Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

Czyli tak jak slyszałem ZK nie obowiązuje w Serbii.

@Prusiak to oczywiste:)

Właśnie zajrzałem na odebraną wczoraj ZK i przy Serbii są dwie gwiazdki - w opisie jest napisane, że " pokrycie gwarantowane prze ZK wystawioną dla Serbii jest ograniczona to tych geograficznych części wymienionych krajów, które są pod kontrolą ich rządów. Czyli ZK w Serbii nie obejmuje na pewno Kosowa. Ale dalej Serbia na karcie jest w sekcji, która wymaga zielonej karty.

Do Kosowa kupowało się osobne ubezpoeczenie bo ZK tam nie dzialala. 

Od wielu lat to osobny kraj i nas Polaków tym bardziej nie powinno to dziwić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu są informacje ze stron MSZ:

Wjazd i tranzyt przez terytorium Macedonii Północnej

Granice Macedonii Północnej zostaną otwarte dla obcokrajowców od 26 czerwca.  Od 1 lipca otwarte zostaną także lotniska w Skopje i w Ochrydzie.

https://www.gov.pl/web/macedoniapolnocna/informacja-dla-podrozujacych-do-macedonii-polnocnej

Nie wiem, czy tak jest rzeczywiście, ale to info z gov.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim zastanawia mnie stwierdzenie, że: granice Greckie z Macedonią, Albanią i Turcją pozostają zamknięte do końca czerwca. Napisane jest do kiedy zamknięte, ale nie napisane kiedy będą otwarte. I czy czasem termin zamknięcia, nie zostanie  przesunięty o kolejne dni lub tygodnie, bo o tym - póki co - zapowiedzi brak. 

Jak by nie było, u nas też terminy obostrzeń, były przestawiane (przedłużane lub likwidowane) wraz z końcem ich obowiązywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zulos napisał:

Tu są informacje ze stron MSZ:

Wjazd i tranzyt przez terytorium Macedonii Północnej

Granice Macedonii Północnej zostaną otwarte dla obcokrajowców od 26 czerwca.  Od 1 lipca otwarte zostaną także lotniska w Skopje i w Ochrydzie.

https://www.gov.pl/web/macedoniapolnocna/informacja-dla-podrozujacych-do-macedonii-polnocnej

Nie wiem, czy tak jest rzeczywiście, ale to info z gov.pl.

Przeczytałem ten komunikat msz i niestety z niego wynika, że główne przejście na granicy Macedonii Północnej z Grecją, czyli  Gevgelija - Evzoni,  którą najczęściej wjeżdżamy jadąc trasą przez Serbię nie jest wymienione jako otwarte. Może więc po 1 lipca się wszystko wyjaśni? Jak na razie chyba faktycznie nie da się tamtędy wjechać. A w takiej sytuacji lepiej odbić na Bułgarię już w  Niszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Prusiak napisał:

To w końcu Grecja przyjmuje turystów czy nie?

Grecja przyjmuje turystów, ale "nie wszędzie i nie na raz". Jeśli chodzi o drogowe przejścia, to napisałem o tym dwa posty wyżej. Trzeba śledzić sytuację po 1 lipca. 

22 minuty temu, Prusiak napisał:

Mam nadzieję, że jutro Grecja oficjalnie ogłosi wjazd od Macedonii

Nie tylko ty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę dopiero za miesiąc ( jeśli nic się nie zmieni na gorsze).Ale jadąc teraz naprawdę postarałbym się dowiedzieć szczegółów w ambasadach lub Straży granicznej w przelotowych krajach. Chyba najgorszą opcją byłby powrót przez Macedonię  z granicy w Geveglii na Nisz, Sofię i potem na południe do Grecji. To minimum dzień jazdy non stop, a nie wiadomo jak jest na przejściu Serbia - Bułgaria i Bułgaria- Grecja. Poza tym tranzyt przez macedonię to chyba tylko pięć godzin. Więc gdyby Was zawrócili to pewnie trzeba by mieć znów jakieś kwity, żeby w przypadku kontroli nie narobić sobie kłopotów lub nie zostać na przymusowej kwarantannie...Ale mam nadzieję, że tego unikniecie. ja z dziećmi bym się teraz nie pchał w niepewne. Dlatego wolimy poczekać aż się sytuacja całkowicie wyklaruje i startujemy pod koniec lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mfa.gr/missionsabroad/en/north-macedonia-en/news/greece-welcomes-the-world-update-15-june-2020.html

Na tej stronie jest informacja o otwartej granicy z Bułgarią, grecy umożliwiają wjazd w terminie 15-30 czerwca, ale:

LAND
Granica lądowa z Turcją, Albanią i Macedonią Północną jest otwarta tylko dla usług transportu towarów.
Granica lądowa z Bułgarią jest otwarta również dla obywateli Serbii, a odwiedzający podlegają próbom.

Jak to rozumieć?

W pełni otwarte granice  dopiero od 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są informacje sprzed 11 dni!

Pozdrawiam Forumowiczów

Bogdan 

1 lipca


Loty AIR International są dozwolone na wszystkie lotniska w Grecji.
Mogą obowiązywać dodatkowe ograniczenia dotyczące nieistotnych podróży z krajów spoza UE +, w oczekiwaniu na wytyczne Unii Europejskiej.

LAND
Dozwolone są przyjazdy na ląd z Albanii, Macedonii Północnej i Bułgarii. Ponowna ocena w odniesieniu do Turcji do 30 czerwca.

MORZE
Przyjazdy drogą morską są dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt i nic nas nie zatrzyma. Mój starszy 9 letni syn powiedział ostatnio czytając to forum że ma wrażenie jak gdyby większość forumowiczów siedziała już za kierownicą z włączonymi silnikami. Szerokości i przyczepności ?

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że z Macedonią zamknięta do 30 czerwca to wiadomo, ale dzięki za potwierdzenie. Nie wiadomo do końca jak granica z Bułgarią... tzn. co robią z turytami? Wpuszczają, testują?

Uruchamiam plan B, czyli Chorwacja południowa i po 1 lipca decyzja co dalej: Albania, Grecja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Prusiak napisał:

Nie wiadomo do końca jak granica z Bułgarią... tzn. co robią z turytami? Wpuszczają, testują?

Chyba wiadomo, są ograniczenia ale nie dotyczą one już większosci krajów UE, w tym i Polski, czyli można swobodnie tam wjeżdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na stronie MSZ-tu są chyba aktualne i wiarygodne wiadomości dot. możliwości przekraczania granic poszczególnych krajów  MSZ gov pl podróże.

Granic z Serbią , Bułgarią , Rumunią ,Macedonią Północną ,Grecją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.