Skocz do zawartości

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej na temat zasłony prysznicowej. Gdzie zakupiłeś z jakiego materiału. Przymierzam się do tego z pewna dozą nieśmiałości. Czy brak łuków nie blokuje przejazd spinek dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

Nie no rura rurą...ona do szafy jest przytwierdzona w 4 miejscach przy suficie, przy podłodze i proporcjonalnie na środku. A mniej więcej w połowie jest przytwierdzony metalowy uchwyt widoczny na zdjęciu. Do niego za pomocą części domowego uchwytu przytwierdzam tv. Rura jest osadzona w tulejach więc jest obrotowa .

Uważam to za dużo stabilniejsze niż przykręcenie małego uchwytu bezpośrednio do jakiejś ścianki, które jak wiadomo w poj. kempingowych są delikatne .

Aaaa... ok. To się zgadza, jedynymi super stabilne - przy okazji swietny patent z obracaniem tv w kierunku podkowy czy łóżka. Nie zrozumiałem o co Ci chodzi - myślałem, ze z tymi czterema mocowaniami napisales w kontekście samego przytwierdzenia tv do uchwytu. Gdzieś jakieś haki z uchwytu plazmy w domu jeszcze mam, także skorzystam z podpowiedzi, thx.

1 godzinę temu, Malinki napisał:

Napisz coś więcej na temat zasłony prysznicowej. Gdzie zakupiłeś z jakiego materiału. Przymierzam się do tego z pewna dozą nieśmiałości. Czy brak łuków nie blokuje przejazd spinek dookoła?

Trochę skłamałem. Samej zasłonki jeszcze nie kupiłem - na razie montaż szyn i test żabek :) 

Sama szynę kupowalem w sklepie karawaningowym - bardzo fajna ale dość sztywna. Próbowałem ja dokształcić w luk na ciepło... ale niestety sama prowadnica się deformowala. Może jakby to robić w dużym garze z gotującą się woda to daloby radę. W końcu jedna zrobiłem proste odcinki kończone katem 45st. O dziwo żabki spokojnie przez to przejeżdzają. Oczywiście po łuku byłoby lepiej, jednak ciężko byłoby to ogarnac jeszcze z sufitem, który opada w dół i szafkami, nad którymi musiałem ja poprowadzić. Przy takim montażu jak mój ufam, ze będzie dobrze. Prysznic używany będzie raczej alarmowo, wiec minuta więcej przy „ustawianiu zasłonki” (nie rozłoży się jej tak ja w przypadku łuków - ciągnąć za zasłonę) nie będzie robiła aż takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze kawa to jedna z moich „muz”... to popełniłem taka oto fanaberię ???

30106158-D963-4A40-8146-2D7BCB1A0687.thumb.jpeg.b4334a45155433de4d78b129ca3f5092.jpeg

(...oczywiście naklejka została z ‚poprzedniego postu’ ?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, crategus napisał:

Jako, ze kawa to jedna z moich „muz”... to popełniłem taka oto fanaberię ???

30106158-D963-4A40-8146-2D7BCB1A0687.thumb.jpeg.b4334a45155433de4d78b129ca3f5092.jpeg

(...oczywiście naklejka została z ‚poprzedniego postu’ ?)

 

To dziwne że @Zulos ’a tu jeszcze nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Rzeczywiście dziwne...:hmm:

A to nie żadna fanaberia, tylko warunek sine qua non, żeby przyczepa w ogóle jeździła!!:D

Tez kawosz/barista?;)

Sie jeszcze zastanawiam nad młynkiem... niby mógłbym sobie w domu przed wyjazdem zmielić na zapas, no ale to już nie to...

Ten ma nawet sensowne żarna i jest nie za duży...

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-mlynek-do-mielenia-kawy-2-kolory-quigg-8903279452?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, crategus napisał:

Tez kawosz/barista?;)

Sie jeszcze zastanawiam nad młynkiem... niby mógłbym sobie w domu przed wyjazdem zmielić na zapas, no ale to już nie to...

Kawosz tak, a na baristę to nie mam papierów;-)

Ja na wyjazdy z budą zanakupiłem zwykły tradycyjny młynek z oferty lidlowskiego Silvercresta (też zabieram oczywiście ekspres kolbowy).

W domu robi to za mnie automatyczny młynek mojej drugiej żony Jury, której nie zamieniłbym za żadną inną żonę świata;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Zulos napisał:

Kawosz tak, a na baristę to nie mam papierów;-)

Ja na wyjazdy z budą zanakupiłem zwykły tradycyjny młynek z oferty lidlowskiego Silvercresta.

W domu robi to za mnie automatyczny młynek mojej drugiej żony Jury, której nie zamieniłbym za żadną inną żonę świata;-)

Od młynka/żaren zależy w kawie wszystko... stad dylematy.

W domu to już inna historia ?

 

DBA85156-21CA-42F5-8282-6FDF6EB6779F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ło matko - gdzie mi tak maluczkiemu prostemu, zwykłemu zjadaczowi kawy do tego...!!;-)

Czy to Pavoni??

Tak, La Pavoni.

 

Z dzisiaj jeszcze taki patent, który przyszedł mi do głowy. Może ktoś już wpadł na to wcześniej, a może komuś się przyda. 
Zamontowalem zasłonkę prysznicowa. Kupiłem za jakieś grosze magnesy neodymowe na Allegro, ale takie z gwintowanym otworem w środku. Zamontowałem ja na zasłonce. W odpowiednich punktach przykleiłem malutkie podkładki. Kurczę - super to działa. Magnesy same są ‚lokują’, i robi się fajna, dobrze zabezpieczona przestrzen.

92E84CE7-5007-46F6-977D-DECCEBE0AA80.jpeg

A1BFBCF7-FFAC-4640-B307-4407BD0CBAD0.jpeg

774694C4-DEA9-43A1-9FF7-FE1A4A5BF9F8.jpeg

AF2C303D-E6C1-48CC-AE99-2192957BA079.jpeg

3208DAEF-E391-4181-BA12-3D9171D08E9F.jpeg

2CA257B8-8F8D-4648-B827-BF1CEC252AE5.jpeg

W dniu 2.03.2020 o 06:49, Malinki napisał:

Napisz coś więcej na temat zasłony prysznicowej. Gdzie zakupiłeś z jakiego materiału.

W zasadzie jedyna, która pasowała mi rozmiarem (chciałem w jednym kawałku):

Zobacz ofertę: Madeira zasłonka prysznicowa biała 240x200 https://allegro.pl/oferta/madeira-zaslonka-prysznicowa-biala-240x200-8461601978?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malinki @Pierzasty @Lucek26 @makowsk @zuczek @Wienio i Ulka @Pawel 1966 )


Czy ktoś z Was panowie mógłby w wolnej chwili zerknąć do swojego zbiornika wody (lub wie bez zaglądania) i podpowiedzieć mi jakie Burstner w naszych rocznikach dawał pompki wody? Chodzi mi oczywiście o ciśnienie czy l/min. Mam wrażenie, ze moja jest za słaba. Z jednego kranu leci w miarę ok, w kuchni mocno średnio, z prysznica również ‚tylko’ jako tako - za to spłuczka toalety (u mnie leci z tej samej pompki/zbiornika) ledwo sika na kilka cm :) A widziałem, ze „struga” potrafi spłukać w innych cała muszle. No, może polowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki mają to do siebie że kiedyś się kończą, jedne nagle i niespodziewanie, inne (tak jak u Ciebie) powoli tracą obroty a tym samym wydajność. szczególnie to widać na początku po odpaleniu po zimie. Trochę się tych pompek nawymieniałem. Miałem ten sam problem i układ co TY. Śmiało możesz zwiększyć parametry o 20%. Gama zamienników na rynku jest duża. Można zamontować 0,9 bara i 26 l/min, lub 1,1 bara 18 l/min. Sam musisz wypróbować. Dodatkowym mankamentem jest zatykające sitka w kranach, na to też musisz zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później sprawdzę moc, ale Malinki dobrze prawi. Pewnie Twoja pompka kończy żywot, nie sądzę,  że ktoś u Ciebie nagle wstawił za małą pompę i nagle zaczął się problem.Oczywiście dodatkowo sprawdź drożność instalacji. Ja dwa lata temu walczyłem. Miałem to samo co Ty (szczególnie w spłuczce) . Najpierw udrożniłem przewody, było kupę syfu. Poprawiło sìę trochę, a dodatkowo po wymianie pompki zaczęło działać jak należy. 

Stara pompka pamiętam, jak robiłem testy "na krótko" w wiaderku z wodą niby działała poprawnie, struga wody tryskała na 2 metry w górę, natomiast w instalacji nie dawała rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.