Skocz do zawartości

Grecja 2020


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To trochę komplikuje... do czasu wyniku testu trzeba siedzieć na dupie w zadeklarowanym miejscu... a jak się okaże że jednak ktoś ma wirusa to co? Kwarantanna na miejscu? Wywalają do domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem treść formularza i NIE ma tam nic ponad to o co pytał, pyta i będzie pytał pogranicznik przy wjeździe do dowolnego kraju. Standardowe pytania skąd i dokąd. Teraz będzie jeszcze szybciej bo wszystko będzie zapisane w wersji elektronicznej. A że przyzwyczailiśmy sie do podniesionych szlabanów i zapomnieliśmy o istnieniu granic to już inny problem. Kolega który pracuje na Słowackiej granicy ma niezły ubaw widząc przerażonych turystów w kontakcie z pogranicznikami. Głowa do góry :).

p.s. dot. wiadomości w mediach:

wczoraj przeczytałem że Norwegia jest zamknięta na cztery spusty. Grupa moich znajomych ponad dwa tygodnie temu przejechała z Polski do Tromso w Norwegii, wsiadła ja jacht i jest już na Islandii. Jak oni to zrobili?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jack_Sparrow napisał:

Przeczytałem treść formularza i NIE ma tam nic ponad to o co pytał, pyta i będzie pytał pogranicznik przy wjeździe do dowolnego kraju. Standardowe pytania skąd i dokąd. Teraz będzie jeszcze szybciej bo wszystko będzie zapisane w wersji elektronicznej. A że przyzwyczailiśmy sie do podniesionych szlabanów i zapomnieliśmy o istnieniu granic to już inny problem. Kolega który pracuje na Słowackiej granicy ma niezły ubaw widząc przerażonych turystów w kontakcie z pogranicznikami. Głowa do góry :).

p.s. dot. wiadomości w mediach:

wczoraj przeczytałem że Norwegia jest zamknięta na cztery spusty. Grupa moich znajomych ponad dwa tygodnie temu przejechała z Polski do Tromso w Norwegii, wsiadła ja jacht i jest już na Islandii. Jak oni to zrobili?:hmm:

A nie wiesz czy przy wypełnianiu od razu wyskakuje nam ,,status, ? Tzn czy bedzie test, kwarantanna itp czy bez problemu mozna wjechac? Czy dowiemy sie dopiero na granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

A nie wiesz czy przy wypełnianiu od razu wyskakuje nam ,,status, ? Tzn czy bedzie test, kwarantanna itp czy bez problemu mozna wjechac? Czy dowiemy sie dopiero na granicy?

Polacy chyba maga przyjeżdżać do Grecji więc może oto chodzi z tym kodem,  jest tam napisane że segregacja na podstawie kodu wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 08:50, Jack_Sparrow napisał:

Po przeanalizowaniu wpisów na forum dot. Simos camping na Elafonisos podjęliśmy z Żoną decyzję że jedziemy ok.14.07 od razu na Gythion camping http://www.gythiocamping.gr/. Tak jak pisałem 2 + 2 (chłopaki 5 i 9 l.). Dziękujemy za dobre rady.

Bogdan

szczęśliwej drogi. My też grzejemy na południe Peloponezu. Ale dopiero na sam koniec lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szwedki napisał:

Przypuszczam, że na podstawie kodu QR, czyli zawartych w nim danych (głównie lokalizacji z jakiej turysta przybywa), będą sprawdzać (i "odsiewać") tych którzy przybywają z regionów, województw, miast, o dużym przyroście zarażeń w danym kraju. Ot wczytują kod, wyskakujesz na czerwono, to na badania - wyskakujesz na zielono - masz spokój. Czyli np. wg. tego rozumowania Polacy podróżujący m.in. ze Śląska, Wielkopolski, Mazowieckiego, czy Łódzkiego mogą być odsyłani na testy (zależy też, jakimi danymi i z jakiego okresu będą posługiwać się Grecy), a Ci z regionów o małym przyroście, będą wpuszczani bez przeszkód. Takie moje rozumowanie, bo to wszystko - póki co - dość ogólnikowo napisane... 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem drogę przez Albanię... i co teraz? Grecy odebrali możliwość wjazdu od tej strony.... Narazie pokrecony się po Albanii przez parę dni i zobaczy co się zmieni. Jak nic to czeka nas powrót tą samą trasą...

Póki co pozdrowienia z Kempingu Szkodra Resort.... gdzie obecnie są 4 załogi oprócz nas... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjazd - dwa dni temu wypełniłem tą aplikację 'plf'.

Dzisiaj rano też przyszedł 'pdf'. W mailu życzą miłej podóży, itd.

A jak będzie praktycznie - to jutro na granicy zobaczę...

Trochę mnie martwi, że jedno przejście z North Macedonia jest tylko owarte...

 

Thank you for completing the Passenger Locator Form before your trip to Greece. We appreciate your cooperation in this extraordinary circumstance. We are making every effort to accommodate your stay in Greece and keep you safe.

Attached you will find your PLF document in PDF format.


 

 

 

plf.jpg

Edytowane przez namiotowiec
edit 2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, namiotowiec napisał:

Dzisiaj wyjazd - dwa dni temu wypełniłem tą aplikację 'plf'.

Dzisiaj rano też przyszedł 'pdf'. W mailu życzą miłej podóży, itd.

A jak będzie praktycznie - to jutro na granicy zobaczę...

Trochę mnie martwi, że jedno przejście z North Macedonia jest tylko owarte...

 

Thank you for completing the Passenger Locator Form before your trip to Greece. We appreciate your cooperation in this extraordinary circumstance. We are making every effort to accommodate your stay in Greece and keep you safe.

Attached you will find your PLF document in PDF format.


 

 

 

plf.jpg

 

A w jakiej miejscowości jest to przejście otwarte.  Jutro rano wyjeżdżam. Wczoraj złożenie  formularza Kod jeszcze nie dotarł ale myśle ze dotrze w czasie podróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.