Skocz do zawartości

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze „usprawnienia” - wymiana padnietych siłowników w szafkach.

Oryginalne zamontowane były Stabilus Lift-o-mat-y: https://pivexin-tech.pl/pl/oferta/sprezyny-i-amortyzatory-gazowe/lift-o-mat-sprezyny-pchajace/

Takie/tak:

019DD3E9-9856-42FF-A473-653D4B901F56.thumb.jpeg.10ac840ccd2774a39933b4b5e1bad162.jpeg

Napisałem „tak” - bo byc może przyczyna ich szybszego zdechnięcia mogl być montaż tłokiem od dołu. Nie wiem czy przez to olej mógł po jakimś czasie szybciej opuścić swoją komorę (one prócz sprężyny gazowej maja tez olej w celu tłumienia podnoszenia)? A może właśnie tak należy je montować - by olej smarował uszczelki? Ma ktoś u siebie takie zamontowane? Mnie po prostu zastanowil fakt, ze mimo, iż przyczepa zdawała się niezbyt intensywnie użytkowana, to siłowniki, dokładnie we wszystkich szafkach, wszystkie sztuki - uszkodzone są tak samo.

...wracając...

silowniki te okazały się niestety dość drogie: około 160zl sztuka. Albo źle szukałem...

W każdym razie udało mi się znaleźć zamiennik w oszałamiającej cenie niecałych 4zl za sztukę :) Idealnie ten sam rozstaw, nawet śrubki pasują w te same miejsca a blaszki przykrywają wyfrezowane otwory w miejscach montażowych poprzedników.

Podnośnik siłownik gazowy mini mały 60N krótki https://allegro.pl/oferta/podnosnik-silownik-gazowy-mini-maly-60n-krotki-6783887048

(Wklejam linka bo może komuś się przyda).

Po zamontowaniu:

199761EE-5FDC-476E-84DB-32D23BB23C91.thumb.jpeg.f484ee1604d75892c9bfa7a665ddc335.jpeg

Tak wyglada jeden obok drugiego:

F1F0D44F-F781-4179-9325-78681098CCB0.thumb.jpeg.aa558ebd959b7928486f37fbd633f01e.jpeg

Tak zachowywały się zastane siłowniki:

A tak dzialaja nowe:

Wiem, ze to absolutnie banalna i oczywista sprawa i nie ma w zasadzie czego tu opisywać. Może się jednak komuś przyda - bo np panowie w center-campie znaleźć zamienników nie mogli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, crategus napisał:

Może przyczyna ich szybszego zdechnięcia mogl być montaż tłokiem od dołu.

Sprężyny gazowe zawsze powinny być montowane cylinder do góry A tloczyskiem w dół. Tak jak na pierwszym zdjęciu jest prawidłowo.

Ty zamontowałeś źle.

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miały jakąś wadę i były z jednej partii produkcyjnej to nawet logiczne że padły wszystkie w tym samym czasie.

Fajnie, że udało Ci się znaleźć niemal identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał:

Jeśli miały jakąś wadę i były z jednej partii produkcyjnej to nawet logiczne że padły wszystkie w tym samym czasie.

 

22 godziny temu, crategus napisał:

Na szczęście to 5min roboty, bez rozkręcania. Dzięki!

Montuje je się "do góry nogami" po to aby olej był cały czas na uszczelnieniu tłoczyska i nie uciekł z nich gaz. Możliwe że do szybszego umierania przyczynia się otwarcie szafek na zimę i wtedy pozostaje mała warstwa oleju na uszczelnieniu.? A może i wada fabryczna, albo wiek zrobił swoje. 

 

2 godziny temu, crategus napisał:

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Aleś ją opancerzył ?.

Do zabezpieczenia gniazda haka można zastosować kulę  To zabezpieczenie które zastosowałeś trzyma mocno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PolariS napisał:

 

Montuje je się "do góry nogami" po to aby olej był cały czas na uszczelnieniu tłoczyska i nie uciekł z nich gaz. Możliwe że do szybszego umierania przyczynia się otwarcie szafek na zimę i wtedy pozostaje mała warstwa oleju na uszczelnieniu.? A może i wada fabryczna, albo wiek zrobił swoje. 

 

Aleś ją opancerzył ?.

Do zabezpieczenia gniazda haka można zastosować kulę  To zabezpieczenie które zastosowałeś trzyma mocno? 

Siłowniki: tak podejrzewalem, aczkolwiek szukałem jakiegokolwiek powodu/wytłumaczenia, ze poprzednie, niezbyt tanie, padły jak jeden mąż.

O smarująco-uszczelniającej roli oleju tez pomyślałem. Już zmienione.

Kulka: taka tez mam. Jednak ta z obejmą, choć nie jest zalecana do zaczepów ze stabilizatorami, to kleszczy się właśnie w takiej pozycji jak u mnie (jedyna możliwa opcja założenia), i tak ułożona spełnia swoją role - nie da się jej ruszyć. Chyba że by odkręcić pokrętło od okładzin... ale chyba się nie da z uwagi na blokujący pałąk. Szybciej już się zamek wyłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎26 o 20:24, crategus napisał:

silowniki te okazały się niestety dość drogie: około 160zl sztuka. Albo źle szukałem...

W każdym razie udało mi się znaleźć zamiennik w oszałamiającej cenie niecałych 4zl za sztukę

BRAWO TY

A zaoszczędzone pieniążki poszły w inne "zabawki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zabezpieczeniami to pojechałeś po całości ? mistrzostwo świata. Ale wiesz, że jeszcze brakuje Ci zabezpieczenia przed podniesieniem dźwigiem lub widlakiem ? 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borek6 napisał:

 


A powiedz do czego służy do gniazdo samochodowe na dyszlu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wspinasz tam wtyczkę żeby mover działał, taki obieg zamknięty :). W sumie dobry patent - masz pewność, ze wszystko jest odczepione (np nie docisniesz przypadkowo rolek do kół w momencie jak masz podpięty zestaw do auta).
 

1 godzinę temu, marek230482 napisał:

Z tymi zabezpieczeniami to pojechałeś po całości ? mistrzostwo świata. Ale wiesz, że jeszcze brakuje Ci zabezpieczenia przed podniesieniem dźwigiem lub widlakiem ? 

musiałem - stoi chwilowo pod chmurką. Jak budowałem dom to mi na etapie fundamentów kable, kupione za 9zl (do pomiaru temperatury gwc) wyrwali. Obok cała elektrykę. A na koniec auto sąsiadowi. Po każdego grosza się tu schylają Panowie, taka obrotna okolica ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



musiałem... Po każdego grosza się tu schylają Panowie, taka obrotna okolica 


No to chyba tym bardziej AC. Ja się nie zastanawiałem i kradzież i ewentualne uszkodzenie tfu tfu. Śpię i jeżdżę spokojnie.

Budka bardzo ładna i zadbana. Gratulacje!

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.