Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronach naszego MSZ jeszcze nie ma tej informacji ,ale podobno od 26.06.2020 Macedonia Północna otwiera granice lądowe ,a od 1.07 .2020 lotniska w Skopie i Ochrydzie.( info ze strony ambasady Republiki Mołdawy )  post na stronie  camper team .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

38 minut temu, kazimierz 58 napisał:

Na stronach naszego MSZ jeszcze nie ma tej informacji ,ale podobno od 26.06.2020 Macedonia Północna otwiera granice lądowe ,a od 1.07 .2020 lotniska w Skopie i Ochrydzie.( info ze strony ambasady Republiki Mołdawy )  post na stronie  camper team .

Pisałem o tym na 9 stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 23:05, pawel1966 napisał:

Ja jadę dopiero za miesiąc ( jeśli nic się nie zmieni na gorsze).Ale jadąc teraz naprawdę postarałbym się dowiedzieć szczegółów w ambasadach lub Straży granicznej w przelotowych krajach. Chyba najgorszą opcją byłby powrót przez Macedonię  z granicy w Geveglii na Nisz, Sofię i potem na południe do Grecji. To minimum dzień jazdy non stop, a nie wiadomo jak jest na przejściu Serbia - Bułgaria i Bułgaria- Grecja. Poza tym tranzyt przez macedonię to chyba tylko pięć godzin. Więc gdyby Was zawrócili to pewnie trzeba by mieć znów jakieś kwity, żeby w przypadku kontroli nie narobić sobie kłopotów lub nie zostać na przymusowej kwarantannie...Ale mam nadzieję, że tego unikniecie. ja z dziećmi bym się teraz nie pchał w niepewne. Dlatego wolimy poczekać aż się sytuacja całkowicie wyklaruje i startujemy pod koniec lipca

Nie musisz sie az tak cofac jakby co. Powrót do Strumica i dalej juz do Bułgarii przejście nevo Selo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładniejsza połówka boi się zamknięcia granic. Bo my jedziemy 7.08 do końca miesiąca, i boi się że zostaniemy odcięci. Myślicie że to możliwe? Jak dla mnie to nawet jak będą planować to nie z godziny na godzine tylko wcześniej, na tyle wcześniej że jakby co zdążymy się zwinąć. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem my startujemy ok. 13.07.

Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle że Grecka linia lotnicza Aegean tak się stara o zagranicznych turystów w Grecji że uruchomiła jako jedyna w Europie bezpłatny przelot dzieci do lat 12!!! Wszystko aby jak najwięcej osób spędziło wakacje w tym pięknym kraju. A pamiętajcie że nasz rząd zrobi wszystko aby Polacy zostali w domu. W innych krajach jest to samo. Fejki o zamknięciu Macedonii pochodzą głównie z Bułgarii, im też zależy na przekierowaniu turystów do siebie.

Ktoś wcześniej napisał że lepiej w razie czego leczyć się u siebie w kraju. To ja zapraszam do naszego szpitala powiatowego lub wojewódzkiego ?. Korzystałem kilka razy w Grecji i Włoszech z opieki medycznej (priv. i publicznej) dla dzieci i byłem zachwycony. Najważniejsze to polisa turystyczna z odpowiednią SU na koszty leczenia za granicą.

"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi" - Thor Heyerdahl (1914–2002) – norweski żeglarz i odkrywca.

Do zobaczenia pod greckim niebem.

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jestem w drodze do Chorwacji, ale w drodze do Grecji granica slowacka w Zwardoniu pusta, kontroli brak, na Węgry w Rajka wyjątkowo pusto... kontroli brak. Polaków na słowackiej autostradzie można spotkać... myślę że standardowo...

Wjazd do Chorwacji w Latenye od strony autostrady M70, tą dla ciężarówek głównie... bylismy sami!!! Węgrzy tylko paszporty, Chorwaci paszporty i krótki wywiad czy była rezerwacja, gdzie docelowo.... kiedyś też pytali. Jedyna zmiana to poprosili o nr. telefonu. 

Lućko puste jak na sobotę wieczór... szok szok szok.

Dobrej nocki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prusiak napisał:

Ostatecznie jestem w drodze do Chorwacji

Brawo Ty!!! ?

Jako że temat dotyczy Grecji, to czekam raczej na wieści, od tych pierwszych którzy tam dojechali, lub właśnie jadą i zdadzą relację z granic Węgry-Serbia Serbia-Macedonia, Macedonia-Grecja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo Prusiak pojedzie dalej na dół mapy.. albo my trzemy szlak w środe....

http://www.crete.pl/news_2191_Nowe_procedury_przy_wjezdzie_do_Grecji.html

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 21:21, Jack_Sparrow napisał:

Tak jak pisałem my startujemy ok. 13.07.

Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle że Grecka linia lotnicza Aegean tak się stara o zagranicznych turystów w Grecji że uruchomiła jako jedyna w Europie bezpłatny przelot dzieci do lat 12!!! Wszystko aby jak najwięcej osób spędziło wakacje w tym pięknym kraju. A pamiętajcie że nasz rząd zrobi wszystko aby Polacy zostali w domu. W innych krajach jest to samo. Fejki o zamknięciu Macedonii pochodzą głównie z Bułgarii, im też zależy na przekierowaniu turystów do siebie.

Ktoś wcześniej napisał że lepiej w razie czego leczyć się u siebie w kraju. To ja zapraszam do naszego szpitala powiatowego lub wojewódzkiego ?. Korzystałem kilka razy w Grecji i Włoszech z opieki medycznej (priv. i publicznej) dla dzieci i byłem zachwycony. Najważniejsze to polisa turystyczna z odpowiednią SU na koszty leczenia za granicą.

"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi" - Thor Heyerdahl (1914–2002) – norweski żeglarz i odkrywca.

Do zobaczenia pod greckim niebem.

Bogdan

..a kto miał rację okaże się na jesieni... po wakacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 00:32, czepkateam napisał:

Brawo Ty!!! ?

Jako że temat dotyczy Grecji, to czekam raczej na wieści, od tych pierwszych którzy tam dojechali, lub właśnie jadą i zdadzą relację z granic Węgry-Serbia Serbia-Macedonia, Macedonia-Grecja. 

W Macedonii od 26.06 raczej są już wszystkie otwarte, od 1 lipca otwierają lotniska, jest to napisane na ich stronie rządowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu wpisów na forum dot. Simos camping na Elafonisos podjęliśmy z Żoną decyzję że jedziemy ok.14.07 od razu na Gythion camping http://www.gythiocamping.gr/. Tak jak pisałem 2 + 2 (chłopaki 5 i 9 l.). Dziękujemy za dobre rady.

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.