Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Paoola napisał:

A co tam jest napisane? Macedonii nie otworzyli i nie otworzą do połowy lipca podobno- tak mi wczoraj z ambasady odpisali. Ktoś wie, jaka sytuacja na przejściu BG/GR? Robią 

My juz na plazy... dotarlismy do Grecji.. bajkowo.. woda ciepla wiatr ukiarkowany cieply.

20200703_150822_copy_640x360.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

59 minut temu, ufolz napisał:

My juz na plazy... dotarlismy do Grecji.. bajkowo.. woda ciepla wiatr ukiarkowany cieply.

20200703_150822_copy_640x360.jpg

Super! Udanego odpoczynku! Powiecie coś o podróży?Długo na granicy? Robią testy? Wiecie może, jakie kryteria przyjmują wybierając ludzi do testów i co potem- można od razu jechac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inni co wrożą z fusów.. Kazdy jest rozpatrywany indywidualnie... ja moge powiedziec jak to bylo z nami .. podjezdzamy.. paszporty, druzyna z polski? Wojewodztwo? Lodzkie.. ok. Tak ile was jest 5. Rodzina? Tak. Ok. Szyko jechac bo inni czekaja. Hahaha. O deklaracje niepytali.... ale jak powtarzam to jest jak nas potraktowali przeprawa z 10-15min. Ale znajomy dzien wczesniej 3godziny zmarnowal na granicy. Pryszkaja auta cos ala myjka.. ale niekazdego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc update: przejście w Evzoni ZAMKNIĘTE.

Grecy nie wpuszczają, zawracają.

Mimo, że w tej ich aplikacji zaakceptowało mi to przejście...

Policjant podpowiada, że należy jechać do najbliższego przejścia przez Bułgarię.

Co też czynimy. Odległość ok. 70km. Na przejściu Macedonia-Bułgaria nie ma problemu. Tylko po stronie Bułgarskiej wysyłają do jakiejś budki, aby pisemną deklarację złożyć. Po jednej na każdego podróżnego. Cel przejazdu, czy miało się kontakt z zarażonymi, ... i takie tam...

 

Po przekroczeniu tego przejścia prujemy do kolejnego Bułgaria-Grecja (Kulata). Tutaj Grecy odsiewają tych, którzy mają on-linowe deklaracje od tych, którzy nie mają... Z tego co widzę to też podróżnych z rejestracjami Serbia, Macedonia,... kierują na badanie temperatury.

 

Czas oczekiwania na tym przejściu  ok. 1 godz., a jest w nocy w piątek ok. 22:00.

Reasumując: mają bajzel. Pogranicznik grecki na Evzoni przepraszał, że to nie jego wina - takie mają dyspozycje. Warto mieć ze sobą tą deklarację ’pdf’... Może ułatwić...

Cale szczęście, że z Evzoni do tej Kulaty jest niedaleko. Bo jakby trzeba było jechać z 500km, to...

Teraz jesteśmy w Monodendri, jutro idziemy do wąwozu Vikos...

Turystów bardzo mało, ale może dlatego, że to interior... Jutro kurs na Lefkadę...

 

Edytowane przez namiotowiec
edit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka przeważnie przez wioski i praktycznie niewielkie wzniesienia... Z przyczepką da radę.

Praktycznie cały czas zakaz wyprzedzania... Odciek jest krótki, także bez obaw...

Tranzyt przez Macedonię bezproblemowy... Ruch mały.

Bułgarzy i Macedończycy na granicach mili... Nie czepiają się.

Trochę ci Grecy mnie wkurzyli - mogli przecież wysłać e-maila, że Evzoni nie czynne. Po co to rejestrowanie i podawanie danych? Parę godzin w plecy i bez sensu...

W dwu knajpach po drodze spytałem o ilość turystów/ludzi - mówią, że ten rok to słabo się zapowiada...

 

Edytowane przez namiotowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, namiotowiec napisał:

Po co to rejestrowanie i podawanie danych

A jak się zarejestrujesz to od razu wyskakuje czy zapraszają czy jakaś kwarantanna? Czy dopiero na miejscu się dowiadujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie wyskakuje... Po rejestracji, po ok. 2-u dniach e-mail z ’pdf’ przychodzi. I to trzeba wydrukować i mieć na granicy...

W formularzu trzeba podać wszystkie miejsca pobytu w GR. Ja podałem tylko jedno...

Ale tylko dlatego, że sam nie wiem gdzie będę... Trasę i miejsca pobytu ad-hoc ustalam, w trakcie podróży...

Edytowane przez namiotowiec
edit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy to nie wiem wg jakiego klucza robią - pewnie jak im komputer wyrzuci albo co któregoś z rzędu.

 

Winietka BG - tak, policjant od razu skierował mnie do automatu, który na miejscu sprzedaje winietki...

Wziąłem za 10 lewa (ok. 22zł) weekendową...

Sprzedaż tylko na karty kredytowe/debetowe.

Tej autostrady to z parę km tylko chyba jest, ale nie było wyjścia bo na mnie patrzyli...

Z drugiej strony nie ma co kombinować, bo po drodze też ze 3 patrole policji stały.

 

Przejście to się PETRICH nazywa...

Edytowane przez namiotowiec
edit2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do winiet, Bułgarzy niedawno doszli do słusznego wniosku, że jeśli są owce, to trzeba je styrzyc. Dostali masę radiowozów BGToll i we współpracy z kamerami na bramownicach trzepią bardzo skutecznie i swoich, i przyjezdnych. Należy bardzo uważać przy wpisywaniu danych do automatów i kontrolować wydruki. U mnie, jakimś cudem "dopisała się" cyferka "zero", a dam głowę, że jej nie kliknąłem - wklepałem WI308HX, druknęło WI308HX0.  Już na powrocie, koło Wratsy zatrzymał mnie patrol BGTolla i nie uznali winiety. Tłumaczyłem,że to pewnie błąd systemu, ale oni twardo, że takiej rejestracji nie ma w systemie - i doopa, musiałem zapłacić - kartą - mają terminale nową winietę i pokutę 50 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.