Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomnieliście o nowym temacie GRECJA 2020 ,więc uruchamiam stronę dla miłośników wyjazdu do Grecji. 

Proszę o informację ,porady,dotyczące wyjazdu,co i gdzie zwiedzać, dobre  kempingi miejsca noclegowe itd.

Polecam Pawła-eksperta w tej materii , który potrafi zachęcić każdego do wyjazdu  jak to zrobił ze mną.

Pozdrawiam wszystkich grekofanów

IMG_20190731_153403.jpg

Edytowane przez Dariusz Czarnecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej Darek! z tym ekspertem to bym może nie przesadzał:):) wiele już tam widzieliśmy ale  jeszcze przed nami...

Ale wracając do tematu - nie byliśmy na tym campingu ale byliśmy tuż obok na Kastraki Camping  w Assini Beach, położonym tuż przy plaży oraz przy starożytnych wykopaliskach Assini. Lokalizacja w Drepano czy Assini to doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania tej częsci Peloponezu ( Mykeny, Epidavros, Nafplio, Leonidio) czy innych atrakcji jak np. Porto Kheli, Poros, Spetses czy Hydra)  Sam Camping Kastraki jest OK, miejsc dla przyczep nie jest  za wiele ( wydzielony fragment na prawo od wjazdu) a reszta to miejsca na namiot i małe camper vany - ale podłoże to brunatny pył... Prysznice płatne oddzielnie ( automat w kabinie). Generalnie Drepano i Assini to ta sama plaża - ale campingi są położone na jej przeciwległych krańcach ( ok 2 km), fajne na wieczorny spacerek w ta czy w drugą stronę. Koło Assini jest super tawerna z pięknym widokiem na zatokę Tolo, w której byliśmy nie raz bo warto.  My na pewno tam się zatrzymamy ( o ile znów nie padnie nam w ostatniej chwili nie padnie do głów  na to ,że jednak jedziemy jednak znów na Mani:):). Ale jakiś stop w tamtej okolicy na kilka dni na pewno zrobimy, bo chcemy Maję i Stasia przewieźć kolejką do Kalavrity.

. Może ktoś był na Tritonie i wie jak jest generalnie na tym campingu?  na Y tube za wiele nie znalazłem poza jakimś filmem nakręconym z brzęczącego drona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pytam o ten Tritton II bo ktoś go zachwalał. Piszesz , że Kastraki jest OK ale te płatne prysznice????? Tam są dwa campingi Triton I i Triton II dlatego szukam informacji.

Drepano jak wcześniej mówiłeś jest dobrym miejscem wypadowym (krótkie wycieczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie wieczory zimowe prowokują do zastanowienia się nad planami letniego wyjazdu i wypoczynku, tym razem w Grecji i nie tylko. Dlatego teraz w lakonicznym skrócie przedstawię mój plan na lato 2020 zachęcając tym samym bratnie dusze kamperowców do wspólnej podróży i nie tylko. Na początek Ogólnopolski Zlot karawaningowcow na Jasnej Górze w Częstochowie. Następnie nad morze do Grecji przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię do OURANOPOLI na płw. CHALKIDIKI. W drodze powrotnej do OCNA SIBIULUI w Rumunii na kąpiele błotne, gdzie w ubiegłym roku spędziłem dwa tygodnie przed wyjazdem nad morze w Rumunii. W ocna są dwa kampingi (co prawda bardzo prymitywne) ale graniczące z basenami błotnymi, które dzieli tylko płot siatkowy. Same baseny i całe zaplecze to rewelacja, wstęp to 50lei dwie osoby z możliwością jednego wyjścia i wejścia. Walory tej kąpieli są lepsze od kąpieli w Morzu Martwym w Izraelu. Jest też wielka atrakcja- pobyt na wulkanach błotnych, na których kto nie był powinien to zobaczyć. Widoki nieeeeeeesamowite patrząc na bulgoczące kratery. Koło tych wulkanów jest też pole kampigowe i restauracja. To miejsce gorąco polecam zaliczyć. Tak pokrótce wygląda mój plan na lato. Pozdrawiam wszystkich o podobnym zainteresowaniu. Chętnie odpowiem zainteresowanym w uzupełnieniu. FRANCISZEK42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dmb5 napisał:

Też zastanawiamy się nad wczasami w Grecji z przyczepką dwa pierwsze tygodnie sierpnia, że dołączamy do tematu.

 

4 godziny temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Byliśmy w zeszłym roku pierwszy raz i jesteśmy zauroczeni. Dlatego planujemy ponownie w tym roku trzy tygodnie sierpnia

Mam nadzieję koronavirus nie zmieni naszych planów...jak na razie nieciekawie wygląda sprawa Włoch....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy planuje trzy tygodnie a 16 dni dużo czasu strace na dojazd i powrót ? Wyliczam ok.4 dni czyli i tak 12 zostaje na to żeby być na miejscu.

W dniu 23.02.2020 o 18:49, pawel1966 napisał:

 

Mam nadzieję koronavirus nie zmieni naszych planów...jak na razie nieciekawie wygląda sprawa Włoch....:(

W Grecji jeden przypadek też odnotowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dmb5 napisał:

Każdy planuje trzy tygodnie a 16 dni dużo czasu strace na dojazd i powrót ? Wyliczam ok.4 dni czyli i tak 12 zostaje na to żeby być na miejscu.

W Grecji jeden przypadek też odnotowany

niestety...w Macedonii też:( Poszło już na cały świat. Ale może to  swiństwo niedlugo zacznie zanikać..Na razie nie ma co wyrokować, ale jeśli będzie bardzo źle to oczywiscie nie będziemy ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Daniel napisał. Nagonka firm. Oby rzadzący nie ingerowali w nasza wolność i niezamkneli granic.. Planować trzeba. W tym roku śladami youtubera Carpediem. Kanion Pivy, Tary do Grecji zachodnia strona i powrót wschodnią stroną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecja, Macedonia, Austria, kwestia czasu i będzie w Polsce. Mam nadzieję, że do lata świat upora się z wirusem. Bądźmy optimistami i żyjmy przygotowaniami do wyprawy do Grecji. Myślę, że to najfajniejszy okres, bo już sam wyjazd i pobyt na miejscu jest ok., ale czas planowania podróży i pobytu to też frajda. Przynajmniej u mnie tak jest co roku. Aby do sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.