Skocz do zawartości

Czekoladka - Burstner Trecento 460TS


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

To nie podłogówka oparta na czynniku grzewczym także pompek żadnych nie ma. Oczywiście taka byłaby znacznie skuteczniejsza. W tym wypadku, podejrzewam, ze w podłodze zatopione są fabrycznie kable grzewcze. Po włączeniu przycisku, zaczyna mruczeć trafo w tym:

 

41757E37-B9C6-4B3A-907F-A5B869464C74.thumb.jpeg.09069600bbf783535c3fe14f52ee796d.jpeg

32 minuty temu, Przemysław napisał:

My na wiosnę i jesienią jak jest chłodno włączamy ogrzewanie podłogowe i daje radę, nie muszę odpalać TRUMY (oczywiście będąc podpiętym pod 230V). Grzeje cała podłoga łącznie z brodzikiem pod prysznicem także dla mnie ten gadżet jest na plus.

Ale tez masz elektryczne (maty? Kable?) czy rurki z jakimś czynnikiem plus pompka obiegowa? Jeśli to drugie to pewnie wydajność będzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, crategus napisał:

Jeśli to drugie to pewnie wydajność będzie spora.

Nie, ja mam taką podłogówkę. Po prostu czuć że podłoga jest letnia a nie zimna, przyjemnie się chodzi na boso, ale budy w żaden sposób to nie nagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crategus napisał:
1 godzinę temu, Przemysław napisał:

My na wiosnę i jesienią jak jest chłodno włączamy ogrzewanie podłogowe i daje radę, nie muszę odpalać TRUMY (oczywiście będąc podpiętym pod 230V). Grzeje cała podłoga łącznie z brodzikiem pod prysznicem także dla mnie ten gadżet jest na plus.

Ale tez masz elektryczne (maty? Kable?) czy rurki z jakimś czynnikiem plus pompka obiegowa? Jeśli to drugie to pewnie wydajność będzie spora.

Mam tylko elektrycznie podgrzewaną podłogę, bynajmniej tak mi się wydaje bo nigdy nie było z tym problemów i nie zastanawiałem się do końca jak to działa (zawsze myślałem że tam są tylko jakieś maty które grzeją ale przyjrzę się temu dokładniej jak będę robił przygotowania do sezonu na wiosnę). Wiem tylko że muszę być podpięty pod 230V żeby włączyć. Tak czy inaczej w chłodniejsze noce jak obudzę się ja albo żona w nocy i jest chłodno to włączamy to ogrzewanie i robi się przyjemniej w przyczepie tzn. cieplej i przyjemniej się chodzi po podłodze, ja czuję nawet że jest ona ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, crategus napisał:

Wymienic?

Na biedronkową Sene 4A? Nie nie ma to zbyt dużego sensu. Problem i w biedronkowej i w tej co masz jest faza ładowania "U" jest zbytk krótka w biedronkowej  a w tej co masz samo napięcie tej fazy raczej jest za niskie, chociaż jak postawisz budke na kempingu lub u siebie na stałe pod 230V to po długim czasie akumulator przy 13.8 też dojdzie, ale potrwa to z tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemysław napisał:

Wiem tylko że muszę być podpięty pod 230V żeby włączyć. Tak czy inaczej w chłodniejsze noce jak obudzę się ja albo żona w nocy i jest chłodno to włączamy to ogrzewanie i robi się przyjemniej w przyczepie tzn. cieplej i przyjemniej się chodzi po podłodze, ja czuję nawet że jest ona ciepła.

No to mam nadzieje, ze u mnie będzie podobnie. Fajna opcja. Dzięki za wyjaśnienie.

1 godzinę temu, PolariS napisał:

Na biedronkową Sene 4A? Nie nie ma to zbyt dużego sensu. Problem i w biedronkowej i w tej co masz jest faza ładowania "U" jest zbytk krótka w biedronkowej  a w tej co masz samo napięcie tej fazy raczej jest za niskie, chociaż jak postawisz budke na kempingu lub u siebie na stałe pod 230V to po długim czasie akumulator przy 13.8 też dojdzie, ale potrwa to z tydzień. 

Tak, na ta sene. Jeśli jedynym mankamentem będzie czas ładowania to ok. Accu u mnie będzie tylko wykorzystywane w podróży, 1 -2 dni Max miedzy przystankami, wiec powinno starczyć. A tak zazwyczaj będziemy wpięci w 230v. Zastanawiałem się tylko, czy taki starszy typ ładowarki będzie „zdrowy” dla AGM. I czy mogę ja mieć włączona non stop (tzn czy zadziała w tym momencie podtrzymanie - będzie się włączać automatycznie jak napięcie spadnie poniżej zadanej wartości). Ewentualnie czy w ogóle zalecana byłaby zmiana, a jeśli tak to na jaka (ta mi kiedyś wpadła w oko: ładowarka SkyRC S65 65W 6A 230V AC AGM https://allegro.pl/oferta/oryginalna-ladowarka-skyrc-s65-65w-6a-230v-ac-agm-7894149625 )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, crategus napisał:

Zastanawiałem się tylko, czy taki starszy typ ładowarki będzie „zdrowy” dla AGM.

Co do tej ładowarki którą masz u siebie obecnie - ciężko powiedzieć mi coś więcej niż to co widzę na zdjęciach. Producent już się do niej nie przyznaje, nie znam charakterystyki ładowania, a same progi napięć ma wręcz za bezpieczne jeśli chodzi o ładowanie.  Sena z biedry jest znośną ładowarką (ma fajny tryb mieszania elektrolitu dla akumulatorów płynnych - można go nawet wymusić poprzez odpowiedni trik) ale ma przykrą wadę która niestety dyskwalifikuje ją jako bezobsługowa ładowarka do karawaningu - pisane było to już na forum - pozostawiona podłączona do akumulatora ale bez sieci 230V skutecznie rozładowuje akumulator. Ta z linku natomiast moim zdaniem ma jedną wadę która według mnie ją dyskwalifikuje - - "wydajny wentylator"  - mały i zapewne głośny. Ja lubię ciszę i ciemność jak śpię a wyjący wentylator skutecznie by mnie męczył. Jedyny wentylator który sprawiał mi frajdę przy zasypianiu to ten ze starej prlowskiej farelki  o ile nic w niej nie grzechotało.  No ale co kto lubi. Co do samych parametrów ładowania tej z linku - nie wiem jaka charakterystyka więc nie wypowiem się. 

Z prostowników które kupiłem dla siebie (mam ich 3 elektroniczne - Lidl 1 gen, Sena biedronka i Jula, oraz większy Lidl  z rozruchem - (ten to dopiero jest kupa gruzu) oraz jest jeszcze kilka transformatorowych więc kupić jej do testów nie kupię, jeśli znajdziesz w sieci charakterystykę ładowania dla akumulatorów ołowiowych 12V to postaram się z niej wyczytać czy to będzie dobry sprzęt.  W przyczepach ważne jest - podtrzymanie (Twoja obecna ma), prawidłowe ładowanie (Obecna trochę słabo ale jak masz dużo czasu na gniazdku to powinno dać radę)  oraz samoczynny restart po zaniku (obecna zapewne  to ma) również brak rozładowywania bez zasilania prądem z sieci (obecna powinna to mieć ale bez schematu ..... ) a na koniec bezpieczeństwo to podstawa (niby producent z GB a znaczek CE na ładowarce nieprawidłowy,  brak separacji galwanicznej i urządzenie w klasie I nie wiem co kierowało producenta urządzenia ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PolariS raz jeszcze serdecznie Ci dziękuje za wszystkie wskazówki. Na razie zatem zostawiam bez zmian. Co do bezpieczenstwa... ufam, ze Burstner jednak nie zamontowalby jakiegoś niesprawdzonego bubla...

4 godziny temu, chris_66 napisał:

tak , większość tak ma, takie wymuszenie jakiegoś ruchu powietrza w schowkach

ładna budka, gratuluję :biwak:

Ok, w mojej poprzedniej nie było wiec się zdziwiłem, bo to fajny patent, w hobby tez zdawało mi się, ze poprowadzone są tylko rury z wentylacja po ziemi plus jakiś wylot. 

1830ECCC-E602-4B70-9FA3-B779A51B2D19.jpeg

92B21FD5-C6AB-422C-8638-35DC880CACD1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cichy56 napisał:

Możesz powiedzieć coś więcej bo się zastanawiam nad kupnem.

Nie kupuj tego. Test robili na kanale mrAkumulator na Youtube. Tak na szybko - nieczytelny panel, szybko ogranicza prąd ładowania, przy lekko podladowanym nie podejmuje ponownego ładowania. Wspomaganie rozruchu to nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł mały problem. Przy rozpakowywaniu okazało sie, ze brakuje głównej części przedsionka - całego dachu z kedrą i zaczepów od strony przyczepy. Być może czegoś jeszcze... Przy zakupie nie rozkładałem, pogoda za bardzo na to nie pozwalała. Szkoda by było, bo przedsionek zapowiadał się na dość spory - Isabella Penta.

E96949BE-2AE1-426D-99F2-A348201B0676.thumb.jpeg.b8d3e371f092ec914e61f6feb16756d1.jpeg2287D47E-1EFA-4C8A-B887-FB49A1BEE030.thumb.jpeg.df7a02fdf0fe82185986b351f6dc448c.jpeg

 

Na szczęście Panowie z center campu zadziałali błyskawicznie. Namiot znalazł się dzień później u właściciela w Danii :), składowany na zimę w garażu. Wiem, ze skoro był w ofercie, to Panowie i tak by coś musieli wykombinować... ale miło, ze bez zbędnego gadania postawili się na wysokości zadania i transport już zorganizowany. Także nawet w sytuacji problemowej, która może się przydarzyć - obsługę maja super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że będziesz miał więcej gadżetów niż inni !? :o

Ładnie, Fajnie, Funkcjonalnie, gratulacje po raz kolejny.

Zazdroszczę tym pieskom = to dla nich przerabiałeś podkowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malinki napisał:

A nie mówiłem że będziesz miał więcej gadżetów niż inni !? :o

Ładnie, Fajnie, Funkcjonalnie, gratulacje po raz kolejny.

Zazdroszczę tym pieskom = to dla nich przerabiałeś podkowę?

Dzięki. Na razie cepka cały czas pozytywnie zaskakuje :)

Nie, podkowa jest dla dzieci (ostatni telefon przy zakupie był do starszej: słuchaj, jest tak i tak - czy będziesz spać w jednym łóżku z siostra? Jeśli nie będzie z tym dymów, to kupujemy). U nas to w sumie cyrk na kółkach jest... dwie córki, dwa psy, dwa koty i jeden papug (były dwie, a nawet trzy). Cały łańcuch pokarmowy :))) Koty z paputkiem na wakacje w tym układzie zostają w domu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.