Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, namiotowiec napisał:

Byłem na Desimi Beach... Ale nie za bardzo mi się podobał, mały i taki trochę ciasnawy...

Zgadza się gdy byliśmy pierwszy raz w tamtym rejonie zajechaliśmy na Dessimi ale wybraliśmy Santa Maura. Niestety...jesli chodzi o zatokę Dessimi często stoją tam jachty w bliskiej odległości od brzegu ( głębokość zatoki uniemożliwia kotwiczenie w dalszej odległości) no i...już chyba w pierwszy wieczór był wiatr od morza i zauważyłem, że  ścieki z jachtów było wyraźnie widać w rogu tej małej zatoczki. dlatego zwinęliśmy się stamtąd dość szybko i pojechaliśmy dalej na Peloponez w okolice Nafplio. Ale samo miejsce jest piękne i Dessimi jest fajną bazą wypadową na zwiedzanie Lefkady. Zjeździliśmy niemal całe wybrzeże. Lefkada jest fajna ale jednak wolimy wolę południe Peloponezu

P8010652.JPG

P7300613.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie. Z tego co mi wiadomo to granica Serbsko - Macedońska na autostradzie jest otwarta. Nie bardzo rozumiem te objazdy przez Bułgarię? Ale potwierdzę to za 2 tygodnie bo będę tam przejeżdżał. Do zobaczenia w Grecji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zostać w Macedonii to O.K. A jak chcesz jechać do Grecji to przez Evzoni cię nie wpuszczą... Tak samo od strony Albanii...

Obecnie jestem na Zakinthos.

Koszt promu z Pessady do Zakinthos to 49EUR ( 1 samochód, 2 osoby). Liczyliśmy na 30EUR max.

Trochę drogo - prom z Kefalonii do Itaki kosztuje chyba 23EUR.
 

Na obecny campingu (Tartaruga) obłożenie tak 20%. Właściciel mówi, że wiele stałych klientów odwołało rezerwacje...

Camping piękny, kawałek od cywilizacji. Z przyczepami trochę kiepski wjazd i poruszanie się w środku, ale da radę...

 

P.S. Właściciel campingu mówi, że Grecy nawet wjazd od Bułgarii chcą zamknąć...

Ciekawe ile w tym prawdy.

 

Edytowane przez namiotowiec
edit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://turystyka.rp.pl/zanim-wyjedziesz/34798-wjazd-ladem-do-grecji-tylko-z-negatywnym-testem-na-covid-19

ciekawie sie zaczyna... 

Namiotowiec... potwierdzam ze za 3 dni Grecja ma sie zamknac.. przymiarki robi GOV.gr ale sa listy pisane zeby tego nie czynili.. 

 

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu inne źródło, z którego wynika, że aby wjechać do Grecji to trzeba będzie zrobić test:

https://himaranews.al/sq/politike/bota/greqia-vendos-rregulla-te-reja-ja-si-mund-te-udhetoni-drejt-vendit-fqinj-nga-neser

 

Tłumaczenie google:

Grecja ustanowiła nowe i surowe zasady dotyczące podróży z krajów regionu bałkańskiego.

 

Po wzroście liczby przypadków Covid-19 w sąsiednim kraju, w którym podróżni z krajów sąsiadujących, takich jak Rumunia i Bułgaria, zgłosili dużą liczbę infekcji, państwo greckie wprowadziło nowe zasady.

 

Od jutra, aby wjechać do Grecji z krajów bałkańskich, musisz złożyć dokument, że wykonałeś test PCR w ciągu ostatnich 72 godzin, a okazało się, że jest on negatywny. Oświadczenie zostało wydane przez rzecznika rządu Qirjako Miçotaqis.

 

Obowiązuje również zasada deklarowania i zgłaszania lokalizacji podczas całego pobytu w Grecji.

 

Rzecznik greckiego rządu ogłosił dodanie testów we wszystkich punktach celnych.

 

 

 

Obawiam się, że jak Grecy zamkną swoje granice, to ich sąsiedzi zrobią to samo dla wjeżdżających z Grecji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, namiotowiec napisał:

Grecy ten sezon uznają już za stracony...

Nawet dziadek sprzedający miód przy drodze ( o dziwo dobrze po angielsku mówiący) mówi, że kiepsko to wygląda i nie wróży poprawy w najbliższych miesiącach...

Ci co mogą to łapią się na rajskie plaże... ceny odstraszaja.. sprobowalismy na dziko sezon i jestesmy zachwyceni swoboda i mobilnoscia... dla poprawienia nastroju..

dji1594457075208_copy_992x744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ufolz napisał:

Ci co mogą to łapią się na rajskie plaże... ceny odstraszaja.. sprobowalismy na dziko sezon i jestesmy zachwyceni swoboda i mobilnoscia... dla poprawienia nastroju..

dji1594457075208_copy_992x744.jpg

Piękne miejsce. Jaki to rejon? Jest gdzie wody nalać? I kasetę wylać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

Piękne miejsce. Jaki to rejon? Jest gdzie wody nalać? I kasetę wylać?

Plaża obok jaskiń Pirgos Dirou. Nie ma tam żadnej infrastrukury. Można postać jeden - dwa dni a potem ruszać dalej by zrobić serwis. Najbliższe campingo masz kilkanaście kilometrów od tego miejsca. Przyczep tam nie ma. same kampery.

 

20190802_145247_HDR.jpg

20190802_113657_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel1966 napisał:

Plaża obok jaskiń Pirgos Dirou. Nie ma tam żadnej infrastrukury. Można postać jeden - dwa dni a potem ruszać dalej by zrobić serwis. Najbliższe campingo masz kilkanaście kilometrów od tego miejsca. Przyczep tam nie ma. same kampery.

 

20190802_145247_HDR.jpg

20190802_113657_HDR.jpg

Czyli mój holownik mógłby być pierwszy :) skoro kamper wjedzie to i ja dam radę, chyba że ciasno. 

A na poważnie kamper jest u mnie na końcu długiego zakrętu także za rok czy dwa :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maarec napisał:

Piękne miejsce. Jaki to rejon? Jest gdzie wody nalać? I kasetę wylać?

Marek spokojnie bys wjechał... ale sa plaze ze tylko kamperem wjedziesz bo sie nie zlamiesz tak bardzo.. Tak jak napisal Pawel brak infrastruktury.. dwa trzy dni i trzeba sie ruszyc ale o to chodzi.. nie wzbudzac zainteresowania... do miasteczka daleko.. ale wieczorem mozna podziwiac zachod slonca jak nad polskim Baltykiem

20200711_204130_copy_651x1156.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.