Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Daniel DJR napisał:

Inter Risk daje za darmo . Po co robić dodatkowe koszta. Nam w Serbii Policja sprawdzała na autostradzie i przy wjeździe do Macedonii

Wyjaśnię o co chodzi. Zamówiliśmy ZK w AXA (tam mamy OC). Powinna do nas przyjść w ciągu 7 dni. Zastanawiam się czy jeśli by nie doszła do naszego wyjazdu to czy mamy inne możliwości zakupu jej na granicy. Wszyscy wiemy jak poczta pracuje, a AXA nie wysyła przesyłek kurierem oraz nie wystawia ZK w oddziale na miejscu. 

AXA również daje ZK za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka kiedyś zapomniała zielonej karty i zapłaciła na granicy Serbsko Macedońskiej za samochód chyba ok 50 EUR. Nam też wiele razy sprawdzali zielone karty - to w Macedonii to w Serbii. Ale jesli na granicy nie sprawdzą a sprawdzi Policja to słyszałem o przypadkach 200 EUR mandatu  za  jazdę bez zielonej karty. Podobno Serbia Macedonia  miały  już być wciągnięte na listę krajów akceptujących ubezpieczenia jak w UE - ale czy tak jest nie wiem. W PZU karta też jest za darmo i własnie wczoraj ją dostałem razem z nową Polisą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się się naciągnąć na konieczność posiadania zielonej karty w Serbii .Mnie w ubiegłym roku przy wjeżdzie na terytorium Serbii z Macedonii policjant po otrzymaniu dokumentów zażądał zielonej karty . Grzecznie ale dość wyrażnie zapytałem od kiedy zaistniał dla mnie taki obowiązek pan zaczął się tłumaczyć że pomylił moją rejestrację z macedońską . 

Od kilku lat na terenie Serbii nie obowiązuje zielona karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwedki napisał:

Nie dajcie się się naciągnąć na konieczność posiadania zielonej karty w Serbii .Mnie w ubiegłym roku przy wjeżdzie na terytorium Serbii z Macedonii policjant po otrzymaniu dokumentów zażądał zielonej karty . Grzecznie ale dość wyrażnie zapytałem od kiedy zaistniał dla mnie taki obowiązek pan zaczął się tłumaczyć że pomylił moją rejestrację z macedońską . 

Od kilku lat na terenie Serbii nie obowiązuje zielona karta.

Czyli tak jak slyszałem ZK nie obowiązuje w Serbii.

@Prusiak to oczywiste:)

2 godziny temu, szwedki napisał:

Nie dajcie się się naciągnąć na konieczność posiadania zielonej karty w Serbii .Mnie w ubiegłym roku przy wjeżdzie na terytorium Serbii z Macedonii policjant po otrzymaniu dokumentów zażądał zielonej karty . Grzecznie ale dość wyrażnie zapytałem od kiedy zaistniał dla mnie taki obowiązek pan zaczął się tłumaczyć że pomylił moją rejestrację z macedońską . 

Od kilku lat na terenie Serbii nie obowiązuje zielona karta.

Właśnie zajrzałem na odebraną wczoraj ZK i przy Serbii są dwie gwiazdki - w opisie jest napisane, że " pokrycie gwarantowane prze ZK wystawioną dla Serbii jest ograniczona to tych geograficznych części wymienionych krajów, które są pod kontrolą ich rządów. Czyli ZK w Serbii nie obejmuje na pewno Kosowa. Ale dalej Serbia na karcie jest w sekcji, która wymaga zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prusiak napisał:

Pamiętajcie że ZK obowiązkowo również dla cepki. Jak ktoś nie posiada to koszt na granicy "razy dwa" ?

Do przyczepy będziemy mieć  w poniedziałek, czekamy czy dojdzie na samochód. Jutro podobno mają wysłać. Czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ufolz napisał:

Wiadomosc z ostatniej chwili. Wlasnie potwierdzily sie informacje.

A gdzie to znalazłeś? Ja znlazłem wręcz przeciwnie, że od jutra wszystkie granice zostają otwarte? (chodzi o Macedonię), natomiast Grecka granica z m.in. Macedonią jest zamknięta do końca czerwca. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ufolz napisał:

Jakies ploty na FB sieja nie wiemy na ile to jeat prawda. Czekam na potwierdzenie od przyjaciół z Grecji. Prusiak ty pierwszy lecisz.. melduj czy Was wpuscili...

Screenshot_20200625-172642_Facebook.jpg

Narazie obserwuję. Do Grecji zapowiadają że  dopiero 1 lipca będzie można wjechać. Mój plan B to jazda na Chorwację, obserwacja tego co się będzie działo i jazda do Albanii. Grecja w drodze powrotnej jak będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Prusiak napisał:

Narazie obserwuję. Do Grecji zapowiadają że  dopiero 1 lipca będzie można wjechać. Mój plan B to jazda na Chorwację, obserwacja tego co się będzie działo i jazda do Albanii. Grecja w drodze powrotnej jak będzie możliwe.

Nie znalazłem żadnych informacji że granica jest zamknięta, Macedonia teoretycznie od jutra otwiera się na całego a nie zamyka (rządowa informacja z wczoraj). Na stronach Greckich też nie ma żadnej informacji na ten temat. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.