (pkt drugi - szybko zareagować) bo może ustrzec przed pierwszymi szkodami typu wybite drzwi tarasowe.

Osobiście o budkę pod domem wcale się nie martwię. Czasem stoi otwarta. Drzwi tarasowe można bardzo mocno zabezpieczyć np. ryglem elektrycznym uruchamianianym przez załączenie alarmu.

Na złodzieja patentu nie ma. Wybije przecież szybę. Te mam ubezpieczone. Dobry sąsiad w pakiecie, który nigdy nie wyjeżdża i można spać spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moja stała przed płotem a nie za płotem - to tez bym się nie bal. Niestety nie zmieściła się na podjeździe ?

A od sąsiada jeszcze lepsza zostawiana na wyjazdy w domu teściowa ;). Mam to szczęście, ze zawsze gdy wyjeżdżamy - teściowie się wprowadzają na czas naszej nieobecności.

2 godziny temu, maarec napisał:

Drzwi tarasowe można bardzo mocno zabezpieczyć np. ryglem elektrycznym uruchamianianym przez załączenie alarmu.

Na złodzieja patentu nie ma. Wybije przecież szybę.

Tu sam sobie odpowiedziałeś - jak masz mocny zamek (ale uruchamiać alarmem - nie może być ryglowany od razu?) to gdy nie wyważy - złodziej wybije szybę i narobi dodatkowych zniszczeń. U mnie jest 12mb szkła w jednym ciągu... koszty kosztami (tez), ale problem takie pakiety wymienic. Moim zdaniem żadne zabezpieczenia typu super rygle, zamki, wzmocnione szyby - nie maja sensu. Tak jak napisales, złodziej i tak wejdzie. Zabezpieczać trzeba sie inaczej.
 

Sasiad fakt - dobra rzecz :) Ja mam pomiędzy domami dodatkowa syrenę - wzmocni potrzebę reakcji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pierzasty napisał:

Trecanto ? 

Odnośnie wymiarów, to już było przerabianie:) nie ogarniesz. W nowych  cennikach często buda oznaczona mniejszym numerem ma większe wymiary od innej z większym. Ja mam Belcanto 465 i jest "locha"

 

Właśnie widziałem, ze tu na forum jest sporo sztuk Belcanto. Az się dziwie, ze osobnego tematu nie założyliście, bo wiele rzeczy miedzy rocznikami w tym zakresie jak i modelami, w tym części zamiennych, rozwiązań, patentów - będzie pewnie wspólnych. No i przyjemnie się na nie patrzy... ?@Malinki @Pierzasty @Lucek26 @makowsk @zuczek @Wienio i Ulka @Pawel 1966 - pewnie nie wszystkie znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crategus

Dziękuje za informacje o siłownikach do szafek w Burstnerach . Właśnie wczoraj zamówiłem 12 sztuk i w przyszłym tygodniu za Twoim przykładem zamierzam  je wymienić w  moim Burstnerze Belcanto.

W mojej opinii Burstnery to bardzo solidne przyczepy i dobrze wykonane . :ok::banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lucek26 napisał:

@Crategus

Dziękuje za informacje o siłownikach do szafek w Burstnerach . Właśnie wczoraj zamówiłem 12 sztuk i w przyszłym tygodniu za Twoim przykładem zamierzam  je wymienić w  moim Burstnerze Belcanto.

W mojej opinii Burstnery to bardzo solidne przyczepy i dobrze wykonane . :ok::banan:

 

Potwierdzam. Widziałem kilka sprzętów burstner, generalnie fajne pomysły w zabudowie i dobre wykonanie. W szafkach często kargo, roletki, wysuwane półki pod TV. 

Jako nowe chyba tanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Burstner kojarzył mi się z taką prostą "smutną" niemiecką solidną przyczepą/marką. Ale od lat ponad 2 tysięcznych A szczególnie 2004/5 mają naprawdę ciekawe patenty na układ, jakich czasem nie widzi się w innych markach, mało ich jest ale są. No i do tego solidność. 

Niestety mam wrażenie że w ostatnich 5 latach trochę wracają do "korzeni ", a w budżetowej linii w ogóle wydaje się słabo.

12 godzin temu, maarec napisał:

Potwierdzam. Widziałem kilka sprzętów burstner, generalnie fajne pomysły w zabudowie i dobre wykonanie. W szafkach często kargo, roletki, wysuwane półki pod TV. 

Jako nowe chyba tanie nie są.

Ja mam u siebie właśnie cargo, fabryczny uchwyt na tv (bardzo pomysłowy), fajne duże pomieszczenie łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał:

 

Ja mam u siebie właśnie cargo, fabryczny uchwyt na tv (bardzo pomysłowy), fajne duże pomieszczenie łazienki

Te uchwyty (taki obrotowy na tej rurce, tak?) mają chyba wszystkie po 2005. Tylko pytanie, jak do tego montuje się TV? Bo ten patent (sama ta blacha) jest dla mnie niezrozumiały... mam się w to wwiercić?

Jaką wielkość tv macie? 

Z robótek na dziś: renowacja listew. Od słońca lakier wyblakł, miejscami odprysnął. No i rogi listwy były ułamane - więc bawiłem się pobrać pierwszy szpachla.

Pytanie - czy trzecie światlo stop jest jakoś rozbieralne? 3 diody mi nie świecą, chciałem się do nich dostać. Boję się, że to jest „zaspawany” element bo od wewnątrz nie ma śrubek, a po obrysie nie da się wysunąć środka z okalającego klosza (kruchy ten plastik, nie chcę ułamać).

B6002E0D-CBDF-4B9B-B76D-6D1FFDE7AD6A.jpeg

865B0E46-1840-4CF7-BD4C-01C4E248007A.jpeg

9F46E79B-09DC-46CA-AD9E-6142600F183C.jpeg

C1E9A94B-6743-4DC1-8745-47C6D15D4613.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykręcam Tv za pomocą części domowego uchwytu, Sama obrotowa rura ma 4 uchwyty od góry do dołu, co stanowi uchwyt stabilnym

20200301_111800.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pierzasty napisał:

Ja przykręcam Tv za pomocą części domowego uchwytu, Sama obrotowa rura ma 4 uchwyty od góry do dołu, co stanowi uchwyt stabilnym

4 uchwyty w rurze obrotowej? Kminie, i nie wiem o co chodzi ;) Tak myślałem, ze na hakach trzeba będzie powiesić.

 

Z listwami zewnętrznymi czekam na lakier dwuskładnikowy, wiec w międzyczasie małe usprawnienia (Na kieliszki plus zasłonka w toalecie):0C3E6613-5B5F-42C2-852B-3A82DAB59237.jpeg.75a0cbde4790990c94df6882ed6f52a8.jpeg658CEE50-B51B-4956-BAA4-4F8C61D51A0E.jpeg.0a83c738a6fa7d71f309b13d7609be87.jpeg

Doszło jeszcze radyjko z BT... no i robię wielkie pranie :))) materace zaszczepione em-mi :) 

0CE53C6E-4B21-4684-B7B5-63E85121497F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rura rurą...ona do szafy jest przytwierdzona w 4 miejscach przy suficie, przy podłodze i proporcjonalnie na środku. A mniej więcej w połowie jest przytwierdzony metalowy uchwyt widoczny na zdjęciu. Do niego za pomocą części domowego uchwytu przytwierdzam tv. Rura jest osadzona w tulejach więc jest obrotowa .

Uważam to za dużo stabilniejsze niż przykręcenie małego uchwytu bezpośrednio do jakiejś ścianki, które jak wiadomo w poj. kempingowych są delikatne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.