Skocz do zawartości

budowa kampera na bazie autobusu autosan h-6


projekt Da Vinci

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2020 o 09:21, projekt Da Vinci napisał:

obecnie wygląda tak,  wymienione elementy konstrukcyjne i poszycie na prawym boku, zamontowałem dach od grande espace z elektrycznym, szklanym dachem panoramicznym, dorobiłem nowe panele sufitowe i wykonałem na nich tapicerkę ze skaju. Pojawiły się też pierwsze meble czyli pawlacz nad kierowcą i pasażerem, obecnie pracuję nad drzwiczkami do tego pawlacza. Drzwiczki też będą nietypowe bo łukowe. A z tyłu pojawiła się konstrukcja łóżka.

IMAG1177.jpg

IMAG1178.jpg

IMAG1179.jpg

IMAG1180.jpg

IMAG1181.jpg

IMAG1182.jpg

IMAG1183.jpg

IMAG1184.jpg

IMG_20200206_140209.jpg

IMG_20200206_140216.jpg

IMG_20200206_140244.jpg

IMG_20200206_140258.jpg

właśnie zamontowałem drzwiczki z jednej strony i półkę dzielącą tapicerowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, Commander napisał:

Pięknie. Do roboty... Proszę nie popadać w samozachwyt. ?

dzięki za reprymendę, będę pracował, obiecuję. Oprócz że wiszą to brakuję zamka i zatrzasków

Edytowane przez projekt Da Vinci (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marek230482 napisał:

Mi też się podoba. Tylko te mocowania/kołki przy szyberdachu zamasku. A te przeszycia w kratę na tunelu środkowym też sam robiłeś? W sensie maszyna do szycia i "heja" :)

dziękuję, dookoła  szyberdachu będzie listwa ale to później, materiał kupiłem gotowy. Wiele mogę zrobić sam, ale szycie to inna bajka, no i maszyna jest potrzebna do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, projekt Da Vinci napisał:

no i maszyna jest potrzebna do tego

No szycie na maszynie bez maszyny jest nieco utrudnione :). Jednak do szycia takich rzeczy wcale nie potrzeba cudownych maszyn. Ja czasami hobbystycznie tworzę coś na zwykłym starym łuczniku - dobry bo ma wszystko ze stali. Do auta np robiłem mieszek na biegi i ręczny z materiału i obszywałem dywanik (gruby) na tunel z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PolariS napisał:

No szycie na maszynie bez maszyny jest nieco utrudnione :). Jednak do szycia takich rzeczy wcale nie potrzeba cudownych maszyn. Ja czasami hobbystycznie tworzę coś na zwykłym starym łuczniku - dobry bo ma wszystko ze stali. Do auta np robiłem mieszek na biegi i ręczny z materiału i obszywałem dywanik (gruby) na tunel z tyłu. 

brawo TY!!! ja jeszcze nie próbowałem mierzyć się z dzierganiem, a kupić maszynę tylko żeby spróbować - no nie wiem przyznam szczerze że zaintrygowałeś mnie, najwyżej sprzedam maszyny dalej hmmmmmmmmmmm, dzięki za pomysł. Ciekaw jestem, jak długo zajmuje opanowanie takiej bestii. żeby była posłuszna i szyła tak, jak bym sobie tego życzył i tam gdzie bym sobie tego życzył. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

tak taki sam identyczny z zewnątrz, przed przebudową. Miłe z Twojej strony, dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎07 o 17:40, Commander napisał:

Niby fajnie ale...

Krótka skrzynia oraz wielkie okna. Za dużo drzwi, no i co najważniejsze...do sprzedania wystawione są totalne gruzy.

W zeszłym roku była wyprzedaż w MPK Kraków. Taki tłuk był wystawiony chyba za 8 klocków. Nie wiem czy poszedł...

Nie bez powodu nazywali je traktorkami...

Komfortowe do jazdy to to nie było.

Łącząc koszty zakupu, przeróbek i dostosowania do potrzeb kempingowych wyjdzie z tego niemała kwota. Pytanie czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaiman napisał:

Nie bez powodu nazywali je traktorkami...

Komfortowe do jazdy to to nie było.

Łącząc koszty zakupu, przeróbek i dostosowania do potrzeb kempingowych wyjdzie z tego nie mała kwota. Pytanie czy ma to sens?

jak dla mnie ma, bo bez mojej pracy całość wyjdzie z tego co podliczyłem na poziomie 30-35tyś za takie pieniądze to można kupić ale tylko dojechany sprzęt do remontu, i ja mam 3000kg ładowności a nie 350kg w czym znowu ja nie widzę sensu. Ale każdy ma swój punkt widzenia i swoje priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Jaką prędkością przelotową da sie tym autem jechać? 

ponieważ, to stara konstrukcja, to nie ma kagańca, jechałem nim 110 km/h, ale do 100 jedzie się fajnie, potem trochę głośno, tylko że z przodu miał założone opony z osi napędowej. Ja nie widzę potrzeby jeździć szybciej, tym bardziej że chce omijać autostrady. Jeżdżąc na motorze zawsze szukam alternatywnej drogi i teraz też zamierzam, zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, projekt Da Vinci napisał:

 

zapraszam zainteresowanych do obejrzenia materiału filmowego jak samemu wykonać drzwiczki łukowe które użyje do zabudowy swojego kampera na bazie autosana h-6

Codzienność :D Można jeszcze do łukowych drzwi wykorzystać mdf nacinany/giety. idzie szybciej, ale jest cięższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.