Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest teraz jest z tymi granicami i państwami
Jedziemy przez. 
- Słowację - Otwarta można jechać 48h
- Węgry - Otwarte można jechać
- Serbia - Otwarte można jechać
- Macedonia - ?
- Grecja - ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Voku napisał:


Jedziemy przez. 
- Słowację - Otwarta można jechać 48h
- Węgry - zamkniete nie można jechac
- Serbia - Otwarte można jechać
- Macedonia - brak info
- Grecja - można jechać

Czarnogora tylko autokary z grupami zorganizowanymi, pojazdy prywatne nie sa wpuszczane. Rumunia zamknieta. Bośnia i Hercegowina zamknieta. Czechy zamkniete dla tych co maja meldunek na ślasku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ufolz napisał:

Czarnogora tylko autokary z grupami zorganizowanymi, pojazdy prywatne nie sa wpuszczane. Rumunia zamknieta. Bośnia i Hercegowina zamknieta. Czechy zamkniete dla tych co maja meldunek na ślasku. 

 

Teraz czytałem że jednak Słowacja zamknięta?

- Słowację - Zamknięta
- Węgry - Otwarte można jechać
- Serbia - Otwarte można jechać
- Macedonia - ?
- Grecja - ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja.
https://www.money.pl/gospodarka/7-tys-zl-mandatu-dla-polakow-na-slowacji-w-ambasadzie-zaprzeczaja-odebralam-ze-150-telefonow-6521696711284353a.html

Węgry 
Zamknięte coś złe doczytałem  

- Słowację - Zamknięta
- Węgry - Zamknięte
- Serbia - ?
- Macedonia - ?
- Grecja - ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

Słowacja.
https://www.money.pl/gospodarka/7-tys-zl-mandatu-dla-polakow-na-slowacji-w-ambasadzie-zaprzeczaja-odebralam-ze-150-telefonow-6521696711284353a.html

Węgry 
Zamknięte coś złe doczytałem  

- Słowację - Zamknięta
- Węgry - Zamknięte
- Serbia - ?
- Macedonia - ?
- Grecja - ?  

Serbia otwarta

Macedonia chyba 6 przejść (łącznie z lotniskiem)otwarte. Przejazd 5 h sprawdzaja godz wjazdu - tak czytałem. Główne na Grecja działają. Jakby co to Bułgaria tez otwarta, Grecja otwarta z tego co czytałem

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/serbia

https://domacedonii.pl/koronawirus-czy-pojedziemy-do-macedonii/

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Igor napisał:

Gdzieś czytałem, że przez Macedonię można tranzytem (max. czas 5h).

Stronę wstecz ?

Zwariować idzie z tymi granicami ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualizacja 
- Słowacja - Zamknięta
- Węgry - Zamknięte
- Serbia - Otwarta
- Macedonia - Otwarta przejazd 5H (Nieoficjalne dane) 
- Grecja - Otwarta
- Bułgaria - Otwarta 

34 minuty temu, jacekzoo napisał:

No o git, przetestujesz jak to w praktyce wygląda ? 

Zobaczymy czy coś z tego wypali. Mam nadzieje że odpalą już Granice. Ja mam teoretycznie już zielone światło na wyjazd, Włochy i Hiszpania na razie  za duże ryzyko, Do Chorwacji mnie nie ciągnie zostaje Grecja albo Polska :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam co w drugą stronę. Dojedziemy do Grecji czy Albanii bo granice będą otwarte - no i super. Ale pozostaje kwestia, czy wracając za 3 tygodnie sytuacja granic pozostanie bez zmian? Bo co z tego że dojedziemy, jak powrót może okazać się nie możliwy. Wystarczy że kraje tranzytowe, zamkną granice z dnia na dzień - bo "wyskoczy" im duża ilość zachorowań (powrót do stanu z marca/kwietnia). Dobrze jak zapowiedzą to stosunkowo wcześniej, co by klamoty zebrać i "gnać" z powrotem. Na "LOT do domu" w naszym przypadku nie ma co liczyć:pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy na początku sierpnia. jak zwykle docelowo Mani a po drodze parę innych miejsc, które wciąż mamy jeszcze do odwiedzenia,pomimo, że do Grecji jedziemy chyba jedenasty raz z rzędu. Też nie za bardzo chce nam się jechać gdzie indziej na te trzy- cztery tygodnie lata. Ale pojedziemy  tylko wtedy gdy sytuacja będzie w miarę pewna jesli chodzi o granice, kwarantanny itp. Decyzję podejmiemy pewnie w ostatniej chwili. Liiczę się z tym, że kontrole na przejściach będą o wiele bardziej skrupulatne i zajmujące o wiele więcej niż dotychczas czasu. A kto jeździ to wie ile czasem stoi się choćby w Roszke czy Tompie..Tym bardziej, że Turcy na pewno ruszą masowo do siebie, po tegorocznych ograniczeniach. nie za bardzo chciałbym narażać dzieci i siebie na ryzyko zakażenia stojąc w tłumie np. na granicy w Roszke razem z tysiącami ludzi jadącymi z każdego zakątka Europy..My możemy być pod szczególnym "nadzorem"  bo jak widać u nas zakażeń coraz więcej - wynik ludzkiej głupoty i beztroski.To jest problem , który nieco odbiera nam radochę z wyjazdu.  Najbardziej boję się nagłej zmiany sytuacji związanej z COVID i blokowaniem granic lub  jakimiś wymaganiami dotyczącymi badań,  testów na granicach których jest przeciez kilka a sytuacja wciąż jest nieprzewidywalna może się zmieniać. A więc Grecja to plan numer jeden, a awaryjnie Polska

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

Najbardziej boję się nagłej zmiany sytuacji związanej z COVID i blokowaniem granic lub  jakimiś wymaganiami dotyczącymi badań,  testów na granicach których jest przeciez kilka a sytuacja wciąż jest nieprzewidywalna może się zmieniać.

Właśnie to miałem na myśli, pisząc o opcji powrotu. My tylko chcielibyśmy uniknąć podobnej sytuacji:

https://polskicaravaning.pl/artykuly/setki-kamperow-nie-moga-wyjechac-z-maroka-nie-wiem,54131

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

My możemy być pod szczególnym "nadzorem"  bo jak widać u nas zakażeń coraz więcej - wynik ludzkiej głupoty i beztroski

Patrząc na beztroskie zachowanie ludzi, w miejscowościach turystycznych, podczas "długiego weekendu", to za dwa tygodnie, nawet te otwarte teraz granice, mogą się pozamykać. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.