Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, maarec napisał:

Czyli mój holownik mógłby być pierwszy :) skoro kamper wjedzie to i ja dam radę, chyba że ciasno. 

 Zagląda tam Policja i nie wiem czy byś nie musiał się zwinąć z przyczepą. Nie wiem jaki masz holownik - ale droga nie jest wąska, natomiast podjazd jest dość ostry. Generalnie jedyna droga jaką można dojechać z przyczepą na tę stronę Mani prowadzi o Gythio. Na samym końcu przez przełęczą k., Areopoli jest też dość stromo.

Droga z Kalamaty do Areopoli dla auta z przyczepą jest bardzo ciężka - są wioski tak ciasno zabudowane że można nie przejechać

20190802_112906_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do winiet, Bułgarzy niedawno doszli do słusznego wniosku, że jeśli są owce, to trzeba je styrzyc. Dostali masę radiowozów BGToll i we współpracy z kamerami na bramownicach trzepią bardzo skutecznie i swoich, i przyjezdnych. Należy bardzo uważać przy wpisywaniu danych do automatów i kontrolować wydruki. U mnie, jakimś cudem "dopisała się" cyferka "zero", a dam głowę, że jej nie kliknąłem - wklepałem WI308HX, druknęło WI308HX0.  Już na powrocie, koło Wratsy zatrzymał mnie patrol BGTolla i nie uznali winiety. Tłumaczyłem,że to pewnie błąd systemu, ale oni twardo, że takiej rejestracji nie ma w systemie - i doopa, musiałem zapłacić - kartą - mają terminale nową winietę i pokutę 50 E
Niepotrzebnie kupowales w automacie.
Ja zawsze robie to oficjalną aplikacja bgtoll dostępną na telefon.
Podajesz dane samochodu płacisz kartą (może być Revolut albo każda inna karta płatnicza z polskiego banku/kantoru walutowego) i sprawa załatwiona.
Nie tracisz czasu na szukanie automatu na granicy czy na stacji paliw. Raz to nawet kupiliśmy winietke stojąc w korku do odprawy granicznej na granicy Rumunia/Bułgaria most w Ruse zdążyliśmy, bo zaraz za granicą stali w kamizelkach bg tooll i pytali sie czy mamy winietke. Jakie ich bylo zdziwienie ze mamy :)

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO PIĘKNIE, ale co z tymi badaniami? Gdzie, za ile no i czy w ogóle warto się w to pchać..... nie ma chyba jeszcze żadnych szczegółowych wytycznych? to chyba z 500 zł kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tamtam napisał:

Niepotrzebnie kupowales w automacie.

Tak, racja. Teraz szef kupuje mi przez internet, nie zawracam sobie głowy. A na inne kraje i tak mam roczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel1966 napisał:

 Zagląda tam Policja i nie wiem czy byś nie musiał się zwinąć z przyczepą. Nie wiem jaki masz holownik - ale droga nie jest wąska, natomiast podjazd jest dość ostry. Generalnie jedyna droga jaką można dojechać z przyczepą na tę stronę Mani prowadzi o Gythio. Na samym końcu przez przełęczą k., Areopoli jest też dość stromo.

Droga z Kalamaty do Areopoli dla auta z przyczepą jest bardzo ciężka - są wioski tak ciasno zabudowane że można nie przejechać

20190802_112906_HDR.jpg

Dzięki za info. Kręte wąskie drogi albo długie zjazdy z budką to nic fajnego. Holownik pewnie dałby radę, tylko załoga albo poszycie budki mogło by nie przetrwać. Grecję południową chyba zostawię dla kampera.

13 godzin temu, jacekzoo napisał:

Spoko, Mareczkowy koń da radę ? ?

Nawet po błocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maarec napisał:

Grecję południową chyba zostawię dla kampera

Niekoniecznie musisz rezygnować bo i camperem nie wszędzie tam wjedziesz. Przynajmniej na Mani...tam najlepiej zostawić przyczepę na campingach w okolicach Gythio i zjeździć samochodem ten niesamowity rejon. Dużym , luksusowym camperem może być ciężko. Byliśmy tam kilka razy i w najbardziej atrakcyjne miejsca tego półwyspu zajeżdzają raczej camper vany lub takie, którymi można ruszyć w cięższy teren. Ale na Mani najbardziej warto...Bo zaarówno okolice Koroni, Methoni i Finikundy ma zachodnim cyplu Peloponezu, ani Elafonisi, Xili Bay, na wschodnim to nie to samo...Tak naprawdę na południe od Gythio jest inny świat

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wahamy sie czy wracajac nie podjechac pod fortece Methemi my lubimy zamki  i fortece. Podpowiedz czy warto bedac juz na Ghytonie zajechac tam? I czy sie wjedzie kamperem na parkingi pod fort? dzisiaj jest plan go zwiedzic. Aaa i miales na mysli Elafonisi czy Elafonisos? 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ufolz napisał:

Paweł wahamy sie czy wracajac nie podjechac pod fortece Methemi my lubimy zamki  i fortece. Podpowiedz czy warto bedac juz na Ghytonie zajechac tam? I czy sie wjedzie kamperem na parkingi pod fort? dzisiaj jest plan go zwiedzic. Aaa i miales na mysli Elafonisi czy Elafonisos? 

Nie ma problemów z parkowaniem ani dojazdem, przy plaży jest spory parking. Za wejście do twierdzy pobierana była symboliczna opłata.544963348_Zrzutekranu(40).thumb.png.7a56cacb49f8822f7c169ea1c00191a6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Czyli cisniemy na ten cel.. Darek & Paulina na kempingu Ghython warunki lokalowe fajne plaza do bani. Basen i Relaksacyjny kacik do odpoczynku przyjemny i bez tłoku... od zajebania niemcow. Wifi jest ale nie dziala. Jak chcielismy cos waznego zalatwic trzeba isc do recepcji i tam sie podlaczyc. Slabo to wyglada.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.