Skocz do zawartości

budowa kampera na bazie autobusu autosan h-6


projekt Da Vinci

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marek230482 napisał:

Tematy w których ktoś kupuje nowe za górę pieniędzy i tylko jeździ są nudne jak komunikacja miejska :) 

Inni nie czytają bo też jeżdżą?. Reszta się nudzi i męczy internety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, marek230482 napisał:

W dzisiejszych czasach takie prace to zaczyna się robić egzotyka. Fajnie popatrzeć jak ktoś coś tworzy. Tematy w których ktoś kupuje nowe za górę pieniędzy i tylko jeździ są nudne jak komunikacja miejska :) 

Dziękuję i zapraszam jak będziesz w okolicy bo widzę że jesteś ze Strzelina, mieszkałem w Żórawinie ponad 20 lat a teraz mieszkam w okolicach Środy Śląskiej. Pozdrawiam P.S. Do Białego Kościoła co roku na zloty motocyklowe jeżdżę.

Edytowane przez projekt Da Vinci (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, projekt Da Vinci napisał:

Do Białego Kościoła

ooo kolego drepczemy po tych samych szlakach, ja tam za małolata jeździłem z koleżankami i kolegami nad jeziorko. W Żórawinie bywałem mam tam ( już trochę zapomnianego niestety )  kolegę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thomas napisał:

ooo kolego drepczemy po tych samych szlakach, ja tam za małolata jeździłem z koleżankami i kolegami nad jeziorko. W Żórawinie bywałem mam tam ( już trochę zapomnianego niestety )  kolegę. 

tak czy inaczej zapraszam, zresztą każdy kto ma ochotę i chęci, można wjeżdżać, miejsca mam dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh no popatrz nie zwróciłem uwagi. Faktycznie blisko :) Koło Strzelina mieszkam dopiero 12lat. A w żórawinie przed chwilą byłem u kumpla po pasy  bezwładnościowe do kampera :D ja niestety poza "męczeniem internetu" (co nota bene robię w czasie pracy i kosztem snu) mam swoje 5 "skarbonek" (kamper, terenówka, 2 auta daily i jeden rodzynek na dopieszczanie do grobowej deski). Do tego dwójka dzieci, dom..... i praca na etacie :) tak więc żeby to obrobić i znaleźć czas na wyjazdy muszę naginać czasoprzestrzeń :lol: 

ale będę pamiętał i jak jakaś trasa wycieczkowa będzie prowadzić w tamtą stronę to się odezwę na PW. Chętnie zobaczę takie dłubanie. To moje naturalne środowisko :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek230482 napisał:

heheheh no popatrz nie zwróciłem uwagi. Faktycznie blisko :) Koło Strzelina mieszkam dopiero 12lat. A w żórawinie przed chwilą byłem u kumpla po pasy  bezwładnościowe do kampera :D ja niestety poza "męczeniem internetu" (co nota bene robię w czasie pracy i kosztem snu) mam swoje 5 "skarbonek" (kamper, terenówka, 2 auta daily i jeden rodzynek na dopieszczanie do grobowej deski). Do tego dwójka dzieci, dom..... i praca na etacie :) tak więc żeby to obrobić i znaleźć czas na wyjazdy muszę naginać czasoprzestrzeń :lol: 

ale będę pamiętał i jak jakaś trasa wycieczkowa będzie prowadzić w tamtą stronę to się odezwę na PW. Chętnie zobaczę takie dłubanie. To moje naturalne środowisko :lol: 

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Cześć.

Małe sprostowanie. Chodziło mi o Solinę, a nie Wetlinę... Co o tym myślisz?

 

Kołobrzeg_-_Autosan_H7_10.07_Solina_przód.JPG

Chyba jest na wysokiej podłodze jednak...?

piękny jak na kampera ale to jest to samo co h-6 tylko zwis tylny dłuższy, przez to cały jest dłuższy, silnik  mercedesa atego 4,2t ale podłoga wysoka. Priorytety i rzeczywistość. Policz tak ile musisz mieć na materac i łóżko dodaj do tego wysokość garażu i wyjdzie 3,2 wewnątrz. coś kosztem czegoś, gotowa konstrukcja na kampera ale bez garażu. Jest śliczny jauwielbiam te konstrukcję ze względu na prostotę. Priorytety !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zamontowałem pierwsze meble, które sam zrobiłem od podstaw łącznie z łukowymi drzwiczkami, brakuje zamknięć zabezpieczających, zatrzasków, jest dopiero jedna strona i nikt wcześniej tego nie widział, mogę zmienić.  Proszę oceńcie obiektywnie, na co zwrócić uwagę z góry dziękuję.

IMG_20200206_140209.jpg

IMG_20200206_140238.jpg

IMG_20200206_140254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego tyłu za bardzo się nie obciąży (zwis daleko za osią, paskudnie by się to zachowywało na drodze), ale gabarytowo prawie prawie mieściłby się smart fortwo I gen. w poprzek (wjazd z boku). Smarciak 2500 długości, Solina 2376 szerokości.  Strata niewiele ponad 1.5 m z tyłu na garaż (szerokość smarta 1510 mm). Gorzej waga - 730 kg samochód, plus konstrukcja garażu (rampy itp.).

Albo w takim samym układzie garażu jakieś 2-osobowe jeździdło na kat. Am  Raptem 400kg wagi, i jeszcze mniejszy (węższy), ale przeważnie dłuższe. Takie tam jeździdło do zwiedzania okolicy.

Nad garażem dać tylko np. łóżka na zasadzie górne łóżka pietrowe ("antresola").

Edit: nie wetlina a solina, i te maluchy na AM są dłuższe od smarta.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎06 o 21:31, czyś napisał:

Tego tyłu za bardzo się nie obciąży (zwis daleko za osią, paskudnie by się to zachowywało na drodze), ale gabarytowo prawie prawie mieściłby się smart fortwo I gen. w poprzek (wjazd z boku). Smarciak 2500 długości, Wetlina 2440 szerokości.  Strata niewiele ponad 1.5 m z tyłu na garaż (szerokość smarta 1510 mm). Gorzej waga - 730 kg samochód, plus konstrukcja garażu (rampy itp.).

Albo w takim samym układzie garażu jakieś 2-osobowe jeździdło na kat. Am - np. Aixam City Microcar MGO. Raptem 400kg wagi, i jeszcze mniejszy (węższy). Takie tam jeździdło do zwiedzania okolicy.

Nad garażem dać tylko np. łóżka na zasadzie górne łóżka pietrowe ("antresola").

zbiornikami z wodą można zbalastować, priorytety tylko priorytety, wszystko można tylko ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czyś napisał:

Trzeba trzymać się realiów, wiele ciekawych projektów padło przez przerost ambicji. Ale jak puścić wodze fantazji (jak już były wpisy o garażu), to po całości :)

ok, no niestety, ja nie robię garażu więc nie będę się wymądrzał. Ale zbieram opinię i informację może kiedyś wykorzystam, dziękuję za opinię.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, projekt Da Vinci napisał:

Proszę oceńcie obiektywnie, na co zwrócić uwagę z góry dziękuję.

Jak będzie równo to będzie fajnie. Sklejkę kupowałeś giętą czy masz samemu patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.