Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mimo że Grecja to prawie mój drugi dom i nie wyobrażam sobie wakacji w innym kraju to na chwilę obecną  mówię nie . Powodem jest min . stan greckiej służby zdrowia , nie chciałbym nigdy z niej skorzystać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaliśmy z usług służby zdrowia w Gythio na Mani, chyba dwa lata temu, kiedy  czteroletni wnuk, nie wiadomo dlaczego miał gorączkę. Wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku, został osłuchany, przeglądnięty jak należy. My przy rejestracji, wyciągaliśmy kartę EKUZ, ale nikt nie chciał jej nawet obejrzeć.Wszystko odbyło się bez żadnych formalności. .Pani doktor, nie za bardzo znała angielski, więc przyszedł dyrektor placówki, z którym się można było porozumieć. Ale sama przychodnia w tym największym na Mani mieście to relikt przeszłości jeśli chodzi o stan techniczny i sanitarny. coś jakby u nas w latach 70 tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Voku napisał:

Znalazłem taką mapkę, są tam też linki do rozporządzeń danego kraju, po prawej wybieramy co nas interesuje.
https://reopen.europa.eu/pl/map/SVK

Rzeczywiście ciekawa stronka, ale to co np mnie interesuje:

- Słowacja - po odświeżeniu zmieniła mi kolor z żółtego na zielony z informacją, że przejazd przez kraj bez ograniczeń, a przecież nas z tego wykluczyli (no chyba, że coś zmieniło się od dziś),

- Węgry - wynika z opisu, że nikt poza obywatelami wymienionych państw nie może przejechać tranzytem, a chyba (z tego co wiem) to wjazd jest możliwy dla wszystkich obywateli UE, bez ograniczenia dla Polaków...

Co do Węgier to też nie mogę znaleźć aktualnych informacji na stronach rządowych, czy ambasady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą informacje na stronach rządowych - gov.pl - są porażająco aktualne.

W zakładce koronawirus/informacje-dla-podróżujących jest odwołanie do rozporządzenia z 16 maja, które już dawno nie obowiązuje - zostało zastąpione przez rozporządzenie z 29 maja i zmienione rozporządzeniem z 11 czerwca... Porażka...

Odsyłają do "bieżących informacji" na stronach ambasad i owszem, na niektórych są porządne informacje, ale na innych (w tym węgierskiej) to masakra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voku napisał:

Bo tam z prawej masz rozróżnienie na wjazd w celach turystycznych  i tranzyt przez kraj  zależy co wybierasz?

Zorientowałem się - z tego powodu mi Słowacja zaświeciła się raz na pomarańczowo i raz na zielono. No ale tranzyt na zielono to też jest źle, bo owszem - powracających do kraju Polaków puszczają, ale opuszczających kraj już nie...

A z opisu Węgier wygląda na to, że tylko kraje sąsiednie, a reszta "z powodów humanitarnych":D

"Dla obcokrajowców wjazd na terytorium Węgier jest na ogół niedozwolony. Obywatele Republiki Czeskiej, Austrii, Niemiec, Słowacji, Serbii, Słowenii i Chorwacji mogą przekroczyć granicę bez konieczności podlegania obowiązkowej kwarantannie. Obywatele Bułgarii mogą wjechać ze szczególnych powodów (takich jak oficjalne misje lub podróże służbowe). Tranzyt ze względów humanitarnych jest dozwolony. Wszyscy inni obcokrajowcy mogą poprosić o wyjątek i pozwolenie na wjazd (więcej informacji pod tym linkiem (tylko w języku węgierskim)."

Wynika z tego, że Polacy, żeby przejechać przez Węgry, musieliby się wystarać o specjalne pozwolenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zaznaczona na zielono dla tranzytu Słowacja (czyli tranzyt bez ograniczeń), w opisie odsyła do linku rządowego, gdzie jest lista bezpiecznych krajów, z których możńa wjechać na teren Słowacji:

List of “Safe countries” from the epidemiological point of view in relation to COVID-19

  • Republic of Bulgaria,
  • Republic of Cyprus,
  • Czech Republic,
  • Kingdom of Denmark,
  • Republic of Estonia,
  • Republic of Finland,
  • Hellenic Republic,
  • Republic of Croatia,
  • Republic of Iceland,
  • Principality of Liechtenstein,
  • Republic of Lithuania,
  • Republic of Latvia,
  • Hungary,
  • Republic of Malta,
  • Federal Republic of Germany,
  • Kingdom of Norway,
  • Republic of Austria,
  • Republic of Slovenia,
  • Swiss Confederation.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice UE  otwarte,  ale nie wszystkie i nie dla wszystkich,  więcej  TUTAJ >

https://www.o2.pl/informacje/otwarte-granice-gdzie-mozna-podrozowac-gdzie-jest-obowiazkowa-kwarantanna-6522353743255169a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest potwierdzenie, że nie tylko Węgierskie, ale i Słoweńskie granice są dla nas zamknięte i 14 dni kwarantanny...

No to jak się to ma do @adamdiver, który przejechał na Chorwację przez Słowenię właśnie??

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.