Skocz do zawartości

budowa kampera na bazie autobusu autosan h-6


projekt Da Vinci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich zainteresowanych i ciekawych tego co mi wyjdzie z tego projektu. Auto kupiłem w 2004r z więziennictwa. I rozpocząłem prace nad przebudową. Niestety życie zweryfikowało moje plany i prace stanęły.  W grudniu 2019 podniosłem rękawice. Prace obejmują wszystko, od wymiany konstrukcji stalowej ścian przez poszycie do wykończenia czyli meble i tapicerkę. Część prac jest już wykonana a część rozpoczęta. Kupiłem też przyczepę Swift Challenger-a jako dawcę wyposażenia, czyli piekarnik, kuchenka, zlewozmywak, lodówka, łazienka, no i szyby. Wszystkie prace wykonuje sam, to znaczy czasami przychodzi mój kolega i pomaga mi, bo co dwie głowy to cztery ręce. Uważam że pomysły które materializuje na projekcie Da Vinci, mogą być ciekawe i zainteresować innych, dlatego chcę się podzielić tym co robię, a przy okazji uzyskać podpowiedzi od was. Od ludzi którzy, mają inne doświadczenia, i mogą wnieść nowe spojrzenie na tematy które będą dla mnie problemem. Otworzyłem kanał na YT "projekt Da Vinci" i tam można oglądać filmiki z postępu prac, a na forum chcę wrzucać zdjęcia z postępu prac i szukać wsparcia.

IMG-20200203-WA0001.jpg

IMG-20200203-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

obecnie wygląda tak,  wymienione elementy konstrukcyjne i poszycie na prawym boku, zamontowałem dach od grande espace z elektrycznym, szklanym dachem panoramicznym, dorobiłem nowe panele sufitowe i wykonałem na nich tapicerkę ze skaju. Pojawiły się też pierwsze meble czyli pawlacz nad kierowcą i pasażerem, obecnie pracuję nad drzwiczkami do tego pawlacza. Drzwiczki też będą nietypowe bo łukowe. A z tyłu pojawiła się konstrukcja łóżka.

IMAG1177.jpg

IMAG1178.jpg

IMAG1179.jpg

IMAG1180.jpg

IMAG1181.jpg

IMAG1182.jpg

IMAG1183.jpg

IMAG1184.jpg

IMG_20200206_140209.jpg

IMG_20200206_140216.jpg

IMG_20200206_140244.jpg

IMG_20200206_140258.jpg

Edytowane przez projekt Da Vinci (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,  o parametrach silnik leyland 4.0 doładowany  107KM

Długość 6355 mm
Szerokość 2280 mm
Wysokość 2792 mm
Masa całkowita 7000 kg
Rozstaw osi 3320 mm
17 minut temu, miloszb napisał:

Wytrwałości i powodzenia!

dziękuję bardzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Matheus napisał:

Kolejny autobus kamper?

Będę obserwował

czy robiłeś z tego zdjęcia albo filmy? jak to wyszło? gdzie mogę coś zobaczyć?

38 minut temu, jacekzoo napisał:

Marzenie każdego karawaningowca :D 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Matheus napisał:

 

obejrzałem i gratuluję, ja szukałem z silnikiem z przodu bo miałem plan na garaż z tyłu. A wyszedł mi bardzo duży bagażnik i platforma na motocykl. Jak poszło z papierami? zmiana sposobu użytkowania? ciężarowy 7-osobowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega przedsięwzięcie i sporo pracy do zrobienia. Podziwiam!

Pomysł fajny, ktoś już coś podobnego robił (chyba nie aż w takim zakresie). Pamiętam, że było ogłoszenie sprzedaży takiego kampera na OLX.

Nie obawiasz się kosztów paliwa (silniki te nie są zbyt oszczędne, porównując do innych kamperów) czy konieczności uiszczania opłat drogowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.